• en büyük üzüntüm grubun bir kesim tarafından öyle bir geçer zaman ki dizisi ile tanınmasıdır.
  • gördüm ki gayet helvaşinas insanlardan oluşan bir müzik grubuymuş. yemeyin olm bizi! liseli değil mi bunlar? helvacı helva şarkısı da kalıbımı basarım ki dönemin hatunlarına asılmak için kullanılan sözlerin bir kolajından oluşturulmuştur. "tanrı bize sıhhat vermiş biz ona şükredelim" sözünden sağlıklı bir erkeğim lafzını anlayan bi ben mi varım aranızda? helva bahane olm...

(bkz: inanma seni sikecek)
  • evren'in ne kadar garip bir yer olduğunun kanıtı grup. 1 sene önce, dizilerde şarkılarınız söylenecek, tüm ülke adınızı ezberleyecek desek, inanmayacaklardı ama gerçek oldu. kaliteli müzik yapan bir grup, dönemlerini sonuna kadar hissettiriyorlar ve eğlenceliler. yani bu adamların 40 sene sonra hakkının teslim edilmesi, beyler siz mükemmel bir gruptunuz demesi, tam ''one chance in a million'' olayı. uzun zaman öncesinin arkadaş grubu, göbeklenmiş, saçlar beyazlamış, üzerinden acaba hiç yaşanmadı mı diye düşünecek kadar zaman geçmiş, tansaş'ta domates seçip, öğleden sonraları çay içerek geçirirken, haydi bir daha çalın deniyor. evren'in kendi içerisinde bir adaleti var mı acaba?
  • karanlıkta koşanlarda da ipucu olarak bahsi geçen gruptur. hatta nejat toksoy da konuk oyuncu olarak oynamıştır.
  • 60'larin ortasindan sonuna kadarthe beatles'in turkiye subesi olarak degerlendirilmisler. ankara ruzgari ve iyi dusun tasin gibi sarkilarda nejat toksoy'un sesine doyum olmaz.
  • gece gece beni beyaz'la birlikte mahcup etmiş gruptur... asıl ben teşekkür ederim
  • solist nejat toksoy un belirttiği üzere, grup elemanları henüz 19-20 yaşında bitirim delikanlılar iken, ki bu zamanlar kendilerinin altın mikrofon da ödül aldıkları dönemlerdir, the beatles ve the beach boys ilhamlarını taşırlar, bi kaç sene sonra bi yurtdışı yapıp geldiklerinde ise kendileri ile enstrümantal yönden özdeşleştirdikleri the doors ve akabinde yaptıkları onca kayıtlı doors coverları, algı kapılarını açacak mıdır bilinmez.
  • gümüşsuyu'nda konser vereceği bi gece, davulu deniz gezmiş tarafından patlatılmış. sene 1969.
  • insanın yüzünde tebessüme sebebiyet veren grup. ajda pekkan romance müziği için neyse, mavi ışıklar da pop - rock müziği için odur! zamane gençilğinin bilmiyor olması çok yazık...

ayrıca bkz: aşk çiçeği
  • cihat günaydin grubun ilk kurucularindandir. hastaymis, gecmis olsun.

hastasinizim sizin. yolunuz acik olsun.
hesabın var mı? giriş yap