• http://www.myspace.com/jehanbarbur adresinden dinlenebilecek, şarkı sözlerini aşan imgeler barındıran ve hafta götüren jehan barbur şarkısı. albümü artık histerik şekilde bekliyorum.

bu arada sözlerini de yazayım, tam olsun:

kalabalık bir sokak belki hayat
    sen her köşe başı
    yorgunluktan mı bu halim
    düşünmek bile zor
    kelimesiz geldiğim
    fikirler yol almaz

dağınıklıktan mı bu halim
    durulmak artık zor
    geçmişte bitirdiğim
    hüznümde hal kalmaz

dönüşmeden,
    değişmeden gün olmaz
    çare bulmaz
    soluklanmaz zaman
    yenilenmez yalan

toplanmamış bir oda
    benle hayat
    sen
    yağmur sonrası...

edit: efenim hemen düzeltmek gerekir ki, bu güzel şarkının müziği cudi genç'e ait olup, sözleri jehan barbur'e aittir.
  • tersinden okununca da aynı olan soru. bu yüzdendir ki sıkısıp kalıyor insan sorunun icine. sorunun ilk harfinden girip sondaki harfinden dışarı cıkmaya calışırken bir de bakıyorsun ki aynı yerdesin.

soru soruldugu anda
    avucunun icindeki girdapta dönüp duruyorsun iste..

halbuki

neden olana "neden?" diye sorulmaz...

söylemez ki...
  • genellikle çocuklar tarafından nesneyi anlamlandırmak için sorulan sorudur. öldürür.

- baba bu ne?
    - buzdolabı
    - neden?

edit: sonradan anlaşıldı ki buradan aklımda kalmış : (bkz: #153593)
  • ahmet kaya'nın seslendirdiği şarkının sonundaki "takılır" kreşendosu takdire şayandır.
  • insanın "neden" sorusunu sormadan önce, etraflıca, etrafını ve kişiliklice kişiliğini, kendince kendini düşünmesi lazımdır...
  • cevap bulamadigimiz sorulari sordugumuzda kullaniliriz. allahim neden ben ya da sadece neden ben seklindeki sorularsa kabul edememeyi gosterir, insan kendini bir haksizliga ugramis sayiyorsa kullanir. neden aranmamalidir, olacagi varmis demek daha kolay kabullenmeyi gosterir.
  • çaresizlik ihtiva eden ve cevap alınamadığı/bulunamadığı takdirde insana kafayı çizdirme potansiyeli yüksek bir soru sözcüğüdür.
  • müthiş derin başlamış ntv'nin can dündar yönetimindeki tartışma programı. göründüğü kadarıyla yaşar nuri öztürk herkeslerin konuşmasında yaptığı hataları toparlamaya çalışırken nihal bengisu karaca bir anda tartışma konusu ile alakası olmayan bir yere taşıyıp konuşmayı dincilerin demagojideki profesyonelligi konusunda yeteneğini tüm izleyenlere göstermiştir.
  • bunu ben ciddi ciddi bir soru sanıyordum bir zamanlar. cevaplanınca rahatlayacakmışsın gibi. tüm derdin merakmış gibi. öğrensen uyuyabilecekmişsin gibi. ama hayır. soru moru değil bu, çoğunlukla isyan. neden öyle olduğu umurumda değil çünkü. basitçe olmamalıydı işte. olmasın işte, olmasın.
  • hakkında müthiş cümleler kuracak kadar fikrimin olduğu, fakat şarkının dağıtıcı etkisinden dolayı hüznümde hâl bırakmayan jehan barbur şarkısı. evet, dağınıklıktan bu halim. dağıttı beni akustiğine kurban olduğumun jehan'ı.
hesabın var mı? giriş yap