• az önce yaptığı espriden sonra eşi olsam boşarım, çocuğu olsam baba demem bundan sonra. evlat olsa bayramdan bayrama.
  • az önce programda real madrid için los pasmanyaktos gibisinden bir şeyler söyledi. dondum kaldım buz gibi oldum ekran karşısında.
  • 12 ekim 2010 azerbaycan türkiye maçından evvel ntv'de yayınlanan programda hiddink'e ahkam keserken, türkiye futbolunun kazandığı uluslararası başarılar üzerine mehmet demirkol'un kendisine sorduğu 99'da uefa kupası'nı kim aldı sorusuna mavi ekran verip sessizliğe gömülen bir garip adam. halbuki 99'da uefa kupası'nı ilk turda fenerbahçe formasıyla karşılaştıkları ve hatta ilk maçta galip geldikleri parma kazanmış ve bu turda bizzat kendisi de sahada yerini almıştı.
  • mustafa fenerbahçe'deyken, türkiye'de bir dönem forma altı mesaj tartışmaları vardı.

fenerbahçe antremanına gelen bir spiker de mustafa'ya gol sonrası için hiç özel tişört bastırıp bastırmadığını sordu. mustafa önce bir güldü, sonra da "ben gol atmadığım için, gerek yok yani. boşa masraf" gibilerinden bir şey söyledi ve tüm türkiye bir anda mustafa'nın koca fenerbahçe geçmişinde tek gol atmadığını öğrenmiş oldu.

"hadi canım, atmıştır çarptırarak" falan diye savunanlar oldu ama gerçekler acıydı. her kornerde rakip ceza sahasına giden mustafa tek gol atmamıştı. sonra arşivler tarandı ve mustafa'nın gazozuna oynanan ligin son maçında bir gol attığı ortaya çıktı ve tüm fenerbahçe camiası olarak rahatladık.

iyi markajcıydı, şuydu, buydu ama fenerbahçe kariyeriyle ilgili aklımda kalan en net şey, kahvedeki amcadan geliyor.

- her kornere gidiyor. sanki gol atacak, sevgili mustafa doğan.
  • dünya kupaları hakkında konuşurken
    "1974'u çok hatırlamıyorum zaten 76 doğumluyum"
  • an itibarı ile ntv spor ekranlarında futbolda teknik ne demektirin tanımını yapan yorumcu. şansızlığı ise seyircilerin kendisinin futbolculuğunu da izlemeleri.
  • sen 6-7 sene fenerbahçe'de oyna, bir gol dahi atama. git fenerbahçe'ye karşı oynadığın ilk maçta gol at. (bkz: ya ben lan neyse bişey demiyorum)*
  • bilmeden konuşan bir adam. ali ece'ye diyor ki: "beşiktaş'ın seyirci ortalaması 12bin falan."

ali ece de "yok canım olur mu" diyor. mustafa doğan bey de ukala ukala gülümseyerek araştır diyor. geçen yıl taraftar ortalamamız 22bindi. bunu televizyona çıkartanın aklına ne diyim. ali ece'den de buna net cevap verebilmesini beklerdim. bu adam bizde top oynadı, para kazandı bir de. aferin.
  • socrates ekibinden çaycıyı şoförü getirseniz kendisinden daha iyi yorumlar şampiyonlar ligi finalini. yazık spiker de topa sokmaya çalısıyor yorum için. su molası var diyor oyunu yorumlasın diye, hava sıcak çok yoruldular tabii diyor. tanım futbolcu eskisi başarısız yorumcudur.
  • 29 agustos 2004 besiktas gaziantepspor maci'nda tarek el taib tarafından pazara gönderilmiş dansöz. doğmaz olsaymış.*
hesabın var mı? giriş yap