• sunay akinin bir siirinin adi.

maki
    bir an önce görülsün
    diye akdeniz
    toroslar’da agaclar
    hep çocuk
    kalir ...
  • en derin anlamini cümle içinde kazanir: unut maki dünya fani...
  • kaliteli adana mekanı. güler yüzlü karşılanma eşliğinde pek şeker kişilerce işletilen bu yer, cuma ve cumartesi akşamları çalan müzikleriyle gayet iştah açıcı. gittikçe gidesi geliyor insanın. evet belki peçetelikleri hala uyumsuz lakin kaliteli mutfağı ile yemekleri ayrı, muhabbet edilmesi ayrı güzel. http://www.makirestoran.com/
  • ortaokul, lise kitaplarından öğrendiğimiz akdeniz bitki örtüsü. uzun yıllar ege'den dışarı çıkmamış biri olarak makinin tam olarak ne olduğunu kavrayamamıştım. bu konuda yalnız olmadığımı düşünüyorum. sonra bi yerlere gittim ve ağaç gördüm. aslında ağacın ne olduğunu tam olarak kavrayamamış olduğunu anladım. o yol kenarlarındaki kara, kuru ufak şeyler makiymiş hep.
  • bordum turkbuku'nde, bugune kadar iyi bir une sahip olmasina ragmen son gunlerde beceriksiz ve terbiyesiz servis elemanlari yuzunden kalitesi cok dusmus luks lokanta; kendi parasiyla rezil olmak isteyenlerin birinci tercihi.

soyle ki, buyuk bir grubun ana yemek siparisini on kere duyup hakkinda da epey konustuktan sonra hala yanlis getirmislerdir. ondan sonra ozur dilemek yerine "aaa ama bu da cok guzeldir, siz bunu yiyin" tipinden laflar edip, musterilerin sikayetlerine gulerek cevap vermislerdir. artan sikayetle gelen mudurle konusma talebine cevap vermemis, uc kurusluk kahve ismarlayarak olayi kapamaya calismislardir.

bu kadar guzel bir yerde, bu kadar sik tasarima sahip bir lokanta, o kucuk porsiyonlarina o yuksek fiyatlari koyduktan sonra hala nasil musterisine kopek muamelesi yapar anlasilir gibi degil.
  • akdeniz iklimi bitki ortusudur ayni zamanda..
  • ilkokulda ogrendigimize gore bodur agac toplulugudur.
  • golturkbuku'nde guzel bir otel
  • bodrum türkbükü'nde tikican bir plaj. mayokininizi giymeniz yetmez bir de üstüne eller havaya kenan doğulu söyleyebilmelisiniz. yakın ekiple gidilirse çok şen gözlemler yapılabilir, acayip eğlenceli.
  • birçok çeşidi vardır, hatta yüzlerce. tesbih ağacı, zakkum, delice, keçiboynuzu, kocayemiş bunlara örnek olarak verilebilir.
hesabın var mı? giriş yap