• bu gruptaki en büyük mantık hatası, solistinin adının fatma olması. fatma diye rockçı mı olur lan!?
  • dün gece çanakkale mask bar'da konser veren grup.

tanımımızı yaptıktan sonra biraz konserden ve dün gece çanakkale'de sahne alan model'den bahsedelim:
    daha önce kendileriyle ilgili yazdığım entryden de anlaşılacağı üzere kendilerini pek sevdiğim söylenemez, bir türlü hoşlanmadım kendilerinden. konsere de başta arkadaş hatrı ve de ne bileyim belki ön yargılıyımdır bunlara karşı, bahaneyle ön yargım kırılır diyerek gittim ama çok açık söylüyorum ön yargıyı falan geçtim, nefret ettim kendilerinden. bunun nedenlerine gelmeden önce haklarını vereyim sahne performansları gayet başarılı. yiğidi öldür hakkını yeme demişler. ama gelelim kendilerinden nefret etmeme sebep olan duruma. sahneye geç çıktılar(bunda bir şey yok, kim vaktinde çıkıyor ki) fakat sorun bundan sonra başlıyor. sahneye geç çıkan sanatçı, grup vs. ne yapar ? seyirciden özür diler, kusura bakmayın der, bir şekilde seyircinin gönlünü alır. yanılıyor muyum ? peki model ne yaptı? insanları sıkış tıkış o mekanda saatlerce beklettiler, sonrasında mekana teşrif ettiler, orkestra elemanları sahneye çıktılar(tabii bunlar olurken gecikmeden dolayı ıslıklanıp yuhalanıyorlar) sahneye çok yakın olduğum için açık ve net şekilde ıslık ve yuhalamalara fatma turgut'un şu tepkiyi verdiğini gördüm. gruptaki arkadaşlarına dönerek, inin sahneden tarzında bir şeyler söyledi. bunu geçtik, yine konser başlamadan kısa süre önce, gruba yeni katıldığı söylenen elektrocu(gökçe ile de çalışmış kendisi) kaç saattir bekliyoruz, ayıptır diyen bir abiye, "gel dışarı gel" tarzında bir hareket yaptı. ve nihayet fatma turgut hanımefendi sahneye teşrif etti(tepkiler devam ediyor) tepki gösterenlere aynen şunu söyledi: "tepki gösteriyorsunuz ama hala buradasınız, çıkın öyleyse dışarı" tabii klasik geç kalma bahanelerini de sıraladı devamında, teknik aksaklık bıdı bıdı... fakat en ufak bir özür bile dilemedi grubu adına.

evet sevgili dostlar, model'den hoşlanmayan ama ön yargısını kırmak adına ve de arkadaş hatrına dün geceki konsere giden bu kardeşiniz artık bu gruptan nefret ediyor. evet diyebilirsiniz, sen nefret etsen ne olur, etmesen ne olur kimsin ki ? son derece haklısınız fakat ben dün gece o mekanda gözlemlediklerimi sizlerle paylaşmak istedim. bu entry zamanın ötesine gider ya da en beğenilenlere girer hiç önemi yok. sadece, bu kadar kısa sürede bir anda şöhrete kavuşan bir grubun bu kadar ukala, küstah tavırlar içerisinde bulunmasını yadırgadım ve naçizane sizlerle paylaştım. sevgiler.
  • kendisine çok farklı hayran kitleleri edinmiş müzik grubu. bi kamu kurumunda çalışıyorum. arşive inmem gerekti. adıyamanli dindar bir arkadaş var arşive bakan. ama dindar kelimesinin hakkını verir kendisi, hassosudur. saf da bi abidir. iyidir. odasi da en aşağı katta kimse yoktur bu ve bilgisayarı vardır. arasıra kürtçe ilahi olduklarını sandığım muzikler dinler. neyse arşive yaklaştıkça bir tını geliyo şarkı gibi müzik gibi. lan dedim adam ilahi yardiriyo heralde yine. neyse yaklaştıkça sözler sesler netleşti ilahi beklerken aşk cesetler şekerden tabutlar çürük çilek kokuları kalbi atan ölü bedenler arasından ben girdim odaya gire gire, abiyle göz göze geldik. adam eşlik ederek olmak istediği pembe mezarliklardan arşive aniden geçiş yapmakta biraz zorlansa da sonra bi çayını içtim. hayati sorgularken içtiğim en güzel çaydı. tabi ben o abinin şarkıya eşlik edişini ne zaman hatirlasam kendi kendime sırıtıyorum. hayat bazen garip lan.
  • grubun ilk çıktığında normal insan görünümünde olan üyelerinin

nasıl bu halden

bu hale
    ve bu hale

geldiklerini gerçekten anlayamıyorum..
    hayır insan böyle 5km öteden fark edilecek şekilde bir tipe sahip olunca noluyor? merak ettiğim o.
  • arkadaş bi siki de beğenin be diyecekken şarkılarını dinlememle fikrimi değiştirdim.
  • çok tallihsiz bir grup. içlerinden bir tanesinin tipi düzgün olsa gelişine çakacaklar ama hepsi müebbet.

çok üzülüyorum sözlük.
  • rock müzik yaptığını iddia eden bir başka grup. son derece arabesk şarkı sözlerine, pop tarzında vokal yapan bir vokaliste sahip. gitar çalanları kliplerde göstermeseler, grubun ismi model olmasa ve sadece vokalin ad soyadından oluşsa, şu an yaptıklarından farklı bir şey ortaya çıkmayacak. ama bu şekilde çok yönlü yerine göre pop yerine göre rock gibi görünen yanarlı dönerli imajlarıyla daha bir ilgi çekici gösteriliyor. hatta bu sene okan bayülgen kendilerine destek vermiş. programında sık sık yer vermesinin yanı sıra jenerik müziği hazırlamışlar filan. ama yinede ben bu grubu, umut sarıkaya'nın bu hafta çizdiği karikatürle hatırlayacağım

-üzülme hayatım...fiseyin emmi belki öldü ama hep bu şarkı ile yaşayacak...

affet bu gece ölmek istedim
    pembe bir mezarlık olmak istedim
    şekerden tabuta girmek istedim
    seni çok özledim
    tiriviri viri istedim
  • nasıl birden böyle popüler oldular, nasıl oluyor da bu grup için "rock" grubu diyen insanlar çıkabiliyor hala anlayabilmiş değilim.
  • araklama muhabbeti tamamen beyonce'un ayıbıdır.
  • solistlerinin bitmek bilmeyen karın ağrısı çektiği grup.yazık yahu kızcağıza her daim eller karında kambur halde acı çekiyormuşçasına şarkı söyleme halleri falan.
hesabın var mı? giriş yap