• 8 mart günü yapılan hawaii, idaho, michigan ve mississippi ön seçimlerinde 0 çekti.

bence bunun temel sebeplerinden biri trumplaşmaya çalışması. seçmenin en azından bir kısmı rubio'ya "aklı başında" olduğu için oy veriyordu. rubio ise trump'ın bel altı vurmadaki başarısını taklit ederek yükselmeye çalıştı. hatta işi "trump'ın eli küçükse s.ki de küçüktür" demeye kadar düşürdü. insanlar orijinali varken neden taklidine oy versinler? bu tavrı yüzünden oy potansiyelinin bir kısmını kasich ve cruz'a kaybetti. bir ay önceye kadar başkanlık için favori olarak gördüğüm adaylardan biriydi. bu vakitten sonra toparlanabileceğini sanmıyorum.
  • "erdogan'in gucleri kurtlerin kafasini kesiyor" falan diyen bir sizo.. su adamlar abd'nin yonetiminde soz sahibi ya hu.. dusunun iste.

https://twitter.com/…tatus/1183355787462221824?s=20
  • cumhuriyetci parti mesajini sicip batirmis insan. o ne susamisliksa konusmanin sonuna kadar bekleyemedi.
    http://www.youtube.com/watch?v=19zxjvnm5gs
  • secilirse amerikan askerleri suriye'ye girer.
  • 2016 seçimleri için birçok münazara izledim, abd başkanlığı için en sağlam duruşa sahip adam kendisi gördüğüm kadarıyla.

ne soru sorulsa, nerden nasıl bir ters köşe yese hemen çat diye cevabı koyuyor. ne gibi politikalar uygulamak istediğiyle ilgili, nerede nasıl bir pozisyon alacağıyla ilgili net fikirleri var. iyi ya da kötü, adam acayip planlı. bunların üstüne karizma da bütün adaylardan fazla var. mesela son iowa münazarasında, daha sonra birinci olan ted cruz, "böyle sorular sorarsanız ben de stüdyoyu terkedeceğim." dedi, donald trump'a atıfta bulunarak. rubio da hemen lafı koydu üstüne, "bana istediğiniz soruyu sorabilirsiniz, ne soru sorarsanız sorun ben stüdyoyu terketmeyeceğim." dedi. al sana duruş, al sana karizma, al sana hoşgörü. adamda hepsi var.

türkiye ile ilgili ne düşünüyor diye bir aratayım dedim google'da. rus uçağının düşürülmesinden sonra türkiye hala müttefik mi diyen fox news muhabirine, "türkiye nato üyesi. erdoğan'ın islamist partisinin türkiye'yi götürdüğü noktayla ilgili şüpheler var, ışid'le verilen savaşa verdikleri katkıyla ilgili de. ancak putin bir haydut, bir suçlu olmasına rağmen nato'nun birliğini test etmeyecektir. eğer biz sözümüze sadıksak ve türkiye'ye böyle bir durumda yardım edeceğimizi gösterdiysek rusya bunu test etmeyecektir. zira putin birliğe meydan okumaya kalkarsa kaybeder." *

yani türkiye'nin bölgedeki durumu, abd'nin nasıl pozisyon alması gerektiği ile ilgili de tatmin edici, çoğumuzun kabul edeceği bir görüşü, duruşu var. açık açık da putin'in nasıl bir lider olduğunu söylüyor.

kıssadan hisse, ben şimdilik sevdim bu adamı. devamını göreceğiz.
  • son münazaradaki sıçışıyla ilgili redditte çok iyi bi analiz var.
  • 2016 seçimleri konusunda yavaş yavaş yolun sonuna gelen cumhuriyetçi. hem mississippi'de hem michigan'da dördüncü sırada ve 1 tane bile delege kazanamamış görünüyor. mississippi'de oy sonuçları ilk gelmeye başladığında kampanyasını bitiren ben carson'dan bile az oy almış durumdaydı.
  • (bkz: 0)

(bkz: adios little marco)
  • şişirilen balonunun sönüyor olduğuna sevindiğim politikacı. ilk dönemini geçirdiği senato hayatında daha cin olmadan adam çarpmaya çalışıp başkanlığa aday olması rahatsızlık uyandırmış, hatta jeb bush bu arkadaşı "senatoyu french work week gibi birşey zannediyor herhalde " diyerek haklı bir biçimde suçlamıştı. şimdi gerçekte bir şişirmeden ibaret olan yaldızı dökülüyor gibi. new hampshire, onun için kalkan götlerin indiği yer olmuştur.
  • kulaklarinin buyuklugu ile dalga gecen donald trumpin seviyesine inmis, trump'un ellerinin kucuklugu ile dalga gecerken, bilirsiniz elleri kucuk olanin .... tarzinda son derece ortaokul seviyesi sacma sapan bir benzetme yapmis baskan aday adayi. yuhhh ki ne yuhhhh!
hesabın var mı? giriş yap