• korku türünde iyi işler yapan, henüz 2010'dan sonra yavaştan piyasaya çıkmış ve kısa sürede ses getiren filmlere imza atmış olan yönetmen. 2010'dan sonra sırasıyla absentia, oculus, hush, before i wake, oculus origin of evil filmlerini çekmiş. absentia hariç hepsini izlemiş bulunmaktayım bu gece itibariyle. olabildiğince kendini tekrar etmekten uzak kaldığını rahatlıkla söyleyebilirim. türü sevenler bu yönetmenin ismini bir kenara not etsin bence. korku filmi çekmeyi bilen yönetmenlerin kıymetini bilmek lazım.
  • neredeyse her işinin manyağı olduğum yönetmen/senarist.
    the haunting of hill house, the haunting of bly manor, midnight mass, gerald's game, hush. hepsini birden fazla kez izledim (hill house'u beş kere izlemiş olabilirim, evet). korku/gerilim türlerini derin psikolojik çözümlemeler ve upuzun olmasına rağmen akıp giden monolog/diyaloglarla bezemesi muazzam. ari asterla ikisinin yeni işlerini stalker gibi beklemekteyim.
  • (bkz: the haunting of hill house)'ın 6. bölümü ile boş bir adam olmadığını kanıtlamış yönetmen.

şu linkten bölümün arka planına ulaşılabilir. 56 dakikalık bölüm boyunca sadece 4 kesme, ortalama 18-23dk arasında değişen 3 plan sekans, harika oyunculuk yönetimi, mükemmel mekan tasarımı seri övmek istiyorum bu abiyi. diğer filmlerini de izleyince tekrar gelir yine överim.
  • amazon için the dark tower'ın dizi uyarlamasına girişecek olan yönetmen, yapımcı. bu haber netflix'i huzursuz etmiş olsa gerek.
  • yıllardır 'neden netflix e para veriyoruz amk' sorusunun cevabını bu adamda buldum, boş dizisi yok, korku ve psikolojiyi gothic mekanlarda buluşturan içine muhakkak aşk da katan muhteşem adam.
  • kendisi netflix çöplüğünde adeta bir mücevher gibidir. platformda sonuna kadar izlediğim diziler sadece bu yönetmenin yaptığı 3 dizi olmuştur. son dizisi midnight mass'te de kalitesini ve tarzını koruyor.
  • korku türünü seven bir sinemasever olarak oldukça başarılı bulduğum yönetmen ve yazar/senarist. son yaptığı işlerde var oluşsal sancıyı ve felsefik diyalogları fazlaca duyar olduk ki bu yaptığı işlerin kalitesini daha da arttırıyor bence. midnight mass bence kendi çapında şaheser. bazen aynı oyuncularla çalışıyor olması inanırlığı azaltıyor tabi, hele eşini sık kullanması göze batıyor biraz. fakat konu ve görselliği kullanması o kadar başarılı ki bunu görmezden gelebiliyor insan. umarım daha çok maddi destek alır da daha çok sayıda işlerini izlemeye devam ederiz. ödül almaz ama, malesef hollywood korku kategorisini ciddiye almadı senelerdir, almaz da.
  • korku türünde filmler ve diziler yöneten amerikalı yönetmen. netflix’in “the haunting” aldı meşhur mini dizilerini yönetmiştir. birçok yapımında eşi kate siegel da yer almaktadır.
  • yakın dönemin en iyi korku yönetmenlerinden biri. doctor sleep bile yeterli onu övmek için. ki film hak ettiği değeri görmedi. her işini merakla beklerim.
  • hill house başarısını asla tekrar yakalayamadı, midnight mass ile olur gibi oldu ama olmadı. belki de kariyeri boyunca olmayacak ama ben her yapımını aynı zevkle izliyorum çünkü hill house ile yarattığı evrene o kadar çekti ki asla yeni bir yapımı için izlemem diyemiyorum.
hesabın var mı? giriş yap