• tek eline mp5'i alıp da kazara havaya doğrultmuş bulunan her 10 türkten 9'u şöyle bir saniye durup: "öbür elimde de bir tane mp5 olacaktı böyle havaya kaldırıp tıırırırıt diye ateş edecektim" demiş, havaya mermiler saçtığını hayal etmiştir. (bkz: tribe girmek) (bkz: gaza gelmek)
    bunun sebebi bu silahın dirsek çukuruna tam oturmasıdır.
    ayrıca belirtmek gerekir ki tüfeğe benzeyen bu alet aslında makinalı tabancadır.
  • 9 mm çapında, 2,550 kg ağırlığında, şarjörle dolan, havayla soğuyan, ani geri tepmeli, tek tek ve seri olarak atım yapabilen bir yakın muharebe silahıdır.
    (bkz: denetleme)
  • sedat bucak susurluk kazasinda bagajda bulunan mp5'ler icin soyle demisti:

-mp5'i napayim ben tasiyacaksam kale$ ta$irim.. (bkz: bok degil kaka) ve de keles,ak47.
  • 9mm'lik mermi kullanılır bu amcalarda yalnız biraz daha barut açısından zenginlerdir. aynı mermiler normal tabancaya da uydukları için tabancalar bu patlamaya dayanamayıp bizzat elde patlayabilirler, o yüzden bir kuvvetlendirme operasyonu uygulanır.

bu silahlarda esas marifet seri atımda kontrollü olabilmektir. bi ezimde 3 mermi çıkarmak iyidir.

subay astsubay kadro silahıdır, ya da öyleydi sonradan tabancaya dönüldü. son 3 ay elime almadım valla.
  • yakın zamanda üstüme zimmetlenecek hafif makineli silah. üçlü atış, tekli atıştan daha isabetli oluyormuş. hedef atış birinciliği olacak.

edit: atis birincisi oldum.
  • sadece mp5 değil, bu şekilde kayıp yüzlerce g3 piyade tüfeği de belirsiz yerlerde belirsiz kişilerin elindedir. o yüzden ülkenin teksas'a dönmesi yakındır bu gidişle.
  • geometrisine ve hafifliğine aldanmayın. bu özellikleri avantaj gibi gözükse de diğer yandan olası seri atışlardaki hakimiyet kaybı insana g3'ü bile aratıyor.
  • kullanılımı gayet kolay bir silah, g3 sonrası kullanıldığında su tabancası gibi gelir, hedefin üstünde çok küçük bir daireye 9 mermi sıkıştırmak, g3 ile 100 metreden 5/5 yapmaktan kolaydır.
  • sıfırı mke'de 5500tl dir.
    silahın kapasitesi 30 mermi olmasına karşılık mke'nin size maksimum 25mermi vermesi gibi bir ironiyle karşılaşırsınız.
    kutusunda bir tane de yedek şarjör vardır. (kutu kapalı iken aynı keman kutusu gibi duruyor, bkz altta caps)

http://i53.tinypic.com/11brmdg.jpg
    http://i55.tinypic.com/2lnej9s.jpg
  • eski countercıların üçün bir olarak bildiği lakin şu anki versiyonlarda üçün ikisi olan silahtır...
hesabın var mı? giriş yap