• can ve faust ile birlikte radiohead'i en cok etkileyen gruplar arasinda gelir diyelim, onemi iyice anlasilsin.

kanimca faust'u alir da, can karsisinda onunu ilikler (ama sonra can ile guclerini birlestirip beraber dusman avina cikarlar, cok iyi bir ikili olusturuyorlar cunku)
  • vurgusu doğru yapıldığı takdirde orta karadeniz ağzında ne oldu? ne var? anlamındadır.
  • (bkz: nötrofil)
  • yillarin eskitemedigi, bilakis kendiliginden yeniledigi dusseldorflu ikili.. vaktiyle kraftwerk ekibiyle calismisliklari var.. az, hem de cok az albumle krautrock'a punk derinligi vermisler.. neu!, neu!2 ve neu!75, esas albumleri.. ilki ve ucuncusu as..
  • 8 aralık'ta , bronx'ta konserleri varmış. ne zamandır bir konser haberi, beni bu kadar heyecanlandırmıyordu doğrusu. bir de, bu konserden 10 gün sonra, lee 'scratch' perry, konseri var. e, daha ne olsun?
  • kraut rock ın onculerinden olan alman grup.alman olmayip kraut rock yapani gormedim ama neyse ,iste oyle.

albumleri ;

1.neu (72)
    2.neu 2 (73)
    3.neu 75 (75)
    4.two originals of neu (77, first two lps on 2lp set)
    5.hallogallo (80, first lp reissued under different title)
    6.black forest gateau (82, compilation)
  • albüm ile ilgili trivia:

71 senesinin aralık ayında sadece 4 günde kaydedilmi$.
  • muzik tarihine yaptiklari en buyuk katki olan motorik ritmin kokeninde, 50lerde yavastan buyuk produksiyon haline gelmeye baslayan, 70lerin basinda ise anayurdu dort bastan beton aglarla oren autobahn ismini verdikleri yollara cikip saatte ben diyeyim 180 sen de 240 basip "vay mina koyim, her sey cok hizli, seslere bak piiiiy" diye elemanlarinin sasirmasi yatmaktadir.

baska bir deyisle, abiler hayatlarinda ilk defa otoyola cikmislar (o zamanlar tabi yeni yeni gelisiyor bole super otoyollar ve spor arabalar), basmislar da basmislar, sonra o hissiyati muziklerinde tercume etmeye calismislar.

thom yorke abimiz de 30 kusur sene sonra bu grup hakkinda "adamlar sanki mutululugun otoyolunu yapmis, ben de dinlerken o otoyolu ilk kullanan soforum" demistir, ne de guzel demistir.
  • michael rother geliyormuş 13 ocak'da neu, harmonica ve solo albümlerinden çalacakmış. gidilmeli.
  • katalanca kar.
hesabın var mı? giriş yap