• biliyorum yıllar yıllar geçti üzerinden. artık o duygularla, puslu bir sabah kulağımızda walkman ile şarkılarını dinliyor değiliz.. anılara saygı duyarak, iki parçasının sözlerini paylaşmak istiyorum.

kan kokusu

biz dolaştık bahçemizde
    koparmayı çok sevdik
    nefret ede ede
    biz çok sevdik
    kan kokusunu özler misin
    bilir misin kan tatlıdır

biz sırçadan odamızda
    her şeyi kırıp döktük
    param parça parça
    biz çok sevdik
    kan kokusunu özler misin
    bilir misin kan tatlıdır

iki yol

neden soruyorsun
    nereye gideyim
    iki yol var demiştim
    hangisini seçeyim
    korkma bebeğim
    hepsinin sonu ay ay aynı
    çok yukarılarda biriymiş
    bunları yaptı

ayyy

neden soruyorsun
    nereye gidiyorum
    iki yol var demiştim
    birinden gidiyorum

gözyaşları bebeğim
    hepsinin sonu ay ay aynı
    birinin eksiği
    birinin fazlası

ayyy

birdenbire boşalan yolların ortasındayım
    hedefler hep çok çok kolay olmuştu

nereye nereye nereye gideyim

korkma bebeğim hepsinin sonu aynı
    çok yukarlarda biriymiş beni aldı
    korkma bebeğim hepsinin sonu aynı
    çok yukarlardan biriymiş beni aldı
  • hard rock yaptıklarını sanan, çektirli gitli, manyak olamazsın gibi daha dün annemizin yollarında şeyederken havasında sözleri olan ve oynama şıkıdım şıkıdım gibi besteler yapan bir grupken, nasıl olduysa bu elemanlar ortadan kaybolmuş, kaan altan, genç osman yavaş, murat tümer ve andy wand grubu devralmış kan kokusu gibi efsane bir albüm ortaya çıkarmışlardır. londra senfoni, londra filarmoni ve st.martin orkestralarında seçilen elemanlarla çalmışlar, wembleyde alt grup olarak konser vermişlerdir.

siyah zemin üzerine kırmızı ile yazılan mavi sakal yazısı ve aynı fontlarla yazılan kan kokusu ismi 2000 li yıllarda grubu dinleyenlerin aklına öyle bir kazınmışki hiç bir zaman akıldan çıkmayacaktır. şimdiki başarısız mavi sakallı sperm, hiç bir zaman bu kişilerin aklındaki o kan kırmızı mavi sakal olamayacak.
    şu anki kadro ise keşke isimlerini değiştirip müzik yapmaya devam etse. ***
  • hiç bir anlamı yok ama ara ara kendi kendime şöyle söylerim:

"mavi sakal mavi vücutta bulunur"

(oysa ki öyle de değil.. şirin baba ak sakallı mesela.. neyse..)
  • neden soruyorsun nereye gidiyorum
    iki yol var demiştin birinden gidiyorum...
  • "birdenbire her şey yazık
    her şey değmez geldi bana"
  • kan kokusu'ndan sonra boşa gitmiş nerdeyse 20 yıl. noldu, ne işe yaradı? karapaks, solo albümler, çakma mavisakal derken zaman geçmiş. yurtdışında bile ses getirecek evrensel bir grup olabilecekken aza kanaat ettiniz. bu ülke, marka yaratma özürlüsü arkadaş. disiplin sıfır. tribimizi de attık, tamam. dağılmayın abi tekrar, yapmayın böyle şeyler. ama ikimiz de biliyoruz di mi, eskisi gibi olmiycak. iki yol yok, artık tali bir yol var. neyse. yine de hoş döndünüz. eskiyi aratsa da yeni şarkılarda iş var.
  • murat tümer'in kaan altan, sinan tansal ve genç osman yavaş ile beraber yiyip içerken çektiği fotoğrafın üzerine "mavi sakal 2015" yazarak paylaşmasıyla vay anasını dedirtti bunlar yine. hortlarlar mı acaba sorusunun cevabı fotoğrafı retweetleyen güven erkin erkal'da bence diyeceğim de "mavi sakal 2015 kadrosunu açıkladı. şimdi festival organizatörleri düşünsün." cümleleriyle paylaşmış zaten.

işte gelişmeler;
    https://twitter.com/…tus/514864092830773248/photo/1

https://twitter.com/…kerr/status/514891927653605376

--------------------------------------------

ha bu arada genç osman abimiz daha küçüksün'deki sakallı haline yeniden dönüş yapmış, çok sağlam böyle kesinlikle.
  • şu yaşa geldik hala canlı canlı dinleyemedik. bu da bizim ayıbımız olsun.

çocukluktan yetişkinliğe kadar hayatımızın her döneminde kulaklarımızda olan grup.
  • zamanında burun kıvırdığımız grup. şimdi piyasaya bakıyorum da, ayıp etmişiz amk.
  • dün akşam shafttaki cenk taner konserinde konuk sanatçı olarak sahneye çıkan kaan altan ile konser sonrası yaptığımız sohbet sırasında aldığımız müjdeye göre, 2015 yılında bizi güzel sürprizlerle karşılayacak gruptur.

(bkz: duymuştum şehirdeydim)
    (bkz: kesin bilgi yayalım)
hesabın var mı? giriş yap