• biraz üzülüyorum ben bu kadina...

ne zaman, nerede, hangi programa konuk olsa mutlaka bir kere arkadas sarkisi söyletiyorlar.
    konu ne olursa olsun, mutlaka dönüyor, dolasiyor ve bu arkadas'a geliyor.

sonra melike demirag, israrlara dayanamayip eline mikrofonu aliyor, kafasini birkaç derece saga egiyor ve hüzünlü ama içine attigi için gülümseyen, olgun bir surat ifadesiyle basliyor:

"biiir kivilcim, düseeer önceee..."

sonra program sunucusu, konuklari yahut seyirciler bir saga, bir sola sallanmaya basliyorlar.
    sonra herkes "evet, evet, kesinlikle katiliyorum" dercesine, agir çekimde yukari asagi kafa sallamaya basliyor.

sonra "olmayacaaak o taa içteeen gülen gözlerde yaaas" bölümüne sira geliyor.
    herkes "hayir, hayir, hiç katilmiyorum" dercesine, agir çekimde saga sola kafa sallamaya basliyor.

sonra sarki bitiyor ve melike demirag dahil, herkes kafa sallamali göz kismasindan yapiyor.
    bu hareket, "ben bu sarkidaki derinligi dibine kadar hissediyorum" anlamina geliyor.

sonra da "yok böyle bir sey yav" anlamindaki kafa sallamali alkislarla, sarki bitiyor.

bakin, az önce "akp demokratik mi, degil mi?" tartismasi yapiliyordu, nasil olduysa, su anda melike demirag arkadas'i söylüyor ve ben üzülüyorum.
  • plaklarını imzalarken, "2 filminizi izledim" sözlerime "2 tane var zaten" sözleriyle karşılık veren ve benim de dayanamayıp bi güzel öpüverdiğim; "arkadaş" filmindeki o masum aşık bakışlarını unutamadığım insan
  • katıldığı haydi gel bizimle ol isimli programda sorulan, "yalnızlık zor gelmiyor mu?" tarzı bir soruya, yalnızlık konusuna yeni bir boyut getirerek cevap vermişti..

- yalnızlık zor gelmiyor mu?
    - ben yalnız değilim, tek başımayım..
  • i am not lonely i am alone kalıbı kullanmıştır ki pek de yeni bir boyut değildir.
  • 97 yada 98 yazında kabataşta gördüğüm sanatçı. sanırım bir yakını deniz otobüsüne binmişti .o da el sallıyordu. ben de bir kaç metre yanında kendisine bakıyordum. yüzü tanıdıktı ama adı bir türlü aklıma gelmemişti. sonra farkedip bana baktı. birkaç saniye bakıştık. ben de " merhaba nasılsınız " deyiverdim. o da gülümseyip. " iyiyim siz nasılsınız ? " deyip arkasını dönerek gitmişti.
  • dün akşam yeditepe istanbul gecesi yaptım kendi çapımda, biraz meral okay için biraz kendim için. zamanında hüngürt foşurt diziyi seyrederken fark edememişim demek ki, dün akşam dan diye yüzüme çarptı: hayatımda bu kadın kadar kötü bir oyuncu görmedim. ifadesiz bir surat, hüzün süsü vermeye çalışılmış garip bir gülüş-gülümseme falan. filmlerini seyretmedim ama eğer oyunculuk zaman içinde geliştirilen bir şeyse -ki öyle, o zaman kendisi gerçekten berbat bir oyuncu. meral okay, zuhal olcay, uğur polat, ruhi sarı gibi oyuncuların yanında inanılmaz gözüme battı, özellikle meral okay'la karşılıklı sahneleri. buyurun link: http://www.youtube.com/watch?v=rjjumcisq3a
  • rüçhan çamay ve film yapımcısı turgut demirağ'ın kızı. yılmaz güney'in arkadaş filminde rol almış
    albümleri: "merhaba arkadaş", "yeter artık"
  • babamin israrlari *sonucu isim annem olmu$ insan..
  • dünkü protesto gösterisinde en aklı başında konuşmayı yapan isimlerden. (diğeri de bedri baykam'dı.) sahneye çıktığı zaman kibarca rica etti, "ben sahnedeyken lütfen slogan atmayın" diye ama "arkadaş" şarkısının sonundaki konuşması sloganlarla kesildi. gerçekten karşısındakine/birbirine hiç saygısı kalmayan insanlarla nereye varabilir o hareket, merak konusu.
  • yılmaz güney ile film çekip ahmet kaya ile şarkı söyleyince halkın bağrından kopup gelmiş biri gibi dursa da ailesi ve akrabalık ilişkileriyle bambaşka bir yerde olduğu görülüyor.

dedesi, cumhuriyet dönemi demiryolu ağının tesis edilmesinde önemli bir vazife üstlenen ve bu nedenle bizzat atatürk tarafından kendilerine demirağ soyadı verilen nuri demirağ'ın kardeşi naci demirağ..

anneannesi, türkiye'nin ilk kadın radyo spikerlerinden mebrure yapar.. bir kardeşi muhteşem demirağ sinema oyuncusu..

babası ünlü yönetmen, yapımcı ve senarist turgut demirağ, annesi ise ünlü ses ve sinema sanatçısı rüçhan çamay..

kendisi önce ünlü müzisyen şanar yurdatapan (oyuncu lale mansur ve müzisyen oktay yurdatapan'ın kardeşi) ile evleniyor ve lale mansur ile oktay yurdatapan'ın yengesi oluyor.

ikinci evliliğinde ise radyocu ve klip yönetmeni orhan çetin (sinan çetin'in yeğeni) ile evlenerek sinan çetin'in gelini oluyor.

bitmiyor, öteki kardeşi nevbahar demirağ iş insanı ali koç'la evleniyor ve bu vesileyle ali koç'un baldızı oluyor.

ablacım sen bu ortamda nasıl komünistlik iddiasıyla yurtdışına kaçmak zorunda kaldın ve bir dönem vatandaşlıktan çıkarıldın yahu.. vallahi hayret..
hesabın var mı? giriş yap