• bir dönemin bitişi ve başka bir "şey"in başlangıcı olmuş sigara markası..

üniversite 2. sınıfta bir kız arkadaşım vardı.. bir ablası ve bir de erkek kardeşi..
    birkaç ay sonra sözlendik. herkes oradaydı.. ablası ve erkek kardeşi..
    beraber içmeye giderdik hepberaber, gülümsemeye.. ablası ve erkek kardeşiyle..
    yıldönümümüzde saat 00:10'ken aradı, "heyecanımı kaybettim" dedi, herşeyini beraberinde aldı gitti.. ablası ve erkek kardeşini de..
    2 ay sonra aynı bara içmeye gitmiştim, tanıdık bir resim gördüm.. kız arkadaşım, ablası, erkek kardeşi.. ve yeni sevgilisi..
    kesilip koparıldığım resme bakaraktan çıkıp en yakın bakkala gittim ve "bana beni bırakmayacak birşey ver" dedim.. adam "ne?" diye sordu:

"bir paket kısa marlboro box" dedim..

hala aynı resmin dışındayım, hala aynı sigaraylayım..
  • st petersburg'da paketi 51 ruble olan nane. yani 3 tl.

20 tane soksan gümrükten ses etmiyorlar.
    ayda iki kere yurtdışı yapıp gelsen aşağı yukarı aynı paraya geliyor. bunun yanında da memleket görüyorsun fena mı?
  • tek amerikan malı sigara olduğu, diğer sigaralar emperyal güçlerin değil, halkçı ve özgürlükçü görüşlerin barışçıl ürünleri oldukları için sevilmeyen sigara.*
  • 4 gün önce bıraktığım sigaradır. yarın tekrar başlamayacağım.

edit: tekrar basladim mina koyim. ama sunu derim: marlboro sen mi buyuksun ben mi anani sikicem senin.
  • yeni 9 tl'lik fiyatıyla istanbul anadolu yakası'nda sadece bağdat caddesi'ndeki cafe cadde ve midpoint'te satılacakmış. avrupa yakası'nı bilmiyorum.

kadıköy muhabiriniz bildirdi.
  • ismi o zamanın başkanı winston churchill in durmadan görüştüğü marlborough kontundan gelmektedir. 1924 yılında ilk defa piyasaya sürülmüştür. marlboro nun reklamlarında oynayan bütün aktörler akciğer kanserinden ölmüştür. tam doyumlu harika bir sigaradır, yerine başka sigara tanımam.
  • 5 mart 2009 tarihi itibariyle standart kısa box mamullerin fiyatı düz 5 tl olmuştur, böylece zaten eski fiyatı olan 4,80 tl'yi algıda 5 ytl olarak düşünen tiryaki bünyeleri fazladan geri aldıkları iki adet 10 kuruş veya daha ziyade iki adet ciklet külfetinden kurtarmış, sevindirmiştir.

biz zaten sana 5 tl gözüyle bakıyorduk koçum malbuş, nazarımızda sadece ciklet promosyonu bitti.
  • yaklaşık yirmi yıl içtiğim marka. yıllarca para
    verdim kendisine en çok beyaz paketini severdim. o kadar verdiğim paranın karşılığı olarak bir gözümü verdiğim markadır aynı zamanda. ondan kaynaklı damar tıkanıklığı yaşamam sonuncunda sol gözüm kör oldu. ben yine şanslıydım siz siz olun içmeyin arkadaşlar. en güzel hiç başlamamak ama başladıysan da bir zarar görmeden bırak. emin ol o zararı göreceksin belki bu gün belli daha sonra. benim gibi bir gözle de kurtulamayabilirsin.
  • kendisine şarkı arakladım:

gözümde canlanır koskoca mazi
    malbuşum nerede ben neredeyim
    suçumuz neydi ayrıldık böyle
    kaybolmuş cillop paketim ben ne haldeyim

dumanın birikti sığmaz ciğerime
    bin sitem etsem de azdır tayyibe
    tadını unutan kupkuru dilimle
    indirimden haber ver ömür taşı!
  • sigara paketlerinin üzerine numara yerleştirilmesi yasa tasarısı hayata geçerse ve numaraları firmalara ihale usulü verirlerse; ihale canlı yayınlansın. marlboro'nun 1 numarayı alabilmek için kaç parayı gözden çıkaracağını kedi bokuna oturmuş züccaciyeci gibi merak ediyorum.
hesabın var mı? giriş yap