• bir zamanlar bayanlar baylar isimli oktay kaynarca, yavuz bingöl, aşkın nur yengi, nükhet duru gibi isimlerin oynadığı komedi dizisinde milan formalı laz kapıcı rolüyle gönüllere taht kurmuş sevimli kişi.

evet, yanlış okumadınız, mansur abi, hem kapıcıydı, hem milan formasını üzerinden çıkarmıyordu hem de laz idi. türk televizyon tarihinin en absürt karakteri bu olabilir.
  • gördüğüm her an resmen gözümün dolmasını sağlayan müthiş adam. şarkılarına ayrı kendisine ayrı hastaydım çocukken, hala da çok severim. nedense hep 'lan bu adam çok iyi bi adam, çok pis hakkı yeniyo bu adamın arkadaş' diye düşündürtmüştür bana. iyi ki vardır.
  • kendisi mersinlidir, arap kökenli... ailesi mersin'de yaşıyor ve aile ilişkileri çok gelişmiştir. almanya'da uzun süre yaşadığı ve çalıştığı için, oranın kültüründen de bir hayli etkilenmiştir. halen sık sık almanya'ya gitmekte, alış veriş yapıp, bir iki konser verip dönmektedir... ragga oktay'la eskiden beri arkadaştır, yani turksell reklamında patladıktan ve ünlü olduktan sonra kendisine yanaşmamıştır. kendisini will smith'e benzetir, aslında bayağı da benzer... kaliteli ve iyi giyinmeye özen gösterir, bir hayli süslü ve bakımlıdır.
  • inadı bırak şarkısını acayip sevdiğim kaliteli adam. yapış yapış piyasa adamı olmadı. allah mutluluk versin böyle insanlara ya.
  • "unutulmasınlar" listesine alınacak şarkıcıdır.
    beyaz ve candan erçetin atışmasında özlenildiği fark edilmiştir.
  • menajeri kimse, bir pazarlama başarısı göstererek kendisini işler güçler dizisinin içine sokmayı başarmıştır. dizide göründüğünde özlediğimizi fark ettik.

ancak mansurun dizideki rolü pek etkin bir biçimde yedirilmediği için havada kaldı. şöyle bir geçiyorken uğramış gibi oldu. "aaa mansur ark" dedik öylece kaldı. az önce boş dururken youtube'a gireyim vakit öldüreyim dedim, karşıma çıktı. yeni albüm mü çıkarmış ne yapmış 2012 modelli klibi bile var ki, yine söz ve müzik günümüz şarkıcılarından daha iyi. hak ettiği değeri pek bulamadı türkiye'de ama yılmasın çalışsın. biz onu simsiyah takım elbiseli haliyle seviyoruz.

menajerine not: mansur, ah canım ahmet gibi sempatikliğiyle ve güzel şarkılarıyla 80 sonrası gençliğin gönlünde yer etmiş adamlardandır. işler güçler ekibiyle bağını koparmasın ve karşımıza arada sırada ahmet kural'ın yardımına koşan ünlü arkadaşı olarak çıksın. bak dizinin de ratingleri iyiye gidiyor zaten arayı açmayalım. tekrar ısınalım, tekrar dinleyeylim coşalım. seviyoruz adamı.

not: bu entry mansur'un maalesef klibinden görüp arakladığım ve mezuniyet vesaire derken çok severek giydiğim eski takım elbisemin hatrına girilmiştir.

not2: biraz önce izlediğim gazla gitsin klibindeki iki imajı da çok yakışmış ancak şarkıyı sürekli bir hızlanacakmış havasıyla izledim, havamı aldım =). çook daha hareketli şarkılar yakışıyor kendisinin tipine =) (ver alttan bası ver coşkuyu gazla gitsin hocam)
  • son zamanlarda ragga oktayla çalışmalar içinde olan çikolata renkli sanatçı.
  • adam kel değil, fodul değil beyaz show'da sempatik sempatik takılıyor ama hala bir entari girilmemiş. teessüflerimi iletiyorum. buyrun burdan yakın.

http://www.youtube.com/…=b5uyug42jpm&feature=relmfu
  • kendisi inadı bırak adlı şarkısıyla ve o albümdeki öbür şarkılarla küçüklüğümde önemli bir yere sahiptir. müzik zevkim seneler içinde çok değişmiş olabilir; ama ben hala bu adamın türkiye'de bu türde yapılmış müzikler arasında çok iyi bir yerde olduğunu düşünmekteyim. hepsini geçtim öbür çakma şarkıcılar gibi kendini ön planda tutmak için sürekli sansasyonlar içinde bulunma gibi bir çabada da olmadı, albümlerini yapıp kendi köşesine çekildi. zaten yapmacık bi insan olmadığı küçükken kadıköy'de gördüğümde fotoğraf çektirmek için yanına gittiğimde bana karşı olan tavrından belliydi.

kısacası hala seviyorum ben bu adamı aslında, dinlemesem bile.
  • kasetini aldığım nadir şarkıcılardandı kendisi. anneanneme zorla aldırdığım walkman ve mansur ark'ın ilk kaseti bir yıl boyunca yol arkadaşı oldular bana. bundandır belki de sevgimin daim olması mansur'a.
hesabın var mı? giriş yap