• en iyi el yapımı marakas, şampuan kutusuna doldurulmuş bakliyat çeşitlerinin fazlalığıyla doğru orantılıdır. yeşil mercimek, nohut, kuru fasulye, pirinç ile mükellef bir marakas yapılabilir.
  • ciddi müzik gruplarında sadece kenarda durup bunu * çalan adamlar sizce de çok yancı çok lüzumsuz görünmüyorlar mı?

+müzisyenim ben.
    -aa enstrümanınız nedir?
    +marakas çalıyorum.
    - o ney ya, çok zor olmuyor mu onu çalmak?shgfdhsjfg bir do versene enstrümanınla?
  • sallandıkca "hish, fish, hish, fish" diye sesler cikarir genelde iki tanesi veya 4 tanesi bir arada kullanilir iyi bir ritim ve perkusion cihazidir.
    dogal olanlarin yaninda fiberden yapilanlarida mevcuttur.
  • ortaokulda muzik aleti yapma odevinde ben dahil herkesin kolaya kacip yapmayi sectigi alet. en basit sekliyle bir kola kutusu alinir, icine makarna nevinde madde konur, her tarafi kaplanir, suslenir. bi arkadas kola kutusundaki cevreyi koruyalim kismini kapamamisti usengeclikten, joca da niye kapamadin diye sorunca cinlik yapip onemli bi mesaj var burada hocam, kapatilir mi hic demisti, boyle de bi anisi var bu aletin
  • güney amerika'da amazon havzasından kaynaklanan asıl adı marraga olan ve içi tohumlarla doldurulmuş bir çift saplı kabağın sallanarak latin müziğindeki ritmin sağlandığı vurma çalgı.
    varese (ionisation, 1934), prokofyev (romeo ve jülyet, 1935), m. arnold (no.4 senfoni, 1960), milhaud ve boulez gibi bestecilerle modern orkestraya girmiş, efekt olarak l. berstein (jeremiah senfonisi, 1942), m. constant (paradis perdu balesi, 1967) kullanmıştır.
  • bir kısım eski trt mikrofonlarını hatırlatır bir ritm cihazı.

http://www.hepsiburada.com/…3&productid=musicses296

yukarıdaki adresten ne anlıyoruz? çift satılırmış!

ayrıca ne diyor hepsiburada efendi: çok popüler bir ritim aletidir. düğün, toplantı, ritim partileri, profesyonel ve amator müzik yapımlarında kullanılır.
    çocukların zihinsel gelişimini artırır. yetişkinler ise parti ve eğlencelerde ritim tutarken keyifli anlar yaşarlar.

peki bu durumda niye her evde yok?
  • bir latin amerika vurmali çalgısı. içinde tohumları kurumuş bir bitkinin sapından tutulup sallanmasıyla çalınır. bira kutusunun içine pirinç doldurup sallayarak da aynı sonucu elde edebilirsiniz.
    ayrıca (bkz: shaker)
  • boş symbicort inhalerları ile de en bir güzidesi elde edilebilen vurmalı çalgı.
  • içi oyuk olan gövdesinde bulunan parçalar sayesinde sallayınca ses çıkaran vurmalı müzik aleti
hesabın var mı? giriş yap