• keşke bu kadının oyunculuğunu övebilecek kelimeler yeryüzünde mevcut olsaydı. ama yok. adeta yok. öyle değil mi ayla teyze'cim? ne güzel oynuyor sahnede? yumşak yumşak.
  • karanlıktakiler'de tek kelimeyle "şov" yapmış. helal olsun diyorum...
  • bizimkiler dizisinde çatlak apartman yöneticisi sabri beyin* kedilere düşkün ve hafif yarımakıllı karısı ayla hanım karakterini mükemmel canlandırmış oyuncu.
  • bakırköy belediye tiyatroları kadrosundayken çıkardığı her iş ile biz sabık tiyatroseverleri teatral coşkuya sürükleyen ablamızdır. bizimkiler dizisinde sabri bey'in karısı ayla hanım rolünde başarıyla yıllarca oynamıştır. bu dizideki hıçkırıklı halleri unutulmazlar arasındadır. ve bilinir ki uzun yıllar dostlar tiyatrosu bünyesinde de oyunculuk yapmıştır. zamanında kendisini mehmet akan ile beraber asmalı'daki bol mezeli sofralarda rakı yuvarlarken görmüşlüğümüz çoktur. sırtına dağcı çantasını geçirir ve istiklal caddesi'nde öylece dolaşır meral hanım. sürekliayaktaalkışlanmasıgerekenoyunculardan.
  • şu ana kadarki bütün oyunculuk performanslarını geçtim, sırf öyle bir geçer zaman ki'deki oyunculuğu bile ne kadar başarılı olduğunu anlatmaya yeter diye düşünüyorum. hatta sezon finalinin son sahnesindeki performansı bile yeter bence. sırf o bile yeter.
  • bu akşam istiklal'de yürürken trafiğin içinde nevizade'den çıkıp karşı sokağa geçmeye çalışan
    bir minibüsün içinde şoförle muhabbet ederken görüp heyecanlandığım ve o heyacanla elimi öperek arabanın camına yapıştırıp güldüğüm, akabinde camdan gelen pat sesi ile şoförünün kısa bi korku ile sıçradığı, kendisinin ise gözlerini kocaman açarak güldüğü, sağlam mı sağlam, karanlıktakiler'deki oyunculuğuyla "oleeeeeeeee" nidaları atmama sebep olmuş şahane kadındır.*
  • muhtesem ve kiymeti bilinmemis bir oyuncu.
  • açılın, yol verin biraz... dünyanın en gereksiz ve kıyıda köşede kalmış bilgisini veriyorum... açıldınız mı?

çarli adlı maymunlu dizinin geçtiği evin duvarında çok eskilerden bir fotoğrafı var kendisinin.

http://www.youtube.com/watch?v=yda9ensg0oo#t=8m12s (8:12)
  • yaşayan en büyük sanatçılardan biri. insan hakkında birkaç kelam etmek istiyor ama ne söylense haddi aşmak olacak.

saygıyla susmak en yiyisi galiba.
  • bizimkiler dizisinde sabri beyin karısı, gülbeyaz dizisinde beyaz nine, öyle bir geçer zaman kide babaanne hasefe, karanlıktakiler filminde gülseren rolleriyle harikalar yaratmış, değeri bilinmesi gereken oyuncu.
hesabın var mı? giriş yap