• ata demirer'in ilk stüdyo albümünün ismi. dinleyicisi bilecektir, aşırı komik şarkılar içerir. isminin hakkını verir. hemen hepsini ezbere bilirdim. zannederim 2005 yılı çıkışlıdır.
  • ay yapımın daha önce dizilerinde çıkardığı ürünlerini başka insanların kullanmasından bıkması üzerine, bir ürünün reklamı en güzel dizi ile yapılır mantığını kavrayarak, franchisingini yaklasık 60 milyara verdiği ürün.

makara, avrupa’da özellikle macaristan, slovakya ve çek cumhuriyeti’nde oldukça popüler olan dışı çıtır, içi yumuşacık olan bir tatlı. macaristan’da “kürtoskalacs”, çek cumhuriyeti’nde “trdelnik” adıyla satılan makara, özel tarifine tarçın veya farklı aromalı şekerlere bulanıp bir rulo etrafına sarılarak pişirilmesiyle yapılıyor.

benim favori tercihim ise,

siyah çikolata ve fındıklı olanıdır.
  • hoş muhabbetlerin döndüğü, hoş insanlarla tanıştığım bir internet cafe. genel olarak pis gözükmesine rağmen samimi bir mekandır.
  • her fizikçinin ortak fetişi. asansöre falan asarlar bunu ivme hesaplarlar.
  • bakırköy'de capacity food court'da bir örneği açılmıştır.

tarçınlı, çikolatalı, hindistan cevizli gibi 6 çeşidi var sanırım. makara'da pişen hamurları bu soslar ile sıvıyorlar, kocaman bir şekilde elinize veriyorlar. günahı tüm çeşitler için 5 tl
  • ankara beşevlerde dönersev de satılan enfes tatlı. çikolatalı, beyaz çikolatalı, fıstık ve fındık karışımı halinde yiyebileceğiniz yiyecek. dün ilk defa denedim ve bayıldım acayip lezzetli bir tane aldığınızda rahat 3 kişi yiyebilir.
  • (bkz: kurtos kalacs)
  • üsküdardan motorla beşiktaşa geçerken her seferinde ister istemez tabelasını okuduğunuz beşiktaştaki boğaza nazır restoran/bar.
    yanıbaşına açılan bahçeşehir üniversitesi'nin iyice palazlanmasından sonra üniversite ile takışmış; mekanını bırakmak istememiş ve okulun dibinde kadı kızı gibi kalmıştır.
    son olarak emniyete şikayet dilekçesi yazan bahçeşehir mühendislik öğrencilerinin gazabına uğramıştır. sonucu merakla bekliyoruz...bakalım bahçeşehir'in beşiktaşta fethetmediği bina kalacak mı?!
  • kuzey güney'de keşfedilen, çok para kazandıran bir yiyecek. iddiaya göre, ece ve melek'in annelerinin taa balkanlar'dan göç etmeden önce öğrendiği bir balkan tatlısı.
  • (bkz: spoon) (bkz: reel) (bkz: bobbin)
hesabın var mı? giriş yap