• ben passaparola izleyerek büyüdüm. babamla beraber izlerdik ve babam metin uca'yı çok severdi. hem adaşı hem yaşıtıydı. yedi yıl önce babama akciğer kanseri teşhisi konduğunda metin uca'ya mesaj attım, acaba benim aracılığımla babama bir şeyler söylemek ister misiniz diye. doğrudan telefonunu paylaştı ve babamla birkaç kez uzun uzun telefonda konuştu. bana da hastalık süreci boyunca sürekli babamın durumunu ve yapabileceği başka bir şey olup olmadığını sordu.

vefat haberini okuduğumdan beri ne diyeceğimi gerçekten bilemiyorum. dünya iyisi bir insandı. çok üzgünüm, daha çok erkendi.
  • çocukluğumda okula gitmeden evvel ' günaydın türkiye ' isimli sabah programını kaçırmadan izlediğim, elinde et döveceğiyle güncel haberleri esprili şekilde veren, söylemediklerini haka dansı yayınlayarak ima eden, mizahla eleştirisini yapan bir sunucu. ayrıca sahne gösterisinde de kendisini izlemiş biri olarak şahane anlatım tarzına hayran kaldığım, maalesef mevcut yönetime olan eleştirileri sebebiyle tv den uzak kalmış ya da uzak tutulmuş bir dönemin televizyoncusu, hiciv üstadıdır kendisi.
  • (bkz: sözlükteki orospu evlatları)

güzel insandır. çocukken sabah programını izlerdim. komik, eğlenceli, pozitif ve eleştiriden kaçınmayan programcılık yapıyordu. tabii ki bazı orospu evlatlarına dokunuyordu. şimdi de orospu evlatlarının evlatları laf eder olmuş.
    acil şifalar dilerim.
  • akplilerin başlığına gelip "kendisi gibi düşünmeyenlere hakaret eden biriydi." diye sızlandığı şahıs. bunu diyen akplilerin kendisi gibi düşünmeyen herkese hayatı zehir edip, yasam tarzına müdahale etmesi de ayrı komedi. hatta trajikomedi...
  • yine gelmiş yobaz, din taciri köpekler hasta adamın başlığı altında havlıyorlar. sağlıklı adamın karşısına geçip söz söyleyecek yürek ve beyinleri olmadığı için kim ölüm döşeğine düşse bunlar hemen ortaya çıkarlar akbaba gibi, sırtlan gibi. geçmişten ucu dine dokunan bir olay bulur intikamını ölen insandan almaya çalışırlar. ulan kuş beyninize sokun artık şunu, kimse sizin masallarınıza inanmak ve saygı duymak zorunda değil. beğenmiyorsan dinlemeyeceksin, kafanı çevireceksin, ilgilenmeyeceksin.
  • metin uca'ya değil, adam olan ve herkesi kucaklayan ekrem imamoğlu'na oy verdikleri için muhafazakarları ilgilendirmeyen twittir.

edit: savcılar muhaliflere saldıran kimlere kimlere sessiz kaldı da buna sessiz kalma durumu mu sizi geriyor.
  • e1: maalesef hayata tutunamamış. sevdiğim bir arkadaşımı kaybetmiş gibi üzgünüm. tüm renkleriyle bir metin uca gelip geçti, huzur dolu olsun...
    e2: arkasından abuk subuk konuşanlar neden bu kadar ciddiye alındı anlamadım. zaten istedikleri buydu aferin istediklerini verdiniz. bu lüzumsuz tartışmalardan vefat eden gereği gibi anılamıyor. boşverin! küfür etmeye bile değmezler. sokakta havlayan köpekleri gidip bulup niye havlıyorsun diye soruyor muyuz ya da yazıyor muyuz bir yere bugün çok havladılar diye. sokak köpekleri kadar bile değeri olmayan şempanzelerin çiftliği türkiye. metin uca'yı anlasalar ve sevseler zaten kusuru kendimde arardım, nasıl aynı kişiyi değerli buluruz diye.
    e3: özlem gürses "tanıyan herkes metin'i severdi, sevdi" dedi. önemli olan buydu. şimdiden çok özlendin metin uca, şimdiden çok özlendin...

türkiye'de birçok ilki başarmış, türk basınına ve tv yayıncılığına enerjisiyle ve beyefendiliğiyle muazzam katkılar vermiştir. akp iktidarları döneminde yasaklanmış ve her yerden uzak tutulmuştur. yumuşak laflara gerek yok, en verimli olabilecek döneminde işsiz bırakılmıştır.

yine keyifle ve sağlıkla gülüşünü uzun zaman görebilmek dileğiyle. haydi metin uca! istibdat rejimi bitecek ve sen hak ettiğin işlere geri döneceksin!..
  • ülkenin yobaz kesimine karşı elinden geldiğince mücadele etmiş, atatürk devrimlerinin ve cumhuriyetin mutlak bekçisi gazeteci.

canlarını o kadar yakmış ki gelip havlıyorlar burada. bu orospu fetö artıkları türkan saylan kanser haliyle hapse atılırken de böyle seviniyordu.

bu zihniyette olan yobazlardan ahlaklı davranmalarını beklemeyin. onlar ahlakı iki bacak arasında bilirler. insani değerlerden ve onurdan haberleri yoktur. insan yerine alıp muhatap bile olmayın.

çocukluğumun bir bölümü passaparola izleyerek geçmişti. umarım iyileşir.
  • daha önce yazdım yine yazarım. metin uca ve metin uca gibiler engin ardıç, fatih tezcan, hikmet genç vb. gibi atatürk ve cumhuriyet düşmanı olan fanatiklerin muhalif kanatta olanlarıdır. saydığım isimler nasıl ki her gün erdoğan ı savunup atatürkçüleri vatan millet düşmanı ilan ediyorlarsa, metin uca da tam tersini yapıp muhafazakar mütedeyyin insanları rencide ediyor.

mustafa kemal atatürk ü seven herkesi sevmek gibi bir zorunluluğumuz olduğunu düşünenin de akp liden farkı yoktur.
  • o. çocuğu turnusolü gibi başlık olmuş, adam yattığı yerden bile kudurtuyor

tez zamanda sağlığına kavuşması dileğiyle
hesabın var mı? giriş yap