• bugün aklıma geldi. yahu bu adam çalmadı eyvallah. ama ne kadar çalmadı? günümüz değeri nedir? bunu merak edenler muhakkak vardır.

1985 yılında mutemet ali rıza beye toplam 227.960.500 tl ödeme yapılıyor. yine aynı yil 400 gr ekmek fiyatı ise 65 tl. basit bir hesapla mutemet ali rıza 3.507.000 ekmek alabiliyormus. 2021 istanbul da 200 gr ekmek fiyatı ise 1.25 tl. kaba bir beyaz ekmek kıyası ile namuslu mutemetimize ödenen para miktarı günümüz parasıyla 8.765.500 tl yapar.

ıyi para. ha bir de müteahhitin çeki vardı.
  • namussuzları denize dökmüştür.
  • milletin ona yaranmak için cebine doldurduğu paraları pencereden sokağa saçarak dark side'a harika bir geçiş yapmıştır.

oğluna “okuyup da eşek olacağına, baban gibi hırsız ol da itibar toplayasın.” nasihatını vermiştir. işin kötü yanı, yıllar sonra bile bu nasihatın ülkemizde geçerli olmasıdır.
  • (bkz: namuslu)
  • o çalmamıştır
  • çaldığı sanılan paranın bugünkü karşılığı:
    (bkz: namuslu/#135918464)
  • ben çalmadım diyerek kimseyi inandıramayan mutemettir.

(bkz: namusluymuş meğerse namussuz)
  • sonra da üzerlerine işemiştir.
  • ben çalmadım diye bağırandır.evet ben çaldım.
  • evinin camindan "ben calmadim" diye avazi ciktigi kadar bagirsa da kendi ailesini bile inandiramamis, akabinde "sikerler amk" moduna gecip rusvet tarifesi olusturup ofisteki gulsen mi gonul mu neyse onunla iste 3 saat odaya kapanmistir.

kendisini nasil soydugunu anlatirken patronunu vurmus, atara atar, gidere gider yaparak kralligini ilan etmistir.

200 milyona adami belesten ortak etmez, karisinin kardesine dukkani ipotek ettirir.

kral adamdir.
hesabın var mı? giriş yap