• ulan bu adam potadan 1 metre uzaklaştıktan sonra şut sokamıyor. üçlük zaten sokamıyor ama orta mesafe, yakın mesafe, turnike falan da sokamıyor. onu geçtim dribbling de yapamıyor, top kontrolü de. hadi diyorlar hiç yoktan iyi savunma yapıyor. lebron bu adamın karşısında hiç olmadığı kadar çok şut sokuyor, bunu her dribblinginde geçiyor, tepesinden smaç falan yapıyor. bobcats'in işi çok zor arkadaş ya. draftın 2 numarasından patates çuvalı seçtik diyemediklerinden iyi savunmacı falan diye kendilerini avutmaya çalışıyorlar.

bu bobcats, t'wolves gibi takımların draft rezaletleri saymakla bitmez ama bu arkadaş bu aralar çok canımı sıkıyor. 2 sene sonra ted kolejliler'e falan gelse de bi küfretsem, rahatlasam.

edit: tabii ki ben bu entry'yi girdikten sonraki ilk maçta miami'ye karşı coştu, coşmasa olmazdı. hem şut soktu, hem potaya çok sağlam gidip bitirdiği pozisyonlar oldu, hem de bol bol ribaund topladı. savunmada yine duramadı lebron'un karşısında ama kimse duramıyor zaten. yine de az daha maçı alıyorlardı miami'den. bakalım bu tek maçlık bi kıvılcım mıydı yoksa durduk yere iyi oyuncu mu oldu bu çocuk.

ne diyeyim, varsa performansından memnun olmadığınız bi topçu söyleyin de coşturalım.
  • 3-4 maçını izledim kendisinin. savunmada gayretli. gayet iyi ribaunt alıyor. 25'ten fazla maçta ribaunt ortalaması 7.8. ancak bana skor potansiyeli yüksek bir oyuncu gibi gelmedi açıkçası michael kidd-glichrist. 32 dakikada 12 sayı buluyor maç başına... tabii kentuckyli olması burada şüphesiz bir etken ama lise oyuncusuyken bu kadar gümbürtü koparan birinin maçın 4'te 3'ünden fazla süre oyunda kalıp 12 sayı ortalamayla oynaması çok kabul edilebilir değil. ortalama üstü blok yeteneğinin yanına istikrarlı bir şut ekleyebilirse çok iyi bir oyuncu olabilir. zira 41'de 11 üçlük atmış bu sene... en önemli artısı içeriye nefis penetreleri ve boyalı alandan rahat sayı bulabilmesi. diğer yanda şutu cidden kötü.
    "junior gerald wallace" lakabını hak ettiğini söylemeliyim...

mart sonu edit: mock draft'larda 2. sıraya kadar yükselmiş durumda. dikkat çekici... savunması hakikaten üst seviyede seçilebileceği en yüksek yerde seçilmesi beklendiğine göre.
  • şut mekaniğini değiştirmiş basketbol oyuncusu. eğer sezon içerisinde saha paylaşımında tepesinde adam bekleyecek kadar etkili olursa hornets fark yaratır hocam bu sene. hem al jefferson'ın üzerindeki yük de hafifler. mkg geçen sene sahada olduğunda hücumda kimse yanına bile yaklaşmıyordu.

eski şut stili: http://www.youtube.com/watch?v=nii9rz7hvfs (olum inanılmaz komik amk ya)

yeni şut stili: http://instagram.com/p/tnhnedrwj6/
  • kendisi hakkındaki öngörülerimi doğru çıkarmaya 2011 mcdonalds all american maçında mvp olarak başlamıştır. enes giyemedi o kentucky formasını, sen giy bari evladım.
  • sahip oldugu şut ve şut stili ile isi olducka zor. elit bir atletizme veya saha gorusune de sahip olmadigini dusunuyorum. her ne kadar is ahlakinin yuksek oldugu ve gelisime acik oldugu soylense de gidisat marvin williams'a dogru sanki . tabi su an nba'in en genc oyuncusu oldugunu da unutmamak lazim.
  • greg monroe'nun üstünden bastığı smacı:

http://youtu.be/9i6ikcaqmdg
  • charlotte hornets tarafından waive edildikten sonra dallas mavericks'le anlaşan 2012 draft'inin 2 numarası. dorian finney-smith dışında kalıplı rakip forvet savunacak oyuncusu olmayan mavs'te benchten gelerek bu eksikliği kapatması beklenecek.
  • cok sakat bir yildiz potansiyeli var bu adamin. simdiden iyi savunmaci, gostermiyor ama hucum potansiyeli de yuksek. sutunu kisa zamanda gelistirip cok yonlu bir yildiz olmasi cok muhtemel.
  • 2011-2012 sezonunda anthony davis ve marquis teague ile kentucky wildcats'e katılacak kısa forvet. ayrıca temmuz 2010'da hamburg'da düzenlenen fiba u17 baskebol şampiyonası'nda da yine marquis teague ile altın madalya kazanan takımdaydılar. kentucky'de anthony davis ile iyi bir forvet ikilisi olacaklarını ve 2012 nba draftı ile kentucky'nin lottery pick 3 oyuncusundan biri olacağını düşünüyorum.
  • konusma bozuklugu'ndan muzdarip oldugundan roportaj vermekte zorlanan ve bol bol kekeleyen taze bobcatsli.
hesabın var mı? giriş yap