• kapagindaki agac bulunup, altina bes arti bir kurularaktan dinleme istegi uyandirir bu album, hele 6 numara yok mu, bir kez daha ''buyuksun muzik'' dedirtir insana hatirlatirken, hatirlaticakken.

01 - o xoros twn epta peplwn (the dance of the seven veils)
    02 - kokkinh broxh(red rain with fuat saka)
    03 - oi pio omorfes bradies (the most beautiful nights)
    04 - feugw ( i m leaving)
    05 - sth makrinh anatolh(in the faraway east)
    06 - neraida (fairy)
    07 - tis bradies toy ah giannh (the nights of the st.john)
    08 - mpalanta ths siwphs(ballad of the silence)
    09 - akrobates (acrobats)
    10 - dromos(road)
    11 - pagos fwtia(ice fire)
    12 - kora (kora)
    13 - kokkinh broxh (red rain)
    14 - to mystiko (the secret)

http://www.udepo.com/…ages/products/29041_buyuk.jpg
  • patti smith'in banga albümünün 8 numaralı şarkısı.

sözleri şu şekildedir:

last night in konya a voice carried me
    to the pulpit of the arrow - did you hear it too?
    the oracle was written on a silver leaf
    last night i read the words - did you read them too?

aah...
    precious heart, precious seed, precious life conceived
    in the ring of fire, in the sleep of peace
    nothing stops desire for the human beat

last night was a rapture in the mosaic sky
    dropping shards of love, dropping shards of love

aah...
    precious heart, precious seed, precious life conceived
    in the ring of fire, in the sleep of peace
    nothing stops desire for the human beat

i hunger for the cooling flame, i hunger for the infinite game

last night in konya a voice carried me
    to the pulpit of the arrow - did you hear it too?
    the oracle was written on a silver leaf
    last night i read the words - did you read them too?

devour me, yeah devour me

oh precious heart, oh precious seed, oh precious life conceived
    in a ring of fire, in a sleep of peace
    nothing stops desire for the human beat - the human beat
  • patti smith'in 2012'de çıkardığı banga albümünün güzel parçalarından biri. yanlış duymadıysam last night in konya gibi bir söz geçiyor. içimi bir mutluluk kapladı sebepsizce.
  • senaryosu kötü, sahneleri bir o kadar kötü dizi. 3 bölümü izledikten sonra sırf gerçek katili bulurlarken karmaşık ve heyecan yaratacaklar mı diye devam ettim. sonuçta, karakterlerin psikometrik sınırlarını zorlayan en kötü fransız veya isveç filminden de beterdi. zaman kaybında zaman kazanmaya dahi yaramaz.
  • (bkz: ncsa mosaic)
  • 9 sene once ingilizce hazirlik sinifindaki ingilizce kitabimizin adiydi, bir digerinin adi da jackpot'du. sanki sadece bizim okulda vardi bu kitap, baska kimsede gormedim. yurt disindan okul getirtti diye biliyorum. cok da guzel bir ders kitabiydi.
  • steven soderbergh 'in hbo kanalında başlayacak yeni dizisi. başrolünde sharon stone oynayacak. bu dizinin şöyle bir özelliği var: sadece televizyonda değil asıl aplikasyon halinde telefondan izlenebilecek. bir cinayet var ve seyirci diz kahramanlarından istediğinin bakış açısından aplikasyonu seçip yürüyecek, böylece seyirci bir nevi dedektiflik yapıp cinayeti çözecek. geleceğin program teknolojisi başlıyor gibi. merakla bekliyorum
  • oyunu yaz indirimiyle ps4 için aldım. depresifliğinden bahsedilmiş, yalnız benim anlayamadığım şey, oyunu bir gelişme kaydedemeden bitirdim. tindera benzeyen bir uygulamada sürekli reddedildim. bu uygulamada başarılı olmanın yolu var mı bilmiyorum. faturalarımı hiç ödeyemedim. işe hep geç kaldım. trophieler sadece bloplama üzerine. büyük ironi.

daha farklı bir oyun deneyimi yaşayamayacaksam açıkcası verdiğim paraya üzülürüm. bir de eklenti seçeneğiyle satın almıştım

edit: öncelikle eklentinin bana vaadettiklerini kopyala yapıştır yapayım:

"mosaic sürüm 1% dlc'sine özel bu oyun içi ilavelerle yaşam kaliteni arttır:

- müdür kravatı - kıyafetlerinle başarını yansıt! bu özel müdür kravatıyla yönetimin gözüne girecek ve mosaic şirketi'nde terfi edilme ihtimalini arttıracaksın!
    - özel telefon kabı - bu şık, müdürlere layık telefon kabıyla oyun içi telefonunu koruyacak ve daha önce hiç olmadığı kadar sıkı blip'leyeceksin!
    - reklam geciktirici - blip blop oynarken şirket reklamlarımızı görmekten memnun kaldığını biliyoruz fakat bazen sadece biraz daha blop'lamak istersin. reklam geciktirici etkinken, oyun içi telefonunda daha az reklam görürsün. çünkü blip'lemene saygı duyuyoruz!
    - seçkin love hesabı - hayatının geri kalanını paylaşabileceğin o özel kişiyi bulamıyor musun? seçkin love hesabıyla oyun içi telefonundaki love uygulamasında diğer seçkin üyelerle daha sık eşleşeceksin."

bu bahsedilenlerden sadece bloplarken reklam almama özelliği geldi.

oyunu 2.kere oynadım ve bu sefer sistemin adamı olup tam itaat etmeye karar verdim. renkli görünen alanlara gitmemeye çalıştım -oyun gidişatını etkileyen yerlerde zoraki gönderdi-. sabah işe geç kalmamak için sadece diş fırçaladım ama yine de geç kaldım. love uygulamasında herkesi reddettim, yine reddedildim. buzdolabını her açışımda aynıydı, 2. oynayışımda açmadım. en azından oyun sürecinde kararın bana ait olduğu bir şeyler bekledim fakat yok.
  • ing. (n.) musa peygambere ait.
hesabın var mı? giriş yap