• hardhome ve battle of the bastards gibi iki mükemmel game of thrones bölümüne imza atmış, şu anda bunlarla bile sinema tarihindeki en iyi aksiyon yönetmenlerinden biri olacağını göstermiştir. yolu açık olsun, artık ne çekse izlerim.
  • hotd'nin ikinci sezonunda yer almayacak yönetmen. çok başarılı bulduğum bölümlere imza atmış olsa da bir yandan "böylesi daha iyi olmuş" demeden edemiyorum. çünkü kendisi day for night tekniğini atmosfer yaratmak için* kullanmayı çok seviyor. the long night'da bu durum hiç sevilmediği halde* hotd'de laena'nın cenazesinin olduğu bölümde de aynısını yapmaktan kaçınmadı. lotr'in* görüntü yönetmeni andrew lesnie'ye ışığın nerden geldiği sorulduğunda ne güzel demiş "müziğin geldiği yerden" diye. fantastik bir yapımı filme alıyorsunuz, gece çekimlerinde her yerin kapkara olması, her şeyin diegetic olması gerekmiyor, seyirci izleyecek bunu yani, öncelikle seyirciye göstereceksin ne olup bittiğini.
  • son roportajinda "the long noght" bölümünün basinda jorah'i öldürmeyi, 50 tane direwolf/kurtun ölü ejderhaya karsi savasmasini ve night king'in savas sahnelerinin olmasini istedigini, ancak benioff ve weiss ikilisinin bunu reddettigini aciklamis. söylediklerini okurken resmen sinirlendim, bu kadar potansiyeli olan bir diziyi resmen sinavin 10 dakikasi kalinca kagidini rastgele dolduran ögrenci gibi bitirdiler.
  • game of thrones 6. sezon 9. bölümüyle drama dalında en iyi yönetmen emmy'sini alan yönetmen. dizinin açık ara en muazzam bölümlerini çekmiştir, sonuna kadar hakkıdır. işin tekniğinden falan çok anladığım söylenemez fakat 9. bölümü ağzım açık izlemiştim "kim çekti ulan bunu" diye.

7. sezonda hiçbir bölümü olmaması çok üzücü.
  • s05e08'den sonra çektiği s06e09 ve s06e10 ile game of thrones'un en iyi bölümlerini ortaya koyan yönetmen.

seneye emmy'si cepte, yolu açık olsun.
  • işin ilginç tarafı bu adamın repo men gibi bir filmi çekmesi fakat ekşi'de kimsenin bahsetmemiş olması. tarihin en underrated filmlerinden biridir repo men. fakat böyle kalması ve az kişinin izlemiş olması esasında hoşuma gitmiyor değil.
    sırada bios filmi var. yatırım tavsiyesidir, peşinen övebilirsiniz.
  • bir televizyon dizisinde (game of thrones) sinema filmi tadında bölümler çeken başarılı yönetmen.
    battle of bastards' çok iyi, long night'da 'vaauuww' dedirtti ama the bells bölümünde nutkum tutuldu.

adam aşmış yani hafız. sinema filmlerinde öyle etkilenmedim yani. 2 malum andaval yuzünden çektiği bölümlerin puanı düşük çıksa da kendisine hakkını teslim etmek gerekiyor.
  • game of thrones'ün en beğenilen iki bölümü olan hardhome (9,9/10) ve battle of the bastards (10/10) bölümlerini çeken yönetmen. 6. sezonun final bölümü olan the winds of winter'ı da çekmiş.
  • got'un 8. sezon komple üstüne yapılmalı. 7 sezonun spoils of war bölümündeki ejderha saldırısını bu abi çekseydi üç beş emmy alırdı net.
  • hardhome, battle of the bastards ve the long night... bir savaşı izlettirirken savaşın içindeymiş gibi hissettiren, o gerginliği yansıtan çok yönetmen yok. bunu da bir dizinin üç bölümünde birden verdi bu adam. bu adam bu saatten sonra 31 çekse oturur izlerim.
hesabın var mı? giriş yap