• ben bu kibritler kar kaygisi olmadan malazlar adinda bi sahsiyet tarafindan hayrat niyetine uretiliyo zannediyodum.meger oyle diilmis kimya muhendisiydi, yonetim planlamaydi tonla departmani olan ciddi bi kurulusmus.allah allah diyo insan ister istemez.memlekette para ustu olarak verilen kibritin bu denli onemli oldugunu bilmezdim.
  • bildiğim kadarıyla üç yıla yakın zamandır üretim yapmıyorlar. ancak halen bakkal ve marketlerde bulunabiliyor olması, üretim fazlasının 3 yılda halen tüketilememiş oluşu da hakikaten kar edemediklerinin göstergesi olsa gerek. bakkaldan marketten aldığınız kibritlerin kalitesinde gözlemleyebileceğiniz düşüş de (tek seferde yanmaması, kibritin kırılması, ucundaki maddenin yanmasına rağmen geri kalan kısmı tutuşturaması vesaire) kuvvetle muhtemel yıllardır depolarda bekleyen ürünlerin pazara çıkarılmış olması ile ilgili.

hani bu işte çok para var diyerek sektöre girmek isteyen varsa gözden kaçırmamasın.
  • kutusunda yazan "vasati 40 çöp" ifadesi "ortalama 40 çöp" olarak degismistir. keske degismeseydi, nostaljikti eskisi.
  • yanmiyor arkadasim, bu mu en iyisi dediginiz kibrit. kutunun yan yuzeylerindeki surtunme katsayisi sifirin altinda herhalde. kibriti kicimda caksam en azindan alev alma ihtimali var.
  • sürtünce yanan bir sülale.
  • web sitesinde kibritin yolculuğu isimli oldukça duygusal bir bölüm bulunan şirket.
  • süttürünce geç yanması sayesinde el ile siper yapıp ateşi rüzgardan korumaya bi hayli vakit veriyor.hatta eliniz biraz çabuksa bi cigara bile sarabilinilir o arada
  • şöyle merak edip baktım da 20 nisan 2008'de üretimi durdurmuş bu fabrika.

2016 ocak ayında kibritleri yanmıyor diye entry var, nasıl bir stoksa hala erimemiş. bulan olursa yakmasın artık, tarihi değeri var.
  • web sitesinde kibrit sektöründe lider yazmaktadır... doğrudur, kalan son kibrit üreticisi çünkü... rakipsiz lider yazsa daha bi manidar olacakmış demek ki...
  • son 1 aydır her 10 çöpünden 6'sını yakmaya çalışırken kırdığım kibrit markası. hayır "finaller nedeniyle gerginim, sinirden yapamıyorum, yoksa çok yetenekli bir adamım" diyorum kendime. sonra bunu kanıtlamak için açılmayan kavanozlar açıyor, çöpe sığmayan çöp poşetlerini sığdırıyorum yine dönüp kibrite gelince çat kırıyorum hem kibritimi hem özgüvenimi. malazlar yardım et, kırılmayan kibrit istiyoruz -gerçi fabrika kapanmış ama- bu böyle.
hesabın var mı? giriş yap