• eski iş arkadaşım.

bir analist olarak hiçbir zaman vasatın üstünde bir analist olduğunu düşünmedim.

ancak sosyal zekası yüksektir, çevresi çok geniştir. tanınmış her ekonomistle muhabbeti olduğu gibi ankara kulislerine de hakimdir.

özellikle hükümetin alabileceği kararlar ile ilgili öngörülerine dikkat edin, ciddi bir kulis bilgisi var bu zatıalide.
  • doların 5.30'un üstüne çıkmasını güney afrika'daki kurtarma operasyonuna bağlamış kişi. zk oranlarının indirilmesi, damadın bankalara faiz indir demeye başlaması, s&p'nin raporunun falan alakası yok tabii.

şu videoda not görünümünde(notun kendisinde değil) artış olabileceğinden bahsediyordu.*
  • mckinsey güzellemeleriyle beni hayal kırıklığına uğratan ekonomist. saray an itibariyle mckinsey gibi bir hatadan dönmüşken kendisinin nasıl döneceği şahsım adına ciddi merak konusudur.
  • bu adamda hiç mimik yok galiba. bütün videoları aynı donuk surat ifadesiyle. yahu biraz gül, sinirlen, şaşır, sağa sola bak falan. robot gibisin.

bir de bariz yandaşlık seziyorum kendisinde. ekonomideki olumlu gelişmeleri aktarırken çok belli ediyor.
  • arafta kalmayı tercih etmiş ve maalesef duruşu olmayan bir ekonomisttir kendileri. zira ülkenin hali ortada iken günü kurtaran gelişmeleri olumlu yorumlayan bir kişidir.

geçiniz!
  • finans çevreleriyle konuştum. edindiğim izlenime göre ilgi manyağı biri.
  • bir çok konuda kendisine katılmasam da takip ederdim, saygı duyardım ama en sonki "yaşa takılanlara emeklilik hakkı verilmesi" videosundan sonra aboneliğinden çıktım. çünkü buram buram iktidar yalakalığı kokuyor videosu. ekonomik krizin faturasının kime kesilmesi gerektiğini otursun bir daha düşünsün, sonra isminin hakkını da vererek mert'çe söylesin.
  • dronla sürü yöneten yeni nesil çoban. hayretle izliyorum.

https://www.youtube.com/…l/ucay-1om2bye_1w-zbhkts3w
  • doların trump'ın attığı twitler yüzünden arttığını iddia eden "ekonomist".
  • 29 yaşında ve aslen bolu mengenlidir. los angeles'tan yarışma için türkiye'ye gelen mert yılmaz, catering firmasında aşçılık yapmıştır. los angeles'ten masterchef türkiye için gelmiş. ilk turda şaç rengiyle dikkat çeken yarışmacı 2009 yılında bolu mengen aşçılık bölümü mezunu olduktan sonra 4 sene mesleğini yaptıktan sonra sekiz yıl ara vermiştir. ve bu gecenin kazananı olmuş adını sonuna kadar hak ederek beyaz önlüğe yazdırmıştır kral. bu seneki şampiyon belli benim için. yolu bahtı apaçık olsun.
hesabın var mı? giriş yap