• the look sarkisi enfestir.
  • bugun one lone festival 14'te izleyecegimiz renkli gruptur. cikmasina kesin gozuyle bakilan sarkilar: the look, herathbreaker, radio ladio, the bay, the holiday, everything goes my way (favorimdir), i am aquarius, reservoir (aa bu da guzel). saglicakla.
  • bugün saat 14.00'da radyo eksen'in canlı yayın konuğu olacaklar, bekliyoruz. benim gibi konsere gidemeyecek olanlar için güzel bir züğürt tesellisi.
  • olağanüstü müzikler yapan grup. hele ki the bay ve everything goes my way efsanelerini sabahlara kadar dinleseniz de doymazsınız.
  • bu grubu o kadar cok seviyorum ki hayatimin anlamsiz kaldigi gunlere anlam yukledikleri icin, en zor yolda bana normal insan muamelesi yaptiklari icin ve her sey icin platonik seviyorum ama cok seviyorum. depresyon tedavisi niteliginde bir iliskimiz var ve iyi ki var.
    (bkz: trouble)
  • 28 haziran’da “pozitif günler” kapsamında maçka küçükçitflik parkı'nda sahne alacaklarmış. heycanla bekliyoruz. aynı gün sahne alacak bir diğer grup için (bkz: two door cinema club)
  • the english riviera en iyi albümleri olsa da bana kalırsa yaptıkları en iyi şarkı nights out'daki heartbreaker'dır. http://www.youtube.com/watch?v=msduhmjqlgi
  • nights out daha glitch, daha deneysel ve umursamaz iken the english riviera ile sanki daha duru ve kısmen daha çok kişinin sevebileceği türden bir müziğe adım atmışlar. ayrıca zenci ve hatun kontenjanını kullanarak "üç indie sap" imajından kurtulmuşlar. daha homojen, daha gruba benzer bir haldeler artık. yolunuz açık olsun çocuklar. *
  • son albumlerinin 11 sarkisindan 5ini tum gun loopta dinledigim gruptur. kesinlikle ortalamanin ustunde. ozellikle son zamanlarda fena halde the xxden ve ona sardirmis insanlardan sikilan bunyelere ilac gibi gelebilir efendim.

ha ama uzun omurlu olurlar mi onu bilemem. kaderlerini bloc partye yakin buluyorum. bir iki headlinedan sonra dagilip bir zamanlarin unlusu olurlar gibi geliyor bana. simdilik guzel hem de genc cocuklar, dinleyin dinletin.
  • eglenceli adamlar vesselam. new york'ta irving plaza'da konserleri var dediler, gittik, iyi ki de gitmisiz. video klip izleme kulturum olmadigi icin, adamlarin neye benzedigini de ilk defa konserde gordum, ilginc bir tipluluktu gercekten. davulcularinin hatun oldugunu bile bu gece ogrendim, o derece. solist abimiz adeta bir dershanede matematik ogretmeniymis, hafif gobekli, beyaz konversli, kirli sakal, mulayim yuz, kisa kollu gomlek falan. oteki klavyeci abiyiyse konser boyunca casey affleck'e benzettim, boyle bisey olamaz, delirecektim benzetmekten. zenci elemansa beni benden aldi. 'hipster hipster muzik yapiyoruz ama su tipimize, halimize bak' demis olacaklar ki herhalde gittiler bindiler l treninin williamsburg istikametine, sectiler random bir hipster, gel bizle cal dediler. o derece bir williamsburg hipster'i bir abiydi zenci.

ama tavsiye ederim 28 haziran'daki konseri icin tereddutteki arkadaslara; bir de en ondeydik, hoplaya ziplaya acayip eglenceli 2 saat gecirdik kendileriyle. the look hala favorim ama radio ladio da nasil eglenceli bir sarkidir ya. konser bitirmelik sarki cidden.
hesabın var mı? giriş yap