• bir tür kamera şakası olmasını umduğum görüntüler

özetle baştaki kız "2 kelime etsem tutuklanır mıyım" dediği an direkt alıyolar, sonra başka biri "sadece muhalifleri mi çekiyorsunuz benim farklı fikirlerim var" diyor, "ben memnunum" dedikten sonra cümlesi bitmeden onu da aynen paket ediyolar.
  • (bkz: no comment)
  • bir de ukrayna'ya faşist diyorlar. kafalarındaki faşizm tanımı ne acaba?
    tanım: tanımsız
  • bu ülkeden malum birisi görüp de "iyi fikirmiş lan" diye aklına düşmese bari...
  • demek ki gözaltına alınırken çığlık atıp yerlere yatmak bizim sol gerici ve etniklere özgü bir davranışmış. ben bunu evrensel sanıyordum. gül gibi kızlar sessiz sedasız gitti aga.
  • ikinci hanım abla (bkz: friendly fire) kurbanı oldu
  • bu arada kadının tuttuğu kağıtta "iki kelime" yazıyor. yani herhangi eleştirel bir şey yazmıyor. bu yüzden putin'i destekleyen kadının da gözaltına alınmasını tuhaf bulmadım.

anlaşılan putin denilen ultra faşist sokakta kuş uçsa gözaltına alın diye ferman çıkartmış.
  • geçenlerde de moskova'da bir kilise papazını "savaş bitsin diye dua ettiği" gerekçesiyle tutuklamışlardı. ortamlarda neo-nazilere karşı savaşıyoruz derler kim bilecek.

rusya, kuzey kore, çin gibi sözlükte çokça sevilen faşist rejimler böyledir işte, en ufak bir eleştiriye veya çok sesliliğe bile tahammülleri yoktur. amerika'da adam tv'de canlı yayında devlet başkanının yedi sülalesine küfür ediyor ve başına bir şey gelmiyor. rusya'da biri "belki putin'in bir konuda haksız olma ihtimali var" dediğinde anında hapse tıkılır.
  • iste "anti-emperyalizm" boyle bir sey. herhangi bir konuda, olumlu veya olumsuz bir sey soylerseniz karga tulumba goturuyorlar. turkiyedeki moskofculara sorsaniz dunyanin en ozgur ulkesi.
  • röportajı yapanın neden götürülmediğinin merak edildiği video.
hesabın var mı? giriş yap