• bugun palo alto'da farmers market'te esi ve cocuguyla birlikte gordum. gitti, 5 dolara durum (burrito) satan cadirlardan birinde kuyruga girdi yemegini aldi, sonra oradaki butun insanlar gibi oturdu kaldirimda yol kenarinda efendi efendi yedi. sandalyeye bile oturmadi. gunes gozlugu, sapka falan da takmamis, hic kasma yok. bu alcakgonullu tavri acaip hosuma gitti.

sonra aklima turkiye'de mark zuckerberg'in binde biri kadar parasi olup koruma ordusuyla dolasan zorbalar geldi. vay be dedim, zenginligi kaldirmak boyle bir sey iste.
  • 20 yasinda oturup facebooku hayata gecirmesini wikipediada okuduktan sonra arka ranzada yatmakta olan arkadasa donulup bak lan gordun mu elin herifi oturmus neler yapmis, biz hala cikip yangin merdiveninde sigara icen tipleriz diye hakkinda ver yansin edilen, bir sure bu habere uzuldukten sonra biyografi biraz daha incelendiginde yahudi oldugunu ve harvardda okudugunu ogrenmeye mutakip arkadasa sevincle la olm harvardliymis bi de ustune yahudiymis diye haykirilan, derin bir oh cektiren, tabi ya ben de okusam harvardda bi de ustune yahudi olsam ben de yaparim dimi aynisini kalk yuru gidip sigara icelim biz dedigim insan evladi.

yıllar sonra gelen edit : yeni başladığım bir web projesi için şu an yangın merdiveninde sigara içen gönüllü yiğit coder ve / veya web designer candaşlara ihtiyacım var. bana nasıl ulaşabileceğinizi biliyorsunuz.
  • facebook'un halka arzindan hemen sonra evlenmesi cok manidar, 'elim ekmek tutsun ilk is evlenecegim haci' mantigi evrensel galiba, aferem lan mark.

edit: vay arkadas, ne safmisim: http://ekonomi.milliyet.com.tr/…1543488/default.htm
  • zamanında facebook profilinden resmileşti dikkat yazısını paylaşmış olsaydı, şu an bu durumlarda olmayacaktı.

yazık oldu.
  • ondaki sevgili bende olsa, ben de facebook'u icat ederdimki anasini satayim.
  • yok efendim evlendiği kızı çok aramış mıymış, yok efendim kızın iç güzelliği şeysiymiş.
    lan oğlum sanırsın ki herif brad pitt ! tamam anladık para gani ama kız da harvard mezunu, gidip 90x60x90 lık bir beyin fukarasıyla evleneydi, daha mı iyiydi.

(bkz: tencere yuvarlanmış kapağını bulmuş)

allah bir yastıkta kocatsın.
  • önünde bi halı olsa desenini milimetresine kadar ezberlerdi herhalde bugün.
  • kuvvetler ayrılığı, hukukun üstünlüğü, şeffaflık hesap vermek gibi kavramların ne olduğuna dair gösteri.. adeta ders niteliğinde..

zamanında clinton ı da böyle terletmişlerdi. yani başkanmış nitelikli zenginmiş farketmiyor adamlarda.. hukuk herkese aynı şekilde uygulanıyor. işte aslında batı'yı batı yapan temel değerler bunlar.
  • bir asyali amerikali'yla* evliligi hakkinda facebook'ta bir turk'ten ilginc bir yorum duydugum olay:

"cinliler yine prenseslerini kullanarak kaleyi icten fethetme stratejisini uyguluyor."

bu yorum, ruslarin sicak denizlere inme politikasi ve almanlar yenilince biz de yenilmis sayildikile beraber ele alinirsa, zuckerberg cifti hawai'deki sicak denizlere indiginde bizim de yenilmis sayilacagimiz soylenebilir.
hesabın var mı? giriş yap