• muhtemelen at olsaydı şimdiye çoktan vurulmuştu. zira kendisine daha 8 ay önce 2 yıl daha sözleşme veren takım kendisi için gelen 3 sakız, 1 gofret ve yarım paket cipslik teklifi kabul etmiştir.
  • 2018-2019 sezonunun çeyreği tamamlanmışken 90-50-40 kulübünün halihazırdaki iki üyesinden birisi. 15.4 sayı ortalamasıyla oynadığı sezonda %97’yle faul atıyor ve bu alanda lig lideri. %54 ile ikilik isabeti buluyor ve maç başına %49 üçlük atıyor. bunu da maç başına 1.9 isabetli üçlükle yapıyor. yaptığı şeyin ne kadar önemli olduğuna dair son bir şey söyleyeyim, bu sezonki 90-50-40 kulübünün ikinci üyesi de parmaklarında üç tane yüzükle gezen stephen curry.

gösterişsiz ve faydalı oyunu, olgun karakteri, cesareti ve yeteneğiyle brogdon önce yılın çaylağı ödülünü hak etti. kendisine verilen the president lakabını sonuna kadar hak ediyor. istikrarlı gelişimi devam ettiği için “en çok gelişme gösteren oyuncu” ödülü için en azından şimdilik adı geçmese de önümüzdeki senelerde bu ödülü kazanacağından eminim.
  • plantar fasya yırtığı nedeniyle 6-8 hafta arası parkelerden uzak kalacağı açıklanan şutör gard. sakatlığı bucks için büyüm kayıp oldu. öte yandan brogdon sezon içinde sağladığı %92 serbest atış, %54 ikilik ve %43 üç sayı isabetiyle 50-40-90 kulübüne giren sekizinci oyuncu oldu ve bunu başaran tek ikinci tur seçimi olarak da tarihe geçti.
  • cok begendigim ve sevdigim bir oyuncu. fakat ust seviyeye cikmasini imkansiz goruyorum, cunku cooook ciddi atletik handikaplari var. ama oyun akliyla, sut yuzdesiyle bu handikapina ragmen ciddi sureler bulacaktir her zaman.
  • nikola jokic ile beraber 2016 nba draft'ında milwaukee bucks'ın deyim yerindeyse çaldığı oyun kurucu. asıl pozisyonu iki numara ama matthew dellavedova'nın sakatlığında bir numara oynadı. şu ana kadar da %46 ikilik ve %43 üçlük isabetiyle 9.3 sayı, 4 asist, 2.8 ribaund, 1 top çalma ve 1.5 top kaybı ortalamalarıyla oynuyor. bence bir numara olarak daha verimli kendisi. kariyerini böyle şekillendirirse nba'in iyi oyuncularından olacak. joel embiid ile aynı sezon oynaması da onun talihsizliği. yoksa yılın çaylağı olabilirdi. tabii ben simmons'un sakatlığı olmasaydı bunu diyebilir miydim ? pek sanmıyorum ama kendisi hakkında görüşlerim olumlu. umarım böyle devam eder.
  • oladipo dönene kadar takımı sırtlama görevi kendisine düşmüştür, bu işi gayet iyi yaptı şu ana kadar. arka arkaya 3 maçtır galip geliyor pacers.

edit: bu sene all-star olması muhtemel. hadi umarım.
  • sezona all-star seviyesinde başlayan, şanlı pacers'ın oyun kurucusu.

23.6 sayı, 7 asist, 4.3 ribaund ortalamalarıyla oynuyor ilk 8 maç itibariyle.
  • nba 2016-2017 sezonunda yılın çaylağı seçilen the president lakaplı basketbolcu. hepi topu 31 maç oynayan joel embiid ve iddiasız philadelphia 76ers'te bir de istatistik kasması için özel olarak üzerine düşülen dario şariç yerine milwaukee bucks'ı antetokounmpo, middleton ve jabari parker ile birlikte altıncı sıradan playoffa sokan brogdon almalıydı ödülü ve nitekim de öyle oldu.

(bkz: #68366207)

tebrikler başkan bey. çok bir iş başardı ve sanıyorum ki nba tarihinde ikinci turda seçilip de yılın çaylağı ödülü alan başka bir oyuncu da yok. bu alanda da bir ilki gerçekleştirdi.
  • senede 50-55 maç belki oynayabilecek müzmin sakat point guard. bostonlular fazla sevinmesin zira kendisinin playofflara kadar pek pili dayanmıyor. bana biraz indiana tarafından itelendi gibi geliyor ya neyse.
  • müthiş yetenekli bir oyuncu. sözleşmesi bitti ve yeni anlaşma yapacak. 10 milyon dolarlık sözleşme verilecek kadar potansiyeli var. popovich gibi bir adamın eline geçse efsane bile olabilir. rudy gay'e verilen sözleşme ile çok rahat bu çocuk alınabilir. tabi ki çok fazla sakatlık yaşaması sıkıntı olsada hem iyi atlet hem de şutu iyi.
hesabın var mı? giriş yap