• (bkz: mohammed kudus/@ceyar i kim vurdu)

premier lig ekibi west ham united'a transfer olan 2000 (23) gana doğumlu kıyak ofansif ortasaha.

incelikli ofans oyuncusu bugün afc ajax'tan david moyes west ham united'ına (2023/24 - 43m € - yaş 23) geçti.

gana'dan 10 yaşında danimarka'ya (fc nordsjaelland) getirilmiş, camiasında 18'inde (2018/19) a takıma çıkarılmış bir isim.

20'sinde genç oyuncu tüccarı afc ajax'ın radarına girdi. mevkidaşı (bkz: donny van de beek/@ceyar i kim vurdu)'i (38m €) manchester united'a verdikleri yaz, geleceğin man utd hocası erik ten hag'ın ajax'ına (2020/21 - 9m € - yaş 20) transfer yaptı. -geleceği planlamak böyle bir şey.-

mohammed kudus ajax'ta geçirdiği 3 sezonda (2020/21 --> 2022/23) 2 lig, 1 kupa şampiyonluğu gördü ve hollanda'daki gelişim misyonunu tamamladı. tüccar ajax mentalitesine göre yaş almaya başlaması yüzünden (23!) bu sezon keşe çevrilmesine karar verildi.

oyuncu devam eden yaz transfer sezonu uzun süreler, (bkz: alexis mac allister/@ceyar i kim vurdu)'ı liverpool'a veren brighton and albion'la flörtleşti. takımlar aylarca sıkı pazarlık yaptı ancak sonuç olarak ağustos ayında devreye giren west ham united (2023/24 - 43m € - yaş 23) işi bitirdi.

son konferans ligi kupası şampiyonu (2022/23 geçtiğimiz sezon) west ham united, kaptan (bkz: declan rice/@ceyar i kim vurdu)'dan (25) gelen dev transfer ücretini (116.6+6m €) muhteşem kullandı.

liderlik vasfı yüksek kilit oyuncusunun gemiyi terk etmesiyle west ham'ın kan kaybetmesi bekleniyordu. ancak yönetim rice'ın ortasaha merkezdeki boşluğunu west ham çapı için olabilecek en şık şekilde doldurdu ve ajax'lı başarılı dmc (bkz: edson alvarez/@ceyar i kim vurdu)(38m € - 26), küme düşen southampton'dan duran top reis mc (bkz: james ward-prowse/@ceyar i kim vurdu)(34.8m € - 28) ve son olarak bugün de başka bir ajax'lı mohammed kudus'ü (43m € - yaş 23) kadrolarına kattı. - böylece 3 kaliteli oyuncunun toplam maliyeti (115.8m €) rice'dan gelen gelirden (122.6m €) daha düşük oldu! respect. -

west ham kadrosunda hali hazırda ofansif ortasaha mevkisinde (bkz: lucas paqueta/@ceyar i kim vurdu)(26) gibi peşinde son şampiyonlar ligi şampiyonu manchester city'yi koşturan* bir brezilya milli takım oyuncusu var. dolayısıyla yeni hocası david moyes, mohammed kudus'ü ajax'ta da zaman zaman oynatıldığı gibi ikincil forvet, veya kanat oyuncusu olarak düşünüyor olmalı.

hünerli ofans oyuncusunun eredivisie'den gelen çoğu yıldız topçunun aksine bu lige hızlı adapte olacağını düşünüyorum. ileride ağır sakatlık yaşamassa yeni geldiği west ham'dan da bir transfer sıçraması yapmasını beklediğim genç topçuya, parlak olacakmış gibi gözüken kariyerinde başarılar dilerim. bol şans pampa.

---------- bonus ----------
    takımlarının detaylı incelemesi için bakınız;
    (bkz: west ham united/@ceyar i kim vurdu)
    ---------- bonus ----------
  • futbolcu olarak tutmazsa konya'dan milletvekili adayi olup koseyi donebilme potansiyeline sahip isme sahip insan.
  • biraz önce liverpool'a gücünü adından alırcasına bir şutla golünü atan solak topçu.
  • ingiliz the guardian'a konuşan bulunan 22 yaşındaki ajax'lı yıldız "neymar benden daha iyi değil. o sadece daha yüksek profilli bir oyuncu, hepsi bu" derken "o, brezilya'nın kaptanı ve bir süperstar. ben ise yetenekli ganalı bir orta saha oyuncusu ve gelişen süperstar muhammed kudus" ifadelerini kullandı.

kaynak

kesinlikle katılıyorum.
  • muhammed salah'ın golüne mohammed kudus cevap verdi.
  • muhammed salah'tan daha iyi bir kumaşı var gibi duran genç ajax topçusu.

rangers maçında şov yapmakta şu an.
  • şaka maka kuduz gibi şut çekiyor. geleceği parlak.
  • çok garip bir topa vurma tekniği olan futbolcu. carlos'un, nakamura'nın son derece özgün şutlarını gördük. durmakta olan topun sibobunu ayarlayıp havan topu gibi şut çekenlere şahit olduk. gelişine ayağın üstüyle çektirip meteor gibi gol atan da gördük. yalnız bu arkadaş bunu default yapıyor, normal vuruşları böyle. böyle bir şeyi ilk defa gördüm.

arsenal'in müzmin sakat süper yeteneği abou diaby vardı, büyük talihsizlikler yaşamasa sembol olacaktı. o tarz bir oyuncu, onun daha efsunlusu.
  • ailesi din gücünü kökleyip futbola salmış, fıristiyana vurur gibi topa vuruyor mohammed kudus. bakalım bu isimle dünya futbolunda ilerledikçe neler göreceğiz. liverpool maçında aniden dönerek doksana taktığı top takdire şayandı gerçekten.
  • şanlı liverpoolumuzda salah'ın veliahtı olarak geçen genç süper yetenek. ben salah'ın halefi olarak iki isim görüyorum diğeri de mbeumo. ama bu çok farklı. west ham tecrübesi bir şeyler de kattı buna. serbest kalma maddesi de sanırım düşükmüş.
hesabın var mı? giriş yap