• ankarada bir anadolu lisesi. okulun kısaltması m.e.r.a.l şeklindedir. voleybol maçlarında bu okulun bize rakip olan takımının oyuncularının formalarının sırtında (bkz: zincirleme ad tamlaması) meral yazıyor idi ve hatta biz alla alla karşıda ne çok meral var demiş idik bir anlık da olsa. (bkz: entry okuyup salak demek)
  • lise dönemlerinde bokunu çıkarıp ceketsiz, kot pantolonla ve hatta top sakalla ve uzun saçlarla iştirak ettiğim okuldur. erkek basketbol takımının bir üyesi olarak, sırtta yazan m.e.r.a.l hadisesi, bütün başarısızlığımızın yegane sebebidir diyebilirim*.
  • binasının katlarına sevgi katı, demokrasi katı gibi isimler verilmiş okul. en azından 1997 yılına kadar bu böyleydi; hala böyle midir bilemiyorum.
  • ankarada atatürk ve gazi anadoludan sonra gelen devlet lisesidir. 13-14 kişilik tm sınıfları kolej gibidir. ayrıyetten 11.03.2014 tarihinde öğrencileri okul bahçesinde oturma eylemi yapmışlardır.
  • binali kılıç adlı çok sevgili tarih öğretmeninin halen görevine davam ettiği, 'üniversite ortamı çok daha güzel' diyenlere inat 'bu okulda adam gibi öğrencilik geçirilirse üniversiteyi boşver' dediğim güzel okul
  • 1993 yılında kurulmuş fethiye kemal mumcu anadolu lisesinden pek çok öğrencinin katılımıyla eğitim sürecine geçmiş okuldur.95 ten 99 yılında kadar okul başkanlığı seçimleri çok önemli rol oynamıştır.o süre zarfında ki müdürü behçet yavuz sayesinde dönemin en rahat okulu olarak adını duyurmuştur ki gerçekten öyleydi.o zamanlar hazırlık ortaokul bebesi olan ben yararlanamasam da lise gençliği tam anlamıyla sömürmüştür.daha sonra gelen müdür okul kaynaklarını sonuna kadar sömürmüş atatürkçülük kisvesi altında okulda yapmadığını bırakmamıştır.hatta senesini tam hatırlayamamakla beraber bir dönem sınıflarda ki öğrenci çoğunluğunun başka sınıflara geçişi için her öğrenci başına para istemişti sıra parası diyerek.
  • sabah gazetesinin öss de en başarılı okullar sıralaması araştırmasında ankara ikincisi olduğunu görüp de gururlandığım ve bünyeme kattığı güzelliklerin birkez daha farkına vardığım lise günlerimi özleten nev i şahsına münhassır okulum..
  • ankara'daki anadolu liseleri içinde yanılmıyorsam taban puan olarak 3. sırada. eskiden gecekonduların arasındaydı, şimdi ise ankara'nın en lüks semtinde yer almakta.

yılmaz erdoğan'ın eşi belçim bilgin, seksendörtün basçısı okan özen, ben de özledim dizisinden cihan ercan bu okuldan mezundur.

aynı zamanda öss türkiye dereceli öğrenciler çıkartmışlığı vardır özgür olduğu yıllarda.
  • (bkz: meral)
hesabın var mı? giriş yap