• yaklaşık 1-1,5 aydır nba top shot sitesinde takılan biri olarak, yeni başlamak ve sistemin nasıl işlediğini anlamak isteyenler için naçizane rehber tadında bir yazı hazırladım. nba top shot sizi zengin etmez ama minik minik ek gelir kapısı oluşturabilir. özellikle de öğrenci arkadaşlarımızın bundan faydalanmasını isterim.

nba shot shot, flow blockchain'i üzerinde çalışan nba'in resmi nft marketplace sitesidir. bu sitede geçmişte ve günümüzde nba ve wnba'de yer alan basketbolculara ait basketler, smaçlar, bloklar vs.. yer alıyor. bu kısa videoları ister koleksiyonunuzda saklayabilir, isterseniz de al sat yapabilirsiniz. koleksiyonculuk ruhuna sahip az sayıdaki kullanıcıyı kenarda bırakırsak, zaten hemen hemen herkesin amacı burada al sat yaparak para kazanmak. eğer dolar yerine tl cinsinden alabiliyor olsaydık, ben de şahsen bazı videoları (ki bu videolara sitenin jargonunda moment deniyor) koleksiyonumda tutmak isterdim. örneğin şu basketin güzelliğine bir bakar mısınız.

"peki bu moment'lerin fiyatları niye birbirinden farklı? piyasayı kim belirliyor? kimi videolar 1000 dolarken, pek çoğu niye 5 dolar?" gibi soruların cevaplarına bakalım. sistem pek çok nft projesinde olduğu gibi nadirlik sistemine göre işliyor. yani o videodan 40.000 adet üretilmişse haliyle fiyatı düşük oluyor. ama misal sadece 50 adet üretildiğini varsayalım, o zaman o video değerli oluyor işte ve ona göre de uçuk fiyatlara satılabiliyor. ve şaka değil satılıyor da! bakın lebron james'in videosu en yüksek hangi fiyattan satılmış. gördüğünüz gibi 99.999 dolara! tamamen arz-talep meselesi, dijital asset gibi görebiliriz bu videoları yani. sitede bu moment'lar 3 farklı kategoriye (tier) ayrılmış. common, rare ve legendary. milli basketbolculmuz cedi osman'dan örnekle gidelim:

common moment'inin taban fiyatı (satışta olan en düşük fiyatı) şu an 5 dolar. niye böyle derseniz, çünkü 40.000 tane var. haliyle değeri de düşük oluyor.
    https://nbatopshot.com/…d5dd-4c26-b282-dcc298badd2c

rare moment'i 299 adet üretilmiş ve taban fiyatı şu an 180 dolar. sanırım çaktınız köfteyi!
    https://nbatopshot.com/…49f9-47ce-b26e-7ff49462e5e7

legendary kategorisindeki moment'i ise sadece 49 adet üretilmiş ve taban fiyatı şu an 5.998 dolar!
    https://nbatopshot.com/…49f9-47ce-b26e-7ff49462e5e7

hadi bir de furkan korkmaz'dan örnek verelim. furkan'ın sitede sadece 1 adet moment'i yer alıyor ve buraya dikkat 12.000 adet üretilmiş. o da common kategoride, ama daha az sayıda var olduğu için taban fiyatı şu an 10 dolar olarak görünüyor.
    https://nbatopshot.com/…6c0e-4e2b-9ce0-fef4c6c8d612

bu kısmı net bir şekilde anladığınızı düşünüyorum. 3 farklı video kategorisi var yani. fiyatı belirleyen çok önemli bir parametremiz daha var: moment'in düşük seri numaraya veya özel bir numaraya sahip olması. al sat yaparken dikkat edilecek en önemli nokta da zira bu. yani olay şu, furkan'ın moment'inden gidelim yine. aynı moment iki farklı kişide olsun. #9115 no'lu moment'e sahip kullanıcı bunu 10 dolardan anca satabilirken, #59 no'ya sahip kullanıcı bu moment'e 75 dolar fiyat çekebilir. çünkü ne demiştik, seri no düşük olunca fiyatı haliyle artıyor. aşağıdaki 2 resimde bu durumu net bir şekilde göreceksiniz:
    https://i.hizliresim.com/dwfgrcu.png
    https://i.hizliresim.com/t174gq4.png

yani momentler'imiz ne kadar düşük seri no.'ya sahipse bizim için o kadar iyi. peki, üstteki resimde bir şeye dikkat ettiniz mi? #30 no'lu moment'e 4.500 dolar fiyat istenmiş, neden olabilir sizce? çünkü 30 numara furkan'ın forma numarası da ondan. yani basketbolcuların forma numaralarına da dikkat etmeliyiz. chicago bulls oyuncusu zach lavine'in forma no'su 8 olduğu için, otomatikmen 8, 88, 888 ve 8888 no'lu moment'ler de değerlidir ve farklı fiyat skalalarında değerlendirilir. tabii en değerlisi tabii ki 8 numaradır. bunlara dikkat edelim. diğer bir husus da eğer size 50, 100, 250, 500, 1000, 1111, 2222 vb.. gibi rakamlar çıkarsa, marketplace'den aynı kategorideki videoların kaç dolardan satıldığına bakın. az çok satışa koyabileceğiniz ortalama fiyatlar hakkında fikir sahibi olursunuz.

bunun haricinde oyuncunun popülaritesinin de pek tabii fiyatına doğrudan etkisi oluyor.

"şimdi birader, anlattın durdun, nereden alıyoruz biz bu paketleri? lebron james, kevin durant istiyorum ulaaan" dediğinizi duyar gibi oluyorum. siteye yeni üye olan kullanıcılar başlangıçta iki paket açabiliyor. bunlar starter pack ve booster pack (bazen bu paketin adı archive set olarak da geçiyor). starter pack'ten 3 adet common kategoride moment çıkıyor. ilk heyecanı burada yaşıyoruz. şansınıza pek de iyi moment'lar çıkmasa bile bunları zarar etmeden marketplace'de satabiliyorsunuz. sadece şöyle bir durum var. her satışa koyduğunuz moment'ten site %5 komisyon alıyor. bu arada siteye atm/kredi kartınızla da kolayca para yükleyebilirsiniz; kripto paraya sahip olmak gibi bir şart yok yani.

ara edit: bu yazıyı yazdıktan sonra sözlük yazarı mavibst mesaj attı bana. starter pack'i açmış ve içinden lebron james moment'i çıkmış. en kötü 40 dolardan gidiyormuş. şans böyle bir şey işte! bu da, iyi senaryoya güzel bir örnek oldu.

şimdi ilk paketimizi (starter pack) açtık mı 9 dolar'a. sırada booster pack (veya archive set) var. buradan da common kategoride 3 adet moment çıkıyor olacak. belirtilen şartları karşılıyorsak eğer, bu paketimizi de heyecanla açıyoruz.

önemli not: starter ve booster pack'ten sadece 1'er kez alma hakkımız var.

tam olarak bu noktada, koleksiyon puanı'ndan (collector score) da kısaca bahsedeyim. başlangıçta açtığınız paketlerden çıkan common moment'lerin her biri koleksiyon puanınıza x puan ekliyor. bu puanlar zaten site tarafından otomatik olarak hesaplanıyor. bu puan niye önemli peki? çünkü bazı paketleri açabilmek için sizden minimum ... koleksiyon puanına sahip olmanız isteniyor. atıyorum 19 dolarlık bir çekiliş var ve şartlar arasında deniyor ki "minimum 100 koleksiyon puanına sahip olanlar bu çekilişe (drop deniyor bunlara) katılabilir" gibi.

ipucu: seçtiğiniz nba takımından koleksiyonunuzda mutlaka 3 moment bulundurun. bu size +100 drop bonus getirecektir (+100 favorite team bonus). böylelikle sadece 3 moment ile 100 koleksiyon puanına kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

"peki, ben iki başlangıç paketimi de açtım, şimdi ne yapıyoruz?" şeklinde soruyorsunuz haliyle. "ben rare veya legendary moment'lere de sahip olmak istiyorum" da diyebilirsiniz. bunun 2 yolu var. sitenin alım-satım için bir marketplace'i (pazar yeri) bulunuyor. istediğiniz moment'i fiyatından alabilirsiniz, bunda bir sorun yok. "ama ben paketten rare veya legendary gelmesini istiyorum, niye marketplace'te para vereyim?" diyeceksiniz, ki hakılısınız, gayet mantıklı bir sorudur. işte, site belli periyotlarda paket çekilişlerinin (drop) haberini size önceden veriyor. nba top shot twitter adresinden, veya size e-mail göndererek veya sitede en üstte yer alan "packs" sekmesinde ilgili duyuruyu yayınlayarak. siz de böylelikle eğer şartları yerine getiriyorsanız, çekiliş zamanı geldiğinde join drop'a (çekilişe katıl) tıklıyor ve bekleme odasına (waiting room) alınıyorsunuz. bu çekilişlerde sıra mantığı oluyor. aynı coin'lerdeki ico/ido'lar gibi. sizin gibi binlerce insan bu paketi almak istediğinden, size rastgele bir numara veriliyor. eğer ki dağıtılacak paket adedi, size sıra gelmeden bitmemişse siz de o paketi böylelikle kapıyorsunuz. örnekle gidelim: diyelim ki 25.000 adet paket dağıtılıyor olsun. size de 46.000. sıra gelsin (yani aslında size, sırada önünüzde bekleyen 46.000 kişi var deniliyor). böyle bir senaryoda geçmiş olsun, o paketi alamazsnız. ama diyelim ki 18.000. sıra gelmiş olsa, o paketten siz de almış olacaksınız. kural bu kadar basit. bu arada çekilişe girdiğinizde sizden herhangi bir para alınmıyor. şansınızı deneyebilirsiniz yani. ne zaman ki sıra size geldi, o zaman satın alım işlemini onaylamanızı istiyor, cüzdanınıza bağlanıyor ve parayı çekiyor site.

ipucu: çekilişle gireceğiniz paketlerin içerisinden hangi moment'lerin çıkacağına önceden bakın. paket çekilişi detaylarının yazdığı sayfada aşağılarda "view the complete pack list here" linki mutlaka yer alır. örneğin:
    https://docs.google.com/…l4dkohxnxcf6ed39s6/pubhtml

geçmişte benim moment içeriğine bakıp katılmadığım çekilişler de oldu. özellikle moment'lerin çoğu 60k ve üstü sayıda üretilmişse taban fiyatları 3 dolara kadar inebiliyor. eğer yüksek bir no gemişse size, onu 3 dolara bile satamayabiliyorsunuz, bilginize.

bu arada genelde, çekilişten sonraki 2 gün piyasadaki fiyatların oturmasını bekliyorum. çünkü ilk 2 gün moment'leri ucuzdan satıp taban fiyatının düşük kalmasına sebep olan kullanıcılar olabiliyor. 3. günü akşamı ise makul/satılabilir fiyattan momentlerimi satıyorum.

ipucu: çekilişin hemen akabinde bazı moment'leri marketplace'den uygun fiyata satın alıp, bir kaç gün içinde daha fazlasına satmayı deneyebilirsiniz.

-"peki, paket açmak haricinde bir olayı yok mu bu projenin?"
    nba top shot, site içindeki canlılığı ve sirkülasyonu artırmak, biraz daha heyecan, çeşitlilik ve renk katmak adına minik denemelerde bulunuyor. örneğin ticket (bilet) konusu. deniliyor ki; eğer koleksiyonunuzda memnun olmadığınız moment'ler var ise bunları bilete dönüştürebilir ve bu biletlerle özel paket açılışlarına katılabilirsiniz! diyelim ki sizde dandik bir video var, 4-5 dolara satamayacağınız belli. benim önerim ya bu moment dursun sizde, koleksiyon puanınızı artırsın. veya onu bilete çevirin (trade in seçeneğini seçiyorsunuz). kimi günlerde bu biletlerle paketlere girebiliyorsunuz. ne kadar verimli olduğu tartışılır gerçi. mesela geçen günlerde böyle bir paket açılışı oldu. 10 dandik videomu bilete çevirdim. pakette sıraya girdim, sıra geldi ve bu 10 bilet karşılığında 10 tane moment açtım. ama hepsi de birbirinden beter! niye dersiniz, çünkü size gelen moment'ler de milletin bilete dönüştürdüğü moment havuzundan geliyor! milletin çerini çöpünü aldık iyi mi!

ipucu: altın kuralımız; ticket'larla girilen paket çekilişlerinden gelecek moment'lerin içeriğini önceden araştırmak olmalı. o pakette çıkacak moment'lerin yer aldığı listeyi paket bilgisinin olduğu sayfada görebilirsiniz. örneğin:
    https://docs.google.com/…0embofo2i4f3amtq0w/pubhtml

ama genel olarak bilet opsiyonunun olmasını olumlu karşılıyorum. çünkü marketplace'te satış listesinde olan moment'lerin sayısını azaltarak fiyatların çok da aşağıya inmemesini sağlıyor.

"peki, ticket harici başka bir şey yok mu?"
    var hocam. showcase challange diye bir şey yapmışlar. sizden belli başlı basketçilere ait bir set/mini koleksiyon oluşturmanız isteniyor. sonra da seçilen şanslı kişilere ödüller veriliyor.

ipucu: kimi zaman bazı takımlara özel challenge'ler yapabiliyorlar. mesela en son golden state warriors'ın yapıldı. bazı oyuncuları, size görev olarak verilen o mini koleksiyona eklemeniz gerekiyor. haliyle de normalde 10 dolar olan bir moment'in fiyatı, o özel badge'e (basketbolcuların isminin üzerinde yer alan rozet) sahip olduğu için bir anda 50-60 dolara fırlayabiliyor. örneğin şu moment'in taban fiyatı şu an 10 dolarken, bir kaç gün önce showcase challenge muhabbetinden ötürü 60-70 dolarlara fırladı. çünkü milletin bu challenge'i tamamlayabilmesi için o moment'e ihtiyacı vardı. basketbolcunun isminin üzerindeki minik sembole/rozete dikkat ederseniz "oyuncu, bu moment'i ile nba top shot'ta ilk kez yer alıyor" ibaresi yer alıyor, bu yüzden değerli hale geldi kısa süreliğine. benim önerim; ucuzundan elinizde bir kaç tane böyle badge'e sahip oyunculardan barındırırsanız, ileride avantaj getirebilir size. badge listesini de buraya bırakayım bu arada:
    https://blog.nbatopshot.com/posts/moment-badges

son olarak, elinizdeki bir moment'ı hangi fiyattan satışa koymanız gerektiği ile ilgili bir örneklem vereyim. yine furkan'ın videosunun üzerinden gidelim. bir moment'i satın alırken karşınıza çıkan sayfanın sağ üst kısmında bir filtre yer alıyor. oradan "lowest ask:low to high" seçelim. yani, en düşük fiyattan itibaren sıralamayı göster diyoruz. aldığım ekran görüntüsünü buraya koyalım ve senaryolara göre gidelim: https://i.hizliresim.com/dwfgrcu.png

a) elinizde #11652 no'lu furkan korkmaz moment'i olduğunu varsayalım. yukarıdaki resme göre;
    eğer 9 dolara satışa koyarasnız direkt/hemen satılır. çünkü en düşük teklifi siz veriyor olacaksınız.
    eğer 10 dolara satışa koyarsanız, 11652'nin üzerinde yer alan numaraların satılmasını bekleyip sıranın size gelmesini umacaksınız. yani şöyle düşünün: resimdeki en üst sırada yer alan #10299 no'lu moment varken, alıcı kişi niye sizin 11652 no'lu moment'i satın alsın. hatırlayın düşük no. her zaman daha değerliydi. o yüzden sizinkinin 10 dolara satılması için listedeki önce 10299, 10478, 10606, 10932 ve 10976 no'lu moment'lerin satılması lazım. hemen satılsın istiyorsanız, koyun 9 dolara gitsin.

b) elinizde #1715 no'lu furkan korkmaz moment'i olduğunu varsayalım. 10 dolara koyarsanız hemen satılır. çünü alttakiler sizinkinden daha yüksek numaralar. 11 dolara satışa koyarsanız da satılma ihtimali yüksek. çünkü 11 doların piyasası 2967 no ile başlıyor. 11 dolar vermek isteyen sizinkini almak isteyecektir.

piyasanın şartlarına göre, ederi fiyatındaki moment'lerimizi satışa koyuyoruz. böyle yaparsak satılıyor. 100 dolar etmeyen bir moment'i gider 100 dolara satışa koyarsanız kim niye alsın onu? yukarıda mantığını izah ettim detaylıca. bu arada spesifik bir numaraya ait moment'in satış geçmişine de bakabiliyorsunuz. o moment'i açtığınızda aşağılarda "view serial #... top sales history" diye bir ibare var. ona tıklarsanız, kim kaçtan almış kaça satmış bakabilirsiniz. örneğin 156 no'nun ekran görüntüsünü aldım sizin için: https://i.hizliresim.com/f83gfgy.png

evet, kısaca sistem böyle. umarım faydası olmuştur. paketlere bütçeniz elverdiği müddetçe girmenizde fayda var (tabii öncesinde moment listesine bakıp, kar/zarar analizini yaparak). paketten çıkan moment'leri, pakete verdiğiniz fiyatın yukarısına rahatlıkla satabiliyorsunuz. dolayısıyla ufak ufak karlar elde etmek gayet mümkün. henüz 1. yaşını kutlayan bir proje olduğunu tekrar hatırlatayım, çok daha duyulacak ve kullanıcılara farklı fırsatlar sunacaktır. sitenin beğenmediğim tarafları ise şöyle. sık sık çekiliş tarihleri teknik sebeplerden ötürü erteleniyor. twitter'dan ve gmail'den özür dileyerek ilgili çekilişin ileri bir tarihe alındığını belirtiyorlar. arkasında nba gibi bir oluşum olan bir projenin daha profesyonel olmasını beklerim açıkçası. bu durum biraz can sıkıcı. diğer bir nokta da sitelerinde, gelen bildirimleri sayfanın alt kısmına bir şerit olarak yerleştirmeleri. ne oluyor'u/ne bitiyor'u anlamak açısından bence site iyi bir arayüze sahip değil. ama dediğim gibi halen beta aşamasında olduğunu da unutmayalım. umarım rare, legendary paketler sizlere denk gelir ve bu paketlerden güzel paralar kazanırsınız diyerek yazımı tamamlıyorum. herkese bol şans!
  • kara para ile nba'in fonlanması için yeni nesil bir yöntem. 100.000 usd'ye smaç videosu sattım aynen aynen.
  • gunluk islem miktari 20 milyon dolara yaklasan nba'in resmi koleksiyon marketi.

nedir?

flow adli blockchain uzerinde yer alan nba'in resmi dijital koleksiyon marketi. ornek vermek gerekirse , magic the gathering veya pokemon trading cards benzeri bir proje. paket acarak nba oyuncularinin limitli miktardaki moments adini verdikleri goruntulerini aliyorsunuz.

nasil alinir?

sayfa su an beta asamasinda. kartlari almak icin iki yol var. ya paket acacaksiniz veya markette istenen fiyati vereceksiniz. kartlarin tier adi verilen seviyeleri var. common, rare , legendary ve ultimate. seviye yukseldikce marketteki kart miktari azaliyor ve dogal olarak fiyatlar yukseliyor. yapilan her islem blockchain uzerine kaydediliyor. islem yapmak icin cuzdaniniza para yuklemelisiniz. bunu ya kredi karti ile veya flow ve diger crypto paralar ile yapabilirsiniz.

bir common paketten 3 adet moments cikiyor. her moments'in da seri numarasi var. dusuk seri numarali kartlar genelde daha degerli. beta asamasinda paketler limitli ve su an tum paketler satilmis durumda. gunluk common paketleri listeliyorlar ancak talep inanilmaz. dun yayinlanan 5000 paket icin siraya 90000 kisi girdi.

neden buna para harcayayim?

bu yil blockchain uzerinde yer alan nft %300 civari buyudu. cok sacma veya wash trading olarak gelebilir ancak gercekten buyuk pazar. dijital koleksiyon kartlari da inanilmaz buyuyor. nba her zaman bu tarz islerde oncu olarak reklamini da guzel yapiyor. ornegin terry rozier 'in twitter hesabina bakarsaniz, aktif olarak reklamini gorebilirsiniz.

bu is koleksiyonculuk isi. bundan buyuk zevk alan insanlar var. ayni zamanda stok marketi gibi. millet anthony davis sakatligindan dolayi allstars'dan cikarsa yerine mike conley alinacak fiyatlar yukselir diye karti ucuza alip sonra satmaya calisiyor.
    gun itibari ile en ucuz moments $17 . iki hafta oncesine kadar bunlar $2-3 arasindaydi. en yuksek para istenen kart ise ja morant $250,000 .

buyuk bir ekonomi. onden girenler coktan buyuk karlar elde etti. yatirim tavsiyesi degildir ama bu market cok daha buyuyecek. misal lebron james emekli oldugunda kartlari degerlenecek. torunlara birakacak dijital koleksiyonunuz olsun.

bu kartlar ile fantasy league yapan bir sayfada var.

swyysh
  • dünyanın en dandik 3 momentı ile giriş yapmıştım, 10 dolardan koymuştum baktım hala duruyorlar, bir de benden sonra aynısından binlerce kişiye daha çıkmış. 2014'te alıp sakladığım bitcoin gibi, burada da ja morant belki süper yıldız olur diye saklayacağız artık.
  • smaç şampiyonası için jalen green'e yatırım yapmış, iki gün önce anlaşma imzalamış, üstüne bir de adama saçma sapan bir telefon show'u yaptırmış firma. evet jalen green'in boynuna takıp dolaştıktan sonra jürilere gösterdiğ ve smaçla alakasız sonradan çıkardığı telefon olayının tek amacı kendi nft'sini göstermekti.

o kadar yatırım boşa gitti, adam final bile göremedi. yine benzer şekilde kevin durant'e yatırım yaptılar, starter pack falan çıkardılar, mvp olacak derken iki hafta sonra sezonu kapattı reis.
  • kullanıcı sayısı doyuma ulaşmış gibi görünen platform. zaten durant'e falan büyük yatrıım yapıp sadece starter pack için kampanyalarda kullanmalarından belliydi, sisteme yeni kullanıcı yoluyla para girişi azalmış gibi duruyor.

üstteki yazarın anlattıkları tamamen doğru, özellikle common pack'lerde 60k+ olayı ile birçok moment en düşük birim olan 1 dolara bile satılmıyor, eskiden 3 doların altında moment olmazdı. sanki bir daha maç oynanmayacakmış, nft'lik hareket olmayacakmış gibi bu kadar moment basmanın anlamı yok, arz fazlalığı oluştu.

ufak ufak ponzi sistemlerinde görülen yeni kullanıcı gelmeyince yaşanan sorunların benzerini yaşamaya başladıklarını görüyoruz. çok fazla moment var, ancak birkaç özel oyuncu dışında talep yok. bol bol challenge ve dandik momentları yok edecek önlemler ile markette döngüyü hızlandırabilirlerse bu iş yürür ama şu anki gidişat bir değişiklik olmaz ise uzun vadede sürdürülebilir değil.
  • aklı olan uzak durur. yarım saattir koleksiyonumu satmakla uğraşıyorum. 9 dolarlık packlerden kart etmeyi unutun. para çekmek için 3 iş günü bekletiyorlar. wire üzerinden 25 dolar eth ağı üzerinden 10 dolar fee alıyorlar. yok ebesinin amı. ilk başlarda iyiydi ama artık çöp. yüzlerce dolar yatıracaksın da challenge kovalayacaksın anca o şekilde kar edebilirsin. ona göre hareket et.
  • zamanında 500 dolar yükleme gafletinde bulunduğum zorba sistem. parayı 1000 dolar yaptıktan sonra 1 ay beklerseniz paranızı geri çekebiliyorsunuz. çekilişlere hile katmadan kazanmanız imkansız. 6 kez çekilişe başvurdum hiçbirine katılamadım. bir de bunlarla bağlantılı flow tr telegram grubu var. adminleri tam evlere şenlik. sistemi en ufak eleştirmeye kalksanız ban yiyorsunuz. uzak durun.
  • al sat yaparak 14 dolarımı yaklaşık 800 dolara çevirdim. ama 100 dolar hariç hepsi moment olarak duruyor. onu da 99 dolarlık pack gelecek dediler diye tutuyorum.

işin komik tarafı yaklaşık 3 haftadır yaprak kımıldamıyor. sadece değeri 4 te 1'e gelen kartlar filan gidiyor. değerinin altında satamadığım 30 kadar moment var. bekliyoruz bakalım nasıl olacaksa.

hiç girilmediyse tavsiye etmem.
  • üç ay önce 14 dolar ile girdim ve aralarında rare moment lerim de olmak üzere toplam 21 momentim var. onun dışında da yakın zamanda 420 dolar çektim. dolandırıcı diyen ne yüzle diyor anlamıyorum paketten çıkan kartlar paketten pahalı zaten her seferinde sıra gelecek değil ya. ayrıca girmeyi düşünen varsa yüzdelik en çok kar bırakan paketler 14 dolarlıklar ama artık 100 puan istiyor yani en az 10 momentiniz filan olacak öncesinde falandı filandı riskli iş (güncelleme ile favori takımdan üç kart iş görüyor), önceden girenler gibi yüzde yüz kar garantisi yok. girmeyi düşünüyorsanüz 9 dolar atın starter pack alın sonra çıkan kartları satıp az çok kar yapın parayı çok hafif hafif zamanla ilerletmeye bakın çok zamanınızı yemez zaten.

edit: firmaya çok güvenmiyorum da nba ismi var bir de yakın zamanda ufc ile filan anlaşması var onlarda da ilk seriden girenler iyi kazanabilir diye düşünüyorum. elbette ana para atmayın girecekseniz 0'a yakın ana para ile girin.
hesabın var mı? giriş yap