• --- spoiler ---

bence normal ve anormallik üzerine bir film. ya da yaptıklarımız nereye kadar normal nereden sonra anormalin cevabı da olabilir.

filmde garip ve anormal olduğunu savunan tek insan may karakteri. may, ilişkilerinin başında da hep bunu belirtiyor ve herkes bunu bir yere kadar "cool" buluyor. diğerleri garip olduklarını hiç düşünmüyorlar ki may kadar anormal tipler aslında hepsi. ne zaman ki may olayı biraz daha uzatıyor kötü insan may oluyor.

(bkz: siz yapınca bi şey yok may yapınca auvv)

--- spoiler ---
  • peter parker'ın halasının soyadı.

6 yıl sonra gelen edit: amcasının da tabi.

6 yıl 1 gün sonra gelen edit: halasının adı bu yahu. aklım nerde benim?
  • izlediğim en iyi 10 korku filminden biri diyebilirim rahatlıkla. korku sinemasının sadece korkutmaktan, vahşet göstermekten, hatta güldürmekten ibaret olmadığını ispatlayan bir film. sonu ise tek kelimeyle tirildetici. filmin hem senaristi hem yönetmeni olan lucky mckee'in takipçisiyiz artık.
  • yalnizligin insana neler yaptirabilecegini kanitlayan oldukca iyi bir film.

(bkz: bunu yapan insan olamaz)
  • tatarca'da yağ. sarı may, tereyağı.
  • --- spoiler ---
    istediği erkeği ya da insanı yaratabilmek için en beğendiği kısımları kesip, dikip kendine ilahi aşkı yaratan bir kadının trajik deli öyküsü.
    gerilim midir bilemem bana oldukça acıklı bir hikayedir . bilhassa parkta adamın bileğine ve ellerine takıldıktan sonra kesmesi muhteşemdi . evet eller mukemmeldi izleyen kişide arıza yapıp şunun surasını keseyım gıbı manyaklıklar yaptıyor mu evet yaptırıyor
    --- spoiler ---
  • garip bir şekilde kendini sevdiren, bünyesinde şeytan tüyü bulunduran filmlerden.
  • özellikle sonlara doğru sizi dehşete sürükleyen bir film. filmin finalinde ortaya çıkan şey(!) ise sizi fena halde tırstırtacak cinsten. korku filmlerinden hoşlanıyorsanız, kan görmeye de dayanıyorsanız neden olmasın?
  • kendini psikopat olduğuna inandıran şahsiyetlerin gerçek bir psikopat karşısındaki dehşetini gözler önüne sunan sahnelerle dolu, etkileyici film...
  • bu filme harika dememek icin kendimi zor tutuyorum :

--- spoiler ---

if you can't find a friend, make one.

--- spoiler ---

son sahnesini kac kere izledim (dinledim) bilemiyorum. soundtrack'ine de ulasabilseydim keske (bkz: ukte) (bkz: bi buldurun be)
hesabın var mı? giriş yap