• asla vazgeçmememizi bize hatırlatan muhteşem bir hikaye.
    anlayana...

görsel
    görsel
    görsel
  • öss için paragraf sorusu niteliğinde bir başlık olmuş. doğru numaralandırın da okuyalım amk
  • monster bilgisayar alsam mı diye düşünüyordum, 2/b sınıfından ilhan arkadaşımızın ibretlik kompozisyon çalışmasını görünce vazgeçtim.

kimler kimler ceo oluyor, ben niye olamıyorum?
  • (bkz: insaallah)
  • önüne gelenin birbirine akıl verme platformuna dönmeye başlayan linkedin'de sıradan bir günün özetidir. tedx'e çevirdiniz la ortalığı iyice, herkes akıl hocası herkes steve jobs.
  • akıllara bu görseli getiren serin hikayedir.
    yine sadece çok çalışarak değil şansının da yaver gitmesi ile başarılı olan birilerinin akıl fikir dağıttığı "siz de benim gibi çok çalışır azimli olursanız başarılı olursunuz" temalı yazıdır.

bu konu şu video'da çok güzel şekilde ele alınmıştır.
    sıfırdan bir yerlere gelen insanlar bunu genelde sadece kendi azim ve çabalarıyla bağdaştırırlar ancak en az kendi kadar azmeden ancak şansı yaver gitmeyen insanların başarısızlıklarını ve kendi yaver giden şanslarını görmezden gelirler.

monster notebook ceo'su öyledir demiyorum ancak bazı sıfırdan bir yere gelen insanlarda bu durum "ben çalıştım başardım" "başkaları da yeterince çalışsalardı başarırlardı" "onlar benim kadar çalışkan ve azimli olmadıkları için muhtaç durumdalar ve bu nedenle hoşgörü ve şefkati hak etmiyorlar." "benim topluma ya da kimseye karşı bir yardım borcum yok" şeklindeki bir psikolojiye dönüşebilir bu da sağlıklı bir durum değildir.
  • dünyanın en sıkıcı hikayesidir. okumayın.
  • bakış açısına göre değişen paylaşım.

misal ben hayalinden vazgeçmeyen birini değil (uçağa binmek de nasıl bir hayalse artık), görevliye huzur vermeyen, olmaz denildiği halde laf anlamayan, ısrarla yapışan bir insan gördüm.
  • inşaallah yazan birinden girişimcilik tavsiyesi almayalım mümkünse. ben ibretimi almadım. almak isteyen arkadaşlar benimkini alabilir.
  • ibretlik bir durum yok inat etmiş acayipte şanslıymış serin hikayede olabilir.
hesabın var mı? giriş yap