• yavşak ve lümpendirler.
  • norm ender‘den diss yiyenler kervanına katılmışlardır
  • t-shirt adlı şarkılarının hook kısmında kullandıkları "seventeen five, same color t-shirt" ile atlanta'nın 2016 yılında bir trafik kazasında hayatını kaybeden efsane underground rapçisi shawty lo'ya göz kırpmış gruptur. aynı cümle shawty lo'nun 2005 tarihli "i'm da man" adlı şarkısında "and you know i keep work, seventeen five, same color t-shirt" olarak geçmektedir.

"seventeen five" (17.5) kokain fiyatına yapılan bir referanstır. kilosu $17.5k'dan kokain alabiliyor olmak bu işin hiyerarşisinde en üstlerde olunduğu anlamına gelir.

"same color t-shirt" de aynı şekilde bir kokain referansı olup saf kokainin beyaz rengiyle uyuşturucu satıcılarının müdavimi olduğu beyaz t-shirtler arasında yapılan bir benzetmedir.
  • düet girdikleri niykee heaton parçası bad intentions'ın klibinde giydikleri 20 bin dolar değerindeki kıyafetleri yürütmüş olan mezarcı reyizler. üstüne bir de 1 milyon dolarlık davayı yemişler haliyle. haftalardır gülüyorum buna, ilginç adamlar vesselam.

amigolar calvin harris'in slide'ına birer verse girdiler. klip çekseler de izlesek. yeniden övelim sonra da tabii. üstüne bir de oradaki kıyafetleri yürütürlerse buraya gelmiş geçmiş en iyi grup yazarım artık, böyle boş beleş adamlara bayılıyorum çünkü.
  • hakkında söylenen en popüler grup olayı doğru ancak bu tahtı alabilecek isim future değil çünkü future grup değil. olaya bireysel yaklaşınca da migos'tan çok daha popüler rapperlar var zaten.
  • culture 3'un bu sene içinde çıkacağını doğrulamışlar. bacılarınızı saklayın.
  • bad and boujee'ye acilen ayar çekip uzi'nin yerine takeoff yerleştirmeleri gereken, piyasadaki en iyi adliblere sahip müthiş bir kimyaya sahip grup.

takeoff'un kendini kaybettiği bir şaheser (bkz: underrated)

cross the country
  • quavo, offset ve takeoff'tan oluşan georgia orijinli hip hop grubu. versace ve fight night'ın beatlerinden sonra kendilerinden beklentim epey fazlaydı, cocoon ile de bu beklentimi sürdürüyorum nedense. aslında grup quavo dışında leş gibi ama, en azından hala tek atımlık bir kurşunları olduğunu düşünüyorum. en azından bir ara cut her off ayarında bir şey çıkarırlar diye tahmin etmekteyim.
  • yozlaşma. hem böylesine lümpen olup hem de bad and boujee gibi bir şarkıyla isimlerini duyurmaları da ayrı bir ironidir.

yıllar önce eminem'in without me ile kulağıma gelen ve o gün bugündür dinlediğim müzik bunlarla gelse en nefret ettiğim tür olurdu galiba. nasıl kabul edildiklerine ve kitleler tarafından böylesine sahiplenildiğini anlamıyorum. insanların gittikçe aptallaşması olabilir.

bunlar yüzünden gerçekten derdi rapperlarda dinlenmiyor ne yazık ki...

lonzo ball'un açıklamasından sonra yazma gereği duydum.

http://www.complex.com/…-one-listens-to-nas-anymore

lakers bu mala emanetse kapatsınlar dükkanı. kıyasladığı adamların tüm şarkılarını toplasan nas'ın illmatic'te ki herhangi bir şarkısı etmez...
  • bad and boujee parçasından beri yaptıkları her iş tutmuş, para basan rap grubu. çalıştıkları müzik şirketi son dönemde sektörün en gözde elemanlarını elinde bulunduran quality control music'tir.

grup üyeleri akrabadır. (bkz: quavo) (bkz: offset) (bkz: takeoff)

quavo, takeoff'un amcasıdır. aynı zamanda quavo ve offset kuzendir. bu bilgiyi nerede kullanırsanız kullanın artık.
hesabın var mı? giriş yap