• sözlükte her rastladığımda sinirimi oynatan, ayak başparmağımı sehpanın kenarına çarpmış gibi yerimden zıplatan kelime.

yok boyle bi$ii???

evet, yok böyle birşey. muhataptır doğrusu.
  • türkçe denyolarının muhatap deme biçimidir.
  • bu telaffuzun bi aşama ilerisi de muattap'tır.

(bkz: muhâtab)
  • ilk kez çift t ile kullanıp bu salgını başlatanı taksim meydanında sallandırmak gerek. her okuduğumda elektrik çarpmışa dönüyorum.

yanlış kullanımı yerleşik hale gelen kelime, zorla galat-ı meşhur yapıldı.

edit: aynı derecede rezil, kepaze bir cehalet turnusolü için: (bkz: bir haber)
  • ciddi haber bülteni metinlerine iyiden iyiye yerleşti. hangi birini uyaracaksın. "muhatap" kelimesinin geçtiği cümlelerin yarısında bu şekilde kullanılıyor. birçok insan haber bültenlerinde kullanılan türkçenin en temiz, en doğru türkçe olduğunu düşünür, dolayısıyla bir yanlışı süratle yaymak da bültenlerle mümkün.
    böyle giderse pek yakında "muhatap"ın galat-ı meşhuru olarak göreceğiz onu.
  • hatap odun ise muhattap da odunlaşmış demeye gelebilir. belinin ortasına odunu yiyen de olabilir. yok yok, kısaca odun işte. bildiğin odun.

işbu entrim muhattapçılara ithaf olunur. ayrıca muhattapçı odunların açtığı yaralardan bizar kamunun hislerine tercüman olan bir entri için;
    http://sozluk.sourtimes.org/show.asp?id=10747026
  • -seninle muhattap olmuyorum!

-bu iyiliğini unutmayacağım. siktir git.
  • benim için tam bir kültürsüzlük turnusolü. bunu kullanan kişinin söyledikleri, yazdıkları bir anda en az -10 kredi kaybediyor gözümde.

son dönemde bir başkası da (bkz: avel) bunun da kullanımı çok arttı, kullanan kişinin ağzına direkt kürekle vurulması icap eder..
  • şu güne kadar bu halini doğru sandığım kelime. resmen üzüldüm şu anda, yıllarca kendisine güvendiğim ve sempati beslediğim "muhattap"tan bunu beklemezdim. eğer tek cahil ben değilsem, sol frame'de görenlerin de bir kısmı şaşıracak yanlış olduğunu öğrenince.
  • orada burada görmekten gına getiren, kutsal bilgi kaynağı denilen bilgi deryası sözlükte bile ısrarla kullanıldığını gördükçe sinirlerimi zıplatan, içinde geçtiği entrylerin ciddiyetini bir anda yerle bir eden, tartışmasız en varoş kelime. bunu kullananlar benimle muhatttttap olmasın lütfen!
hesabın var mı? giriş yap