• merak ettiğim konudur.

bu konuda iki görüş var. bir kesim ısrarla kendi yoğurdunu yapmak için çabalıyor ancak onun da beraberinde getirdiği riskler varmış.market yoğurtları ise bakanlık tarafından kontrol ediliyor ancak raf ömürleri çok uzun. şahsen ben ev yoğurdunun tadını daha çok seviyorum ama çok zahmetli bir iş.

edit: arkadaşlar çok teşekkürler. özelden yazan arkadaşlar oldu. ancak konu gerçekten kilit. iki tane video atılmış, siz de inceleyebilirsiniz. sanırım market yoğurtları daha güvenilir. brucella bakteri riski de varmış ev yoğurtlarında.

https://www.instagram.com/…&igshid=mzrlodbinwflza==
    https://www.instagram.com/…?igshid=ytuzytfizdmwyg==
  • bozulmak nedir bilmiyor bu yoğurtlar. şehir dışına çıktığım için 20 gün kadar dolapta kaldı, geldiğimde halâ ilk gün ki gibiydi.

kendim mayaladığım ise 5. günde ekşimeye başlıyor, hemen ayrana çevirip çocukluğuma gidiyorum.
  • kapalı pakette aldığın hiç bir şey sağlıklı değil. çiğ sütü de yoğurt yapmadan evde kaynatarak besin değerini öldürüyorsun. en güzeli organik pastörize sütten yoğurt yapmak. tefal yourtiere çok başarılı. bir haftalık yoğurdumu yapıyor. ağzımın tadı yerine geldi.
  • ne idüğü belirsiz sözümona organik süt satıcısından aldığın sütle yaptığından daha sağlıklıdır emin ol diye cevap verdiğim soru.

en azından bakteri içermediğinden yüzde yüz eminim.
  • şoktan aldığım mis yoğurt hoşuma gidiyor valla kim ne derse desin,eskinde sütaş yoğurt alırdık (onu da her zaman beğenmişimdir)ama artık fiyatlar malum.
    ben yoğurdun içine sarımsağı da rendeliyorum bir şey olmuyor.
  • çoğunlukla değildir, içine bir ilaç koyuyorlar bozulmasın diye sanırım sütler toplanma aşamasındayken konuluyor, sürekli ev yapımı yoğurt yiyenler market yoğurdunda bu bu ilacın verdiği hafif acımsı tadı fark edebilir
  • kedinin önüne kendi yaptığımız yoğurdu koyuyorum tabağı yıkanmış hale getirene kadar yalıyor. market yoğurdu koyuyorum koklayıp gidiyor. ben kedime güveniyorum, ev yoğurdu siker.
  • sokakta yürürken, trafikte ilerlerken, evde depremi beklerken vs hayatta kalmayı bir şekilde kalmayı başardığımız ülkemizde, sağlık için tek derdimiz bu olsun.
  • yoğurt olduğunu düşünüyorsan afiyet olsun.*
  • yoğurt isimli macun*
hesabın var mı? giriş yap