• kendisini en son sonisphere 2010'da izlemiştim ve orada performans olarak hem çok iyi değildi, hem de fiziksel olarak zayıf görünüyordu hastalığı yüzünden.

22 aralık 2023 pentagram konserinde tekrar izleme şansını edindim. aradan geçen 13-14 senede reis hastalığın içinden geçmiş gördüğüm kadarıyla, müthiş bir performans çıkardı sanki yirmili yaşlarındaymış gibi söyledi şarkıları. çok mutlu oldum öyle görünce. bu multipl skleroz denen oevladının karşısında dayanmış olması beni çok sevindirdi.

çok kaliteli bir vokalisttir ve bu ülke sınırlarından öteye geçememiş olması da global metal dünyası için kayıptır.
  • ms hastalığından kurtulmuş olduğunu facebook profilinden açıklayan vokalist, sonunda kurtuldu. çok şükür, ne diyelim.

https://www.facebook.com/…n/posts/10151234344463153

linkten okunamama durumu olursa; "mr raporumun sonucu: beynimde ve omurumda, yani hiç bir tarafımda aktif ms plaği gözükmüyormuş :)))))))"
  • * turkiye'nin bruce dickinson'idir. steve harris vaktiyle blaze yerine murat ilkan'i almaliydi gruba ama olmadi iste. neyse boylece bu sahane ses bu diyarda kaldi.
  • sanirim yaklasik 1.5 sene onceydi, kendisinden san dersi alan ve ayni zamanda da ayni liseden arkadasi olan bir arkadasim vasitasi ile bir aksam evine gitmistik. o gune kadar hasta oldugundan haberim yoktu. eve gittigimde gordugumde bir seyler oldugunu farketmistim, kendisi de bahsetmisti zaten bir sure sonra. ama henuz cok basindaydi daha. gec saate kadar bol bol raki icip muhabbet ettik, kendisi ile ilk defa tanisiyor olmama ragmen oldukca sicak ve keyifli bir aksam ve sohbet olmustu, birbirini uzun zamandir gormeyen arkadaslar grubu gibiydik sanki. yeni download ettigi bir kac grubun konser dvd lerini izletti bize, arada bol bol balkona cikip sigara ictik, kedisini sevdik, bol bol eski kemanci gunlerinden konustuk, pentagram ile ilgili anilarini dinledik guzel guzel. gec saatte evden ayrilirken hem onunla tanisip sohbet etmis olmanin, hem de tanidiktan sonra samimiyetinden dolayi hayal kirikligina ugramamis olmanin keyfi vardi icimde.
    uzin bir sure sonra tekrar gorustugumuzde bir ocakbasinda mac izliyorduk beraber, gs'nin bir avrupa ligi maciydi. fonda mac, yine bol bol raki icip muhabbet ettik.
    umarim tekrar karsilasir, raki icip muhabbet etme sansimiz olur. umarim bundan sonraki muzik hayati da bundan onceki kadar basarili olur.
  • multipl skleroz gibi insanı eritip bitiren bir hastalığa sahipken bazı kamiller tarafından "yalan dolan" ve "traş" bahanelerle pentagramdan ayrıldığı iftirası atılan güzel insan.
  • pentagram'dan ayrılacağını duymuştum ancak hastalık sebebiyle olduğunu bilmiyordum. sonisphere festival 2010'da sahnede çökmüş yüzünü, şarkıların bazı bölümlerini söyleyemediğini, mikrofon ayaklığına tutunmadan ayakta duramadığını ve birkaç kez tökezlediğini görünce hakikaten içim parçalandı. pentagram sahneden ayrılırken tüm üyelerin ona destek olması ve seyircinin moral alkışı sırasında ağlayacak gibi oldum resmen. acil şifalar diliyorum kendisine.
  • bazı insanları tertemiz severim. murat ilkan'ı tertemiz seviyorum. abim gibi. her zaman, her yerde, her koşulda tüm güzellikler onunla olsun.
  • kadife sesli bir adamdır. hatta şeytan bunun neresinde şarkısında kimi yerlerde brutala kayınca annemden "ne güzel sesi var niye öyle bozuldu" içerikli bir yorum gelmiştir.
  • pentagram'ın yeni yayınlandığı sonsuz'un cover'ında şarkının 2. bölümünde karşımıza çıkıp insanı hüzünlendiren efsane.

gökalp ergen'de iyi bir vokal fakat murat ilkan'ın yeri her zaman ayrı olacak.

gel dön be reis.
  • her dinlediğimde, " tanrım bu nasıl bir sestir " diye kendi kendime soru sormamı sağlayan müthiş adam.

türkiye topraklarında yetişmiş en iyi vokallerden birisidir, zerre tartışmam...
hesabın var mı? giriş yap