• new york'taki dukkanlarindan birinde fiyatlara bakip eglenirken icerde fon muzigi olarak rafet el roman caldiklari gercegiyle yuz yuze gelip esekten dusmus karpuza dondugumuz marka seysi.
    buradan kendisine seslenmek isterim;
    e ne karizma ayakkabilarin kaldi gozumuzde ne ucuk fiyatlarin.
    sen boyle degildin sonradan oldun manolo!
    (bkz: otantik olacagim diye kafayi yemek)
  • ebay den 50 dolar gibi fiyatlara 2. el modelleri alinabilecek ayakkabi.
    normal fiyati 400 dolar civari biseydir ki bu pembe boncuklu 10 dolara mal olmus bir dior ayakkabinin 3te 1ine tekabul eder.
    salak carrie nin kemikli ayaklarindan nasil eksik olmadigi, bu degirmenin suyunun nerden geldigi, 50 metrekarelik evine 400 cift manoloyu nasil sigdirdigi merak konusudur.
  • zevkin ne kadar göreceli olduğunu ispatlayan ayakkabı markasıymış..
    ayrıca ayakkabı markası kültürümün olmadığını da bana gösteren isimmiş..
    buraya hangi başlıktan geldiğimi hatırlamıyorum....
    ah şu bakınızlar!
  • sex & the city'nin carrie'sinin bayildigi, alisveris krizine girdiginde sifiri tuketmek pahasina butun parasini doktugu ayakkabilar. bir bolumde sokakta soyulur, soyguncu parasini almakla kalmaz manolo blahnik'lerini de ister; carrie en cok blahnik'lerinin gittigine yanar.
  • sex and the city'nin carrie'sinden sonra fiyatlari 400-500 dolardan 800-900 lara firlamis ayakkabi markasi. gercekten cogu modeli oldukca basarili ve her ayaga gore klas bir stili bulmak mumkun. carrie'nin zaten freelance bir gazeteci olarak kiyafet ve ayakkabilarini nasil karsilayabildigini hic anlayamamisimdir.
  • sex & the city dizisindeki karakterlerin ve hollwood yıldızlarının ''almazsan kadın değilsin, şık değilsin,asla tatmin olmayacaksın'' şeklindeki şişirmeleri sonucunda beyinleri yıkanan kadınların absürd miktarda fiyatları ödemeyi seve seve kabul ettiği yeni tür reklam anlayışının güzel bir örneği.günümüzde artık dergilerde,afişlerde olmak istenen kadınların üstlerine başlarına, yanlarındaki erkeğe bakıp iç çekmek yetmiyor çünkü.olmak istenilen bu kadınları televizyonda,sinemada kanlı canlı görmek böylece sahip oldukları ürünlere kavuşarak ben de aynı onlar gibiyim diye kanmak istiyoruz.güzel ayakkabılar ama abartıldıkları kadar olabilselerdi dünya farklı bir yer olurdu.
  • yanında başka tasarımcı çalıştırmayan, röportajlarında "ben ölünce markam da ölecek" diye bağıran bir adamdır. alttan alttan demek istediği: "bunlar warhol gibi satacak, alacaksanız şimdi alın." ki borsası çoktan oluşmuş bir markadır..
  • 'blahnik giymek stil sahibi olmak degil, para sahibi olmak anlamina gelir' atasozununun dogmasina sebep olan marka...
  • "... manolo blahnik, şükür ki artık türkiye’de. seks ve manolo’nun ayrılmaz ikili olduğunu ise artık kediler bile biliyor. yani bundan sonra, şehirdeki bütün kadınlar manolo giyip, sevişecek! bunca paraya kıyıp alınan, hatta onlar sayesinde yatağa girilen bir adamın yanında manolo’ları çıkartmak ise, büyüklerin karşısında bacak bacak üstüne atmaktan bile abes! buradan tüm çakallara ve az sayıdaki iyi adama sesleniyorum: bundan sonra seviştiğiniz kadınlara “neden ayakkabılarını çıkartmıyorsun?” gibi bir soru sormaya kalkarsanız, alacağınız cevap çok açık: onlar ayakkabı değil, manolo!"
    (sevim gözay, aksam.com.tr, 18.03.2007)

(bkz: oha oldum)
hesabın var mı? giriş yap