• sanki inanılmaz önemliymiş gibi balkondan aşağı düşünce çocuklar aşağı yollanırdı.. ruhunda travmalar oluşan bazı çocuklar kendini bdsmye verip göğüs uçlarını mandallamıştır , falan filan..
  • bilinen ilk lego'dur aslında. düşünün bi'... di mi?
  • çocukken pencereden, balkondan atılan kağıt paranın uçup alt kat pencerelere, yola, oraya buraya gitmesini engellemesi için ağırlık niyetine çoğu validenin kullandığı nesne. ekmek al, tuz al mandalı kaybetme cebine koy. hey gidi günler...

bir de tahta olanları vardı ki ikiye ayırıp çerçeve ya da sandalye yapım işleri için kullanılırdı. kibrit bir bu iki.
  • - mustafa bey, oteli aldik. ismini ne koyalim? sandal mi olsun?
    - sandal, mandal... koyun bir isim iste.
    - peki efendim.
  • mandalın bir çok anlamı varsa da, en çok çamaşır mandalı anlamıyıla günlük hayatımıza yer etmiştir.
    çok önemli bir nesne olduğundan şüphem yoksa da bazı şeyler kafamı karıştırıyor ister istemez..

mesela kim mandal üretiyor? mandal işine nasıl giriliyor? "mandal işinde iyi para var abi" mi olay.. mandal üretim atölyeleri mi var? bütün bunları düşünmekten alamıyorum kendimi..
  • insanlar ne kadar yaratıcı yahu, böyle de ince esprili bir hale dönüşebilmiş: http://piccsy.com/2011/12/diy-kissing-clothespin/
  • çamaşır asmaktan çok kahvaltılık gevrek gibi gıda ürünlerinin ambalaj ağızlarını kapamak için kullandığım ergonomik gereç.
  • ipe serilen çamaşırı tutturmak için kullanılan yaylı kıskaç.
  • klasik işlevinin yanısıra bebeklerin oynamayı çok sevdiği bir eşyadır.
  • küçük çocukların dudaklarını ve parmaklarını sıkıştırmakta kullandıkları aparat.
hesabın var mı? giriş yap