• 'penis kelimesini gormek istemiyorum! o kelime yazilmayacak! allah belanizi versin!' buyurmus yazar. gormek istemiyorsan buraya niye geliyorsun ki, burasi herseyin rahatca konusuldugu bir ortam. kalkip da burayi sansurlemeye/degistirmeye yeltenmek nedir?
    vardir boyle insanlar, ottan boktan rahatsiz olup sorun cikarirlar.. ortamdan gittiklerinde derin bir 'oh bee' cekilir ve rahat rahat konusmaya devam edilir..
    (bkz: su guzel ortami bozuyorsun)

eksisozluk ozgur bir platformdur, en buyuk ozelligi de budur. sen kalkip yarak denmesin dersen burasi islami forumlara döner, bir seye benzemez. milyar tane sitede zaten penis falan demek yasak. oralarda takilabilirsin. burayi zorlamanin alemi ne.

asil kafama takilan su oldu,
    kendi basit ortasinif ahlakini bize empoze etmeye calismak, nasil bir curettir ve nasil bir kendini bilmezliktir? sen nasil kendi ahlaki degerlerinin benden, bizden daha iyi oldugunu, hatta en dogru oldugunu savunabilirsin? ben bu kadar ülke görüp bu kadar kültür tanimis, milyonlarca sayfa kitap okumus biri olarak bile 'dogru ahlak budur' diyemiyorken, sen nasil yapabiliyorsun?
    hic tepki gormeyecegini, bizim de artik penis kelimesini agzimiza almayacagimizi mi dusundun?
  • evet, artık çoktan çivisi çıkmış bir ortam oldu ekşi sözlük.

3-4 gündür nikimin altı resmen bir saldırıya uğradı. bir kısmı silinmiş olsa bile birkaçı hala duruyor.

bizzat ssg yönetimi tarafından birden fazla hesap kullanımına izin verilmiş durumda iken, bilinen o ki birçok yazar sözlükten atılma korkusu ile ve yine başka amaçlarla başka fake hesaplar da kullanıyor.

bugün duyurudan bana mesaj atan bir yazar, ki kendisinin yukarıda entrysi var, 8 hesaba sahip olduğunu ve bana değişik hesaplarla mesaj attığını, benimle ilgili plan yaptığını ve uğraşacağını yazdı. yazdığı hesapta 42 entry var ve bunlar cinsel içerikli troll entryleri.

şimdi bu saatten sonra kim bu sözlük pisliğinde yazılanlara inanır? kim ciddiye alır? biz de kutsal bilgi kaynağı diyoruz.

oldu canım. çok güzel bir pislik kaynağı.

yanlış anlaşıldım ben öyle demek istememiştim de böyle istemiştim filan yazmam mı gerekiyor benim şimdi burda. hayır, yanlış anlaşılma yok.

çok hesap kullanan. boş insanlar var.

sen dolu musun diyeceksiniz? hayır, can sıkıntısından burda durduğum için en az onlar kadar boşum. ama hiç değilse kimseye nefret dolu mesajlar, entryler yazmıyorum. bu da ayan beyan ortada.
  • ne kitapsız ne kedisiz kalabilen; müzeler ve sergiler zirveler içindir * düsturundan vazgeçecek gibi görünmeyen, profesyonel entel dantel akademisyen.

kütüphanelerdeki mesaisinden sonra evinde de kitap okur desem hiç yalan söylemiş olmam.

"ekşi sözlük kitap kulübü - beyoğlu tayfası" kendisine emanettir.

p.s.: madem kitap zirvelerini boşladım, bari bu entry ile kendimi affettiririm diye düşünüyorum.
  • ekşi sözlük kitap kulübü'nü çekip çeviren, daha bir entel dantel olmamızı sağlayan akademisyendir kendileri.
  • "ben çok fena bi bok yedim" in latincesi
  • sözlükte kendisini, yoğun bir inisiasyon süreci sonrası eleman kabul eden okkült bir yeraltı örgütünün lideri olarak tanıtıp sonra da ana akım medya'nın pazar eklerine demeç vermekten çekinmeyen medyatik kişilik.

rus edebiyatı'na derin hakimiyetle, nwobhm grupları dinlemekle, kedi beslemek ve sergileri/bienalleri kaçırmamakla insanları gerçek kişiliği hakkında daha ne kadar kandırabileceğini merak ettiğim bir popüler kültür ikonu.

içinde bulunduğu bu ışıltılı dünyaya, patlayan flaşalara, uzatılan mikrofonlara rağmen, ruhunu nasıl bu kadar sistemin dışında tutabilmiş anlamak mümkün değil...
  • (bkz: mea culpa)
  • katolik kilisesinde ayinlerin başında okunan confiteor isimli duanın içinde geçen latince bir ifade bu.

"mea culpa, mea culpa, mea maxima culpa" diye geçiyor duanın içinde.

mea culpa basit olarak "benim hatam" diye çevriliyorsa da doğrusu "yaptığım hatayla" anlamına geliyor. yani bu duayı okuyan diyor ki "hatayla günah işledim."

aynı şekilde mea maxima culpa da "benim en büyük hatam" ya da "yaptığım büyük bir hatayla" anlamına geliyor.
  • evinde iki adet kediyle nasıl başa çıkabildiğini merak ettiğim yazardır kendileri. bir de efendim bu kediler ayrı dünyaların kedileri. bir kere sosyal statüleri farklı. işi zor :)

bir diğer konuda stokçuluğu. arkadaşım neden herşeyden iki, üç hatta on tane alıyorsun. kıtlık görmüş bir neslin evladı olmak sanırım böyle bir şey:)
  • lat. benim büyük hatam.
hesabın var mı? giriş yap