• ip man evreninden başka bir film.

ip man 3'te ip man tarafından yenilen cheung tin-chi'nin yabancı bir dövüşçüyle dövüştükten sonra başının belaya girmesini anlatıyormuş. aksiyonu ve dövüş sahneleri iyi görünüyor, izlenir:

https://www.youtube.com/watch?v=yjkkkwz95l4

https://www.imdb.com/title/tt7262882/
  • ortalama bir ip man ayarında olan güzide film. en güzel kısmı da michelle yeoh'u yeniden izleyebilmek oldu.

filmde ip man'dan alışkın olduğumuz şiir gibi wing chun'dan çok az olduğunu unutmamak gerekir.
  • bok gibi bir film olmuş.

kesinlikle zaman kaybı. dövüş sahneleri bile boktandı, ayrıca zaten eleman film boyunca 2-3 dakika falan wing chun yapıyor. adamlar wing chun'suz ip man filmi çekmişler. ip man serisini gayet seven birisi olarak uzak durmanızı tavsiye ederim.

hatta film o kadar boktandı ki yakında gösterime girecek ip man 4 için bile beklentim düştü, hayal kırıklığına uğramaktan çekindim.

2/10
  • bok gibi de demeyeydik iyiydi. wing chun olayına az girmişler doğru ama az girmelerini de doğru yerde girmişler.

chrissie chau gibi de güzel var.
  • yalnızca zhang jin vs tony jaa sahnesi için bile birkaç kez izleyebileceğim filmdir.
    ip man’dan sonra cheung tin-chi ne yaptı diye merak ederdim hep, bu açıdan benim için ayrı bir yeri olan güzel filmdir.
  • filmde sürekli siyah giyinen gizemli dövüşçü ong-bak serisiyle tanınan tony jaa'dır.
  • filmin ilk 20 dakikasında sanki ipman 5 izliyor gibi hissettim.sonrasında olaylar değişiyor tabi ipman serisi gibi gerçekçi değildi açıkcası karakterler biraz fazla uçuşuyordu.zaten bir filmde kötü bir karakter olarak gözüken sonrasında o kötü karaktere özel çekilen filmde onlara farklı bakış açısıyla bakmamızı sağlayan filmlere hep ilgi duymuşumdur. (bkz: cobra kai)ipman 3 de ana karakterimiz kötü biri gibi duruyordu ama bu filmdeki bakış açısında çok daha iyi biri bir çocuk babası şeklinde görüyoruz.bir ipman değil ama donnie yen'de filmin yapımcılarından sanırım.insan azmanı yabancı dövüşçü de var her ipman filminde olduğu gibi ama tam bir ipman havası alamadım yine de idare eder bir film diyebilirim.ipman özlemimi biraz dindirdi.
hesabın var mı? giriş yap