• öyle bir eyalettir ki, ırkçılık zamanları, siyah arkadaşların ne hissettiğini anlarsın.

tek beyazsındır her ortamda.
  • otobuslerinde cogunlukla tek beyaz oldugunuz eyalet. hayir yanima niye oturmuyolar onu anlamiyorum. beyaziz diye adam mi kesiyoruz ulan..
  • washington dc'yi teget yalayan eyaletlerden biri.. (tuh rezil olduk) dc'nin guneydogusunda.. wilson bridge ile virginia'dan ayriliyor..
  • 20.12.2009 tarihinde yaşanan yoğun kar yağışından sonra, şehir sakinlerinin evlerinin önündeki karları küremeleri için isteyene 30$ verdikleri eyalet-i harika.
    iyi para yapıyo haa, bildiğin felaketi fırsata çevirme olayı..
  • work and travel programı ile geldiğim eyalettir... aslında bakmayın siz bana, biz hep washington dc diyoruz soranlara; zira çok yakındır... olney ve germantown denen yerlerinde yaşadım ve bu bölgeleri bildiğin kasabamsı yerlerdir; yani amerikanın kasabası ne oluyosa o... sayfiye bölgesi de diyebiliriz aslında... bölgelerin merkezlerinde genelde devamlı burda yaşayan durumu ortalama kişiler varken, merkezin biraz dışında süper yazlıklarında daşaklı zenginler bulunur... yazlık dediğime de bakmayın,benim bahsettiğim yer deniz kenarı değil; havuz manyaklığı... bu kasabamsı bölgeler türkiyedeki bi çok ilden daha düzenli ve güzeldir o ayrı, ufacık bi yerde bile starbuckslar koca marketler ile adama burası kasaba dedirttirmezler... bi de sıkacak kadar yeşil; la olum yaşam alanlarının etrafında yeşillik yok; ormanların içinde yaşam var bildiin...

gidilmesi gereken yer baltimore'dur, ordaki akvaryum için amerikanın en büyüklerinden bilmemne diyolar, sakın inanıp da gitmeyin, ben gittim; verdiğiniz paranın beşte birine bile değmez... biraz pahalı da olsa cheesecake factory'e gidilebilir...

son olarak bu bölgenin köpeği geyik/ceylan, kedisi de sincaptır...
  • johns hopkins universitesine ev sahipligi yapan eyalet.
  • yemek olarak, deniz mahsullerinden crableri (bkz: yengec) ile unludur. hatta bir de crab cakeleri (bkz: #4860158) vardir ki bu eyalete ozgudur.
  • deniz kiyisinda olmasinin etkisiyle yumusak bir iklimi olacagi dusunulen, ancak kislari deli gibi yagan karin altinda arabanizin kayboldugu; yazlari da asiri nemden dolayi hareket bile edemediginiz ama diger eyaletlerle karsilastirildiginda amerika'da yasanabilecek yerlerin onunde gelen eyalet.
  • sağlık, tedavi olayları, mavi yengeç dışında gidilmesi salık verilmeyen eyalet.
  • amerika birleşik devletleri’nin orta sınıfını en iyi şekilde görebileceğiniz eyalettir. çoğu free state de olduğu gibi yemyeşil verimli topraklara sahip.

(bkz: baltimore)
    (bkz: alexandre)
    (bkz: lanham)
hesabın var mı? giriş yap