• türkçe dublajını okan yalabık'ın yaptığını anca 4. oyunda anladığım karakter. tabii bu benim sığırlığım, adamı ayakta alkışlamak gerek. çok başarılı gerçekten.
  • uncharted serisinin bana göre her şeyi. serinin dördüncü oyununa gelene kadar benim için çok basit bir karakterdi. yakışıklı, tuhaf şakalar yapan ve maceraperest bir kişiliğe sahip biri der geçerdim. ancak dördüncü ve tüm hikayenin sonunu getirdikleri oyunda, tüylerimi diken diken etmeyi başarabilmiş bir karaktere dönüşmüştü gözümde. onunla birlikte üzülüp, yine onunla birlikte mutlu olmuştum. onunla birlikte korkup, onunla birlikte düşünmeye başlamıştım.

geçmişi, hayatı, yapımcıların bize anlattığı kadarıyla bildiğimiz nathan drake'in hikayesi aslında çok daha derin. geriye dönüp seriyi tekrar baştan sona oynadığım zaman bir daha anladım ki, uğruna feda edeceğimiz şeyleri çok iyi düşünmemiz gerekiyor. ne zaman durmamız ve ne zaman devam etmemiz gerektiğini, bencilliğe yer vermeden, yarını düşünerek ama aynı zamanda da hayatın kısa olduğunu unutmayarak yaşamamız gerektiğini nathan drake, bana çok güzel anlatmıştı.

bazen gerçekten oyun diyerek geçmemek gerekiyor bazı yapımlara. çünkü bazıları, hayatımızla hayallerimiz arasında çok derin bağlar kurarak deneyim yaşatıyorlar bizlere. nathan drake, arthur morgan, niko bellic, captain price ve niceleri.

edit: son olarak dördüncü oyunun efsanevi müziği ile baş başa bırakmak isterim sizleri. tık
  • karına, abdomene odunla, sopayla darbe alır durmaz, kırık çıkık bunlar teferruat. 20 metreden düşer yamaca tutunur, göğüse darbeyi kollarıyla az azaltır devam eder. ne bi acile gidiyim, bi röntgen çektiriyim, aspirin bile almaz.
  • yazar nickimi bana veren indiana jones,lara croft karışımı cyber world karakteridir.
  • nathan drake unutulmaz karakter. unchartedserimizin babası.
    türkçe dublajlı oynadığımız seride okan yalabık seslendirdi. kaliteli iş, yakıştı adama.
    sözler kifayetsiz kalıyor. son olarak unutulmazsın!

oyunda nathan drake her zaman canlı canlı bir insanmış gibi gözükmesini sağlayan oyun grafikerlerine helal olsun.
  • “benim için” gelmiş geçmiş en iyi oyun karakteridir. okan yalabık‘ın sesi nolan north ile çok uyuşmasada kanımca orjinalinden çok daha iyi bir uyumu vardır.
    son oyunla hikayesi bitmiş olsada , ileriki oyunlarda en azından yan karakter olarak göreceğimizi düşünüyorum.
    son olarak marco polo!!!
  • kratos ile birlikte bana göre oyun dünyasının en karizmatik karakteridir. adam tek başına tüm orduya dalıyor ve çölde, okyanusda, ormanda, dağ tepede her yerde hayatta kalabiliyor. ayrıca yakın dövüşü de iyidir. hazine peşinde koşarken bir sürü maceraya girer ve chloe frazer denilen at gibi karı varken, o sadık kaldığı aşkı olan elena fisher ile evlenmiştir.
  • (bkz: alfa erkek)
  • ilk 3 oyunda surat olarak çingene-roman karışımı bir şeyken 4. oyunda aryan ırkına dönmüş çok da yakışıklı olmuş, tabi diğer karakterler için de geçerli sully elena filan onlar da çok hoş olmuş. kadın olsam 4. oyundaki haline ıslanırdım galiba.
  • nolan north tarafından seslendirilen; uncharted oyunlarının kahramanı, sir francis drake'in büyük büyük torunu kurgusal tomb raider karakter.

http://en.wikipedia.org/…i/nathan_drake_(character)

aynı ismi taşıyan bir ingiliz fizikçi de bulunmaktadır;

http://en.wikipedia.org/wiki/nathan_drake
hesabın var mı? giriş yap