• siyaset meydanı programının başlarında yaşanan bir diyalog;
    ali kırca oradaki konuklardan kilolu olanı çağırır (konu obezite) ve mehmet öz başlar anlatmaya:

mehmet öz: beyin 3 şey ister; uyku.
    eleman: ben geceleri çalışıyorum genelde.
    mehmet öz: sex, sex vardır herhalde.
    eleman: ... (mavi ekran)

tabi uzun yıllardır amerika'da yaşayan mehmet öz nereden bilsin seksin burada tabu olduğunu. bir de doktor tabi tıpta ayıp olmaz diye düşünüyor.
  • bildigin avarel. nasil bir kafayla tum amerikada "turk kahvesi" olarak bilinen kahveye "greek" demistir bilemiyorum. 2 senedir amerikadayim bir kere greek coffee diyeni duymadim ama herif amerikanin en cok izlenen programinda reklamini yapiyor.

tam bir gerizekalilik.

edit: gg sebebiyle ispiyonlamayi dusunen arkadaslar, yapmayin, etmeyin. ben de amerika'dayim bu adam da amerikada ve amerikada birine gerizekali dedim diye o kisi bana dava acmaz. yani demem o ki birakin sikayetci olacaksa sozluk yonetimi ip adresimi kendisine versin. olmadi gider mahkemede kendimizi savunuruz.
  • rakibi john fetterman felç geçirdi (bkz: stroke). konuşması belirgin biçimde bozuldu(bkz: afazi). öyle ki konuşmalarında telefona çatal diyor (bkz: parafazi) , konuşmalarının ortasında donuyor, sarhoşmuş gibi dili peltekleşiyordu (bkz: dizartri)...

mehmet öz john'un bu durumunun üstüne çok gitti. "konuşamayan adam senatör mü olacak" falan diye inceden taşak geçti. sonra genç irisi john rehabilitasyona başladı. sağlık hizmetlerine kolaylıkla ulaşabildiği için müthiş bir düzelme gösterdi. hatta bu düzelme nöroloji, nörobilim dergilerine konu oldu. bu azim ve sonrasındaki halka sesleniş konuşmalarında "ben düzeldiysem siz de düzelebilirsiniz. ama bunun için sağlık hizmetlerine herkes ulaşmalı" gibi konuşması pensilvanyanın hizmet aşığı halkını coşturdu. mehmet öz de ahrazlıyla dalga geçen biri gibi sırıtık ve nıçnıçlanan biri gibi kaldı.

açıkçası ben de bu işi mehmet öz'den dolayı değil john fetterman'ın iyileşmesinin bilimin konusu hatta inme hastalarına, afazi hastalarına ışık tutan bir adam gibi olmasıyla öğrendim. ( bu meselelerle ilgilenen arkadaşlar varsa mesela en çok ilgi çekmiş makaleyi;
    "fetterman’s struggles with language highlight the challenges after a stroke: understanding aphasia and the path to recovery"
    adıyla bulabilir)

sonuçta konya bozkırlı trump jr.cin olmadan adam çarpmaya çalıştı. "ben doktorum bu ahrazdan bi cacık olmaz beni seçin" dedi ama john abimiz, kemal sunal'ın üç kağıtçı filminde rıfkı'nın nefesiyle bir anda ayağa kalkan kötürüm gibi ayaklanıp coşunca arabadan soğanı almış oldu.

tabii ki lobicilik, ermenilerin etkisi falan filan da vardır. siyaset bu. her türlü ıllipılli dönüyor. o işlerden anlamam. ben bildiğim yerden konuştum.

seçimi kaybetmiş kişidir. evet...
  • çok yazılmış ama tekrar etmek lazım. seçildiği takdirde 200 küsür yıllık abd tarihinin ilk türk-müslüman ve daha da önemlisi konyalı senatörü olacaktır. kendisinin seçilmesiyle beraber dünyadaki ve amerikadaki konya lobisi de elbette güç kazanacaktır. heyecanla sabah olmasını bekliyoruz.
  • harvard'dan lisans, upenn'den md ve upenn-wharton'dan mba diplomaları var. md ve mba diplomalarını aynı zamanda almış (1986). asistanlığından başlayarak tüm profesyonel hayatı columbia'da geçmiş.
    beni en çok şaşırtan özelliğiyse; abd'de doğmuş, hayatının neredeyse tümünü orada geçirmiş, bir amerikalıyla evli biri olarak çok güzel türkçe konuşuyor olması.
  • bu gece "ekşi sözlük doktor değerlendirme ve derecelendirme üst kurulu" tarafından öyle üst düzey bir bilgi birikimi olmayan sıradan bir doktor olduğuna karar verilmiştir.

(bkz: bi boktan da anlamayın lan)
  • bi yerde haftada 8 defa seks yapin diyor, baska biyerde de soframdan eksik olmaz, bol bol sarimsak yiyin diyor. nasil olacak bu ikisi bir arada dr.oz?
  • bizim de yunanı, ermenisi, yahudisi gibi bir temsilcimiz olmasın mı? zaten abd'deki ermeniler başlamış hemen karşı propagandaya. ilk müslüman senatör olmak güzel bir ünvan olur. tabi onun müslümanlığı trump'ın hristiyanlığı ile kapışır. maksat reklam ve seçmen konsolidasyonu. abd bir şirket ve en çok temsilcisi olanlar kazanıyor. şansı bol olsun.
  • pazar kahvaltilarinda bol margarinli, bol ka$ar peynirli sucuklu yumurtamin sarisini beyaz ekmekle portletirken gulumseyerek kendisini andigim semizotu dostu.
  • bilemiyorum belki çok iyi çok samimi bir adamdır içki masasında dünya tatlısıdır falan ama özellikle şu kitap tanıtımı için verdiği pozlarda öyle ince bir sahtekar havası, gülümseyişinde öyle pis bir samimiyetsizlik var ki bu adam peygamberim deyip gökten inse, mucize gösterip gözümün önünde ölüyü diriltse yine inanasım gelmez, inkarcı olurum kafir olurum...
hesabın var mı? giriş yap