• norveç'in 25 bin nüfuslu bir "şehri".

takım için (bkz: molde fk)
  • güller şehri olarak da bilinir. molde’nin en güzel yanı fiyortlarına bakan manzarası. dünyanın en büyük caz festivali de her yaz burada gerçekleşir. bir de ben burayı ankara ile karşılaştırmış insanım.
  • 3 aydır yaşadığım, yaklaşık 30k nüfusu, küçük bir şehir. her senenin 29. haftası olan jazz festivaline ev sahibi yapar. iklimi yağmurlu olması hasebiyle karadeniz'e benzer, ancak kışları daha soğuk tabii *
  • enteresan bir stadları var.

yazın antremandan sonra, buz banyosu yerine standın dibindeki sahilden denize giriyorlarmış, ole gunnar solskjaer reyizin aktardığına göre.

*
  • bundan bir ay önce rosenborg'u 1-0 yenmiş ve şampiyonluk yollarına taş koymuşlardı. bugün de norveç kupası finalinde yine rosenborg'u 4-2 yenerek o kupayı da ellerinden aldılar. garezleri var sanırım.
  • 2015-2016 uefa avrupa ligi a grubu'nun en iyi takımıdır. gruptan çıkamaması sürpriz olur.

birazcık avrupa futbolu'nu takip eden herkes de bunun farkındadır.
  • zamanında şampiyonlar liginde de oynamış norveç takımı
  • ole gunnar solskjaer'in ikinci kez sampiyon yaptigi takim. kirmizi seytanlarin sirin cocugu yine guzel isler yapmaya devam ediyor..
  • bugün gittim, gördüm. saraybosna'dan sonra 'burda huzurdan ölebilirim' diyebileceğim ikinci yer. ayrıca uçak havalandıktan 2 dk sonra pencereden aşağıya baktığınızda görecekleriniz, tüm sıkıntılarınızı unutturacak cinsten.
hesabın var mı? giriş yap