• zamanında zlatan ibrahimovic'in de oynadığı maçta isveç ümit milli takımı'na tek devrede 3 gol atmışlığı vardır...

(bkz: 4 eylül 2001 türkiye isveç maçı)
  • fenerbahce'de oynadigi donemde sevilen bir oyuncu olmustu, cunku daha gelir gelmez 29 şubat 2004 fenerbahçe galatasaray maçı ile galatasaray'a karsi galibiyeti getiren golu atmisti. sonra 3 sene boyunca genelde ilk 11 oynadi ve cok kostu cok mucadele etti. 4 sezon oynadigi fenerbahce'de 3 sampiyonluk bir de son dakika kacan sampiyonluk yasadi. besiktas ve galatasaray'da da oynamasina ragmen bu adami hep fenerbahceli diye hatirliyorum.
  • turkcell super lig 2007 2008 sezonu devre arasinda satilacagi soylentileri dolasan besiktasli futbolcu. simdi bu mehmet yozgatlinin sucu mu besiktasin sucu mu? bu futbolcu rustu recber ile birlikte fenerbahceden oyuncu almis olmak icin alinmistir. peki fenerbahcede oynayan bu futbolcu nasil bir futbolcudur. arada sirada ilk 11 oynayan genelde oyuna daha sonradan giren ve sonradan girdiginde takima yarari daha cok olan bir oyuncuydu. ama fenerde ilk 11 tercihi olamamistir. fener seyircisi tarafindan yedek olmasina ragmen sevilen bir futbolcuydu ayni zamanda. savunma yonu zayiftir. savunma yapmaya calisir ama bu tarz altyapisi olmadigi icin pek bir ise yaramaz ya da faul yapar. sozlesmesi bittiginde fenerbahce klubu kalmasi istenilmis, bir para teklif edilmis ama besiktas tarafindan fenerin teklifinin yaklasik iki kati fiyata (rustu recber gibi) besiktasa transfer olmustur. besiktasin bu oyuncudan nasil bir beklentisi olabilir. en buyuk rakiplerinden birinin yedek oyuncusu ilk 11de oynasin diye aliyorsun sonra da performansini begenmiyorsun. bir kulubun vizyonu rakibin yedek futbolcusunu hemde rahatca gozden cikarabilecegi bir futbolcudunu alabilmek mi olmalidir.
  • fenerbahçe'ye transferi ile türkiye'nin en enteresan transfer hikayelerinden birine imza atmıştır. o da şöyle olmuştur :

fenerbahçe istanbulspor a.ş. ile mehmet'in bonservisinde anlaştıktan sonra, mehmet yozgatlı'nın transferi basına duyurulmuş ama transferi 1 hafta geç gerçekleşmişti.

transferin geç açıklanmasının nedeni de şuydu : istanbulspor kulübü o günlerde adnan sezgin tarafından yönetiliyor olsa da, kağıt üzerinde kulübün çaycısı başkan olarak görünüyordu. anlaşma sağlanmıştı ama kulübün çaycısına uzun bir süre ulaşılamadığı için, imza attırılamamış, mehmet bir türlü idmanlara çıkamamıştı.

neyse bir süre sonra çaycı bulundu ve imzalar tamamlandı. iddialara göre çaycının ortalarda görünmemesinin nedeni "aziz yıldırım, beşiktaş'a çok yanlış yaptı" demesiydi.

neyse olaylar yatıştıktan sonra mehmet fenerbahçe ile idmanlara başladı. "doğuştan fenerbahçeliyim" dedikten sonra da, o günleri "hayatımın en stressli günleriydi" diye özetledi.

bana göre ise acayip enteresan günlerdi. helal len çaycı, seni kullanıp "kulüp yönetenlere" okkalı bir osmanlı tokatı yerleştirmiştin.
  • antepte oynarken bir markette iki sepeti doldurmuş alışveriş yapıyordu. yardım amaçlı aldığını öğrendiğimden beri sempatik gelen bir isimdir.
  • google yozgatlı mış kendisi*. kim niye aramış bu arkadaşı, haber doğru mu yalan mı bilmem ama sonunu iyi bağlamış futbolcu..

internetteki arama motoru google'da en çok aranan isim mehmet yozgatlı oldu. türkiye'de aranan isimler listesinde ilk 10'a giren yozgatlı, "sevindim. ancak internette değil, beşiktaş'ta aranan isim olmak istiyorum" diye konuştu.
  • iyi bir futbol oyuncusu olmak için gerekli temel özelliklerin neredeyse tamamına sahip olmasına rağmen garip bir biçimde bir şeylerin eksik olduğunu hissettiren futbolcudur kendisi. gayet hızlı, çabuk ve fuleli bir oyuncudur. tekniği sağlamdır. hem sağa hem sola doğru iyi çalım atar. sert ve isabetli şut çeker. zaman zaman sürpriz golcü olarak oynayabilir. gol sezgisi, pozisyonuna göre çok iyidir. ve belki de en önemli özelliği son derece sert ve düzgün orta kesebilir. türk futbolunun sağ kanattan en iyi orta yapan adamıdır. assist özelliği vardır. press özelliği vasatın üstündedir. kanat savunmasında da bir önder turacı olmasa da serkan balcıdan çok da kötü değildir.

bütün bunları topladığınız zaman son derece komple bir futbolcu çıkıyor ortaya di mi? hayır, çıkmıyor işte! mehmet yozgatlı maalesef yeteneklerinin hakkını tam olarak veremiyor. türk futbolunun hatta dünya futbolunun en sıkıntılı pozisyonu olan kanat oyuncusu pozisyonunda hem fenerbahçe'de hem milli takımda alternatifsiz olmasına rağmen bunun gerektirdiği performansı gösteremiyor. ilk 11 çıktığı hiç bir maçta vasatın üstüne çıkamıyor ve bir sonraki hafta yine kulübeye çekiliyor. neden peki? maalesef kimse bilmiyor. kendisi bile!
  • ofansif olarak türkiyenin şu anki iyi kanat oyuncularından biriyken değeri bilinmeyen futbolcu.
  • bir senelik tatil ve iç hesaplaşma sürecinden sonra artık fenerbahçe'ye dönmesi gereken sporcu. içeri girerken sırtına pat pat vurup hafif bir gülümseme ile "gel gel, senin yerin burası" denmelidir.
  • eski fenerbahçeli futbolcu.

2006, 2007 yılı falandı kişisel bir web sitesi vardı ve bu sitenin içinde taraftarlar için bir forum vardı. orada baya zaman harcamıştım çünkü o sıralar sosyal medya olmadığı için insanlar forumlarda zaman geçiriyordu. ayrıca her ay aktif üyeye bir adet forma veriyordu. çocuk aklıyla gece gündüz foruma girip mesaj atıyordum. vatan_sagolsun diye admini vardı gıcık olmuştu bana bu yüzden. haliyle forma hayal oldu o kadar zamanı da boşuna harcamış olduk. zaten bir süre sonra kendisi de beşiktaş'a transfer olunca forumu kapatmıştı.

ergenken internete girmemek lazımmış onu anlamış oldum.
hesabın var mı? giriş yap