• pazar geceleri doğalgaz sobalı bekar evimde yorganın altına girip sony walkmanimle dinlerdim güven erkin erkal'ı.nice rockçıyı sayesinde tanıdım, programın cumartesi gecesine alınması her hafta dinleyememe sebep olmuştu ama varlığı yeterdi.önce walkmanim bozuldu, sonra büyüdüm ve sonunda program da bitirildi.sağ ol var ol güven, sert kal, taviz verme, başını yalnızca aşk için eğ ama yine de bir yerlerde samimiyetle sunmaya devam et...
  • yatılı lisede, bir sürü gencin saati geldiğinde dolu pillerini walkmanlere takıp, radyo d'yi açtığını ve program bitmeden uyuyakalmayı dilediğini hatırlatır bana.

zaman hafızayı süpürmüş ama hatırladığım o zamanlar çalan listede şunlar vardı:
    yavuz çetin - yaşamak istemem
    radical noise - bazen
    objektif - loş akşamlar
    replikas - seyyah
    .
    .
    .
  • lisede dinlemeye başlamıştım.
    cumartesi gecelerinin vazgeçilmeziydi bir zamanlar benim için.
    pek çok grubu solisti bu program sayesinde tanımışımdır.
    son yıllarda da denk geldikçe mutlu oluyordum hala devam ediyor diye,
    bugün son yayınmış üzüldüm.
  • bu cumartesi son kez yayınlanmasından daha çok hala yayınlanıyor olmasına şaşırdığım kendi çapında kült radyo programı.

eskiden liste falan olurdu en sıkı 10 falan. ne çalıyordu acaba listede son zamanlar diye düşüncelere gark oldum. bu baglamda rekolte azlığından programın kurumuş olduğunu söyleyebiliriz.
  • yıllar sonra tekrar dinledim bu gece. eğ başını eğeceksen playlistlerinde hala. mutlu etti biraz da olsun böyle acı dolu bir günün gecesinde.
  • haftanin en siki onlusunda genelde 1000 hafta falan pentagram in 1. kaldigi,rock dunyasindan haberlerin ve turkce rock muziginin birarada verildigi radyo programi.hediyeleride cabasi.
  • türk radyolarında yapılmakta olan en iyi program
  • valla heralde bir kaç metal çekme kaseti dışındaki tüm kasetlerimi vakti zamanında maximum rock dinletilerinden birleştirerek oluşturmuşluğum var. sayesinde nice grubu öğrendik, eko tv vakitleri dinlemekle kalmayıp görmekte nasip oldu. güven erkin erkal ülkenin müzkal kulvarındaki önemli emekçilerinden, değerlerindendir; öyle ya da böyle en azından bu tarza yatkın olan nice insana bir şekilde dokundu maximum rock. yeni başlangıçlara vesile olacaktır bu sonlanış.
  • orta okuldan, lise hazırlığın bitimine kadar akşam vakitleri, ablam tarafından kasede çekilmiş versiyonu hayatın fon müziği babında sürekli arkada çalan, müzik kültürümü geliştiren, aşk hayatımı şekillendiren müzik programı. sanırım o bölümünde pentagram' ın popçular dışarı şarkısından ve aynı stüdyoda bulunan atilla taş' ın yaşadığı şoktan bahsediliyordu.

deftere on defa enthusiastic yazarken arkada blind guardian,mavi sakal, grizu, muse, kesmeşeker, pentegram ve duman çalardı bangır bangır, kasedin diğer yüzünüde dinledikten sonra mavi sakal, kargo, duman kasetlerini ve bir yüzü athena bir yüzü mor ve ötesi olan kasedi takardım. bir de lotr' un soundtrack albümü vardı.

türk hip hop camiası yüzünden hip-hop kültürüne karşı önyargılarım yıkılmaya başladıktan ve kalbimin brooklyn' de atmaya başlamasından sonra bile sıkı bir rock takipçisi olmama büyük katkıları olmuştur. ha bir insanın aynı anadan doğma bu iki müzik türünü yada binlerce müzik kültürünü birlikte dinlemesi kadar normal bir şey yoktur da, bu topraklarda değil.
  • 2019'un üzen haberleri art arda geliyor maalesef. yeri her zaman ayrıdır benim için. en güzel yıllarıma eşlik etti, nice güzel insanlarla tanıştırdı güven erkin erkal.
    geçen zamanla her şey dandikleşti. mesela haftanın en sıkı onlusu'ndaki şarkılar, hele hele aday çalışmaların çoğu, dinlenebilecek işler olmaktan çıktı. aynı şekilde radyo d de , hakan gündüz, okan bayülgen, muzo'lu dönemlerinden fersah fersah gerisine düştü, leş bir kanala döndü.
    yine de programın ilk yarısı (eskiden ikinci yarısıydı) eski günleri bize aratmayıp aynı kalitesini sürdürüyordu.
    çok özleyeceğim. her şey için çok teşekkür ediyorum sevgili güven.

https://www.youtube.com/watch?v=hnoyzz8rcts
hesabın var mı? giriş yap