• musalla taşı melodisiyle:

"ne doktor jek ne soğyır ne ötekiler
    mr eko adamı götünden siker
    elinde asası çatık kaşları
    kapalının piskopat nijeryalısı"

özel mesaj yoluyla bestenin hangi klas ekşi sözlük yazarına ait olduğunu söyleyebilirim.
  • lost illetine yeni tutulmuş, ve ikinci sezonun daha başında olan bir kişi olarak dileğim biran önce ölmesidir,çünkü bu iş böyle gitmez. bulunduğu her sahnede gözlerimi kendisinin göğüs uçlarından alamamaktayım, bir ton sır,gizem var anasını satayım hiç biri umrumda değil .ben adamın göğüs uçlarına takıldım kaldım, çok diriler..
  • nijeryalı futbolcu olarak türkiye'ye gelse erman toroğlu'nun bile hakkında ileri geri konuşamayacağı tıynette bir adamdı. maç sonu röportajındaki bir bakışı ahmet çakar'ı bile iptal edebilirdi. türk olsa ekrem adını alır; milli takıma seçilse fatih terim'i de sindirirdi. ocakbaşında röportaj verse iki tam kuzu hesaba yansırdı. fanatik gazetesi ilk maçında "tank gibi" başlığını atardı.
  • simon adebisi ile karşılaştırılınca teletabi gibi kalır.
  • --- spoiler ---
    the cost of living bölümünde yaralı bir halde ormanda seyrusefer eder iken ve soluklanmak için su başına eğildiğinde kesin olarak anladım ki; seni yaralayan o kutup ayısında mangal gibi yürek varmış ağabey. ah ah heralde o hatch'deki patlamadan mütevellit sersemledin ondan faydalandı o puşt ayı. yoksa diğer bölümlerde gösterilen psikopatlığını geçtim sen o vicut hacminle; o ayıların alayını siker sonrada kutuplara attırırdın.
    --- spoiler ---

ayrıca şimdiden gelecek bölümler için denebilir ki; sensiz geçen günlerin amına koyim
  • --- spoiler ---
    yazık olmuş. diziye devam etmiş olsaydı bir sorunun cevabı şeklen de verilmiş olabilirdi. yapımcılar mr eko karakteriyle ilgili fikirlerini olduğunu söylüyor malum. bu fikirler kate'e bir güzellik yapmak değilse muhtemelen inşaasına başladığı kiliseyi bitirmesi olacaktı. o zaman adada bir kilise bulunmasıyla beraber adada bulunan heykeller, hiyeroglifler, çizimler daha net bir biçimde anlam kazanacaktı. bir inanç sistemine inanan insanlar açıklayamadıkları olayları, korktukları şeyleri anlamdırmak için bu inanç sisteminin üst katını devreye sokarlar. adaya atıyorum bin sene önce gelen ve black smoke gören kimseler haliyle onu kendi inanç sistemlerinde bir yere yerleştirdiler, bir anlam yüklediler ve temsil ettiği şeyi düşünüp heykel yaptılar, resmini çizdiler. onlardan belki de bin sene sonra gelen mr eko, açıklayamadığı özel adayı ve yaşananları açıklamak için dine sarıldı ve kilise yapımına başladı. ayet yazılı asa ile kilise yapan dindar bir adam, olan bitenin açıklaması olarak, şeytan ve tanrı arasındaki savaşı görmüş safını belli etmişti.

--- spoiler ---
  • gulumseyerek "please" deyi$i kar$isinda kimsenin kayitsiz kalamadigi adam. onu kirmak demek, akabinde kendi boynunun kirilmasi demek olacaktir cunku.*
  • --- spoiler ---

hatch'in içinde, bilgisayarın bulunduğu kubbeye giden yer altı tünelindeki 20 santim genişliğinde blast door'u (adı üzerinde ulan) iki dinamitle patlatabileceğini sanan, fitili ateşledikten sonra da dinamitlerin iki metre ötesine siper alan öküz aleyhisselam.
    sırf irilikten kurtarmaktadır. yok ki jesus stick ile eşşek sudan gelene kadar dövecek.

--- spoiler ---
  • gülümseyince nurla dolan, karizmatik aksanlı yarma...
hesabın var mı? giriş yap