• senelerdir üstünde çalıştığı albümünü yakın zamanda yayınlayacaktı. albümün ismi ise "ölümsüz." olacaktı.
  • 20 yılı aşkın arkadaşlığımızı, yarın sonsuzluğa uğurluyor olmak benim canımı çok yakıyor kardeşim. benimle, benim yüzümden, benim için yaptığın herşey için minnettar olduğumu bil. beni görüyorsan bir yerlerden, senin sokağından geçerken sana hep el salladığımı da göreceksin

hoşçakal çocukluğum, seninle bir daha basketbol oynayamayacak olmak canımı çok yakıyor.
  • kredi kartlarının bir çeşidi
    mastercard ve visa falan da vardır
  • filmin senaryosunun tamamı için şuraya göz atabilirsiniz.
  • biri dahi diye nitelendirilecek orkestra şefi diğeri de aşk veya sevgi için kendi kariyerinden vazgeçip, aşık olduğu adami, biseks olduğu için başka bedenler ile paylaşabilecek kadar bağımlı mi denir, anaç mi denir, bulamadım kelimeyi.

anladığım kadarıyla leonard bernstein'in konforu hiç bozulmadan hayatına devam etmiş, karısı ise o konforu sonuna dek ona sağlayan kişi.

bir yerden sonra bana filmden geçen his, kadının, adam için mentor olduğu sanki onsuz yok olacak gibi, değişik bir dinamiği var iliskilerinin.

yadirgadim mi, hayır açıkçasi her ilişki kendi içinde dinamikleri olan bir yapıya sahip, her ciftin kendi dans tekniği var ama leonard gibi bir adamla yaşam ciddi zor hele ki severken oldukça zor.

breadler cooper, oldukça güzel oynamış tebrik ederim buradan kendisini, venedik film festivalinde yaklaşık 8 dakika falan ayakta alkışlandı.

olasi oscar adayi diye düşünüyorum, bunlardan bağımsız olarak da sanki bir çiftin tuhaf ilişkisini seyrediyor gibi seyredin.
  • “kendisini sevmeyen ve kabullenmeyen birini sevip kabullenmek çok yorucu”
  • sıkıcı kısımları olsa da iyi bir biopic. oppenheimer'i de izledim ama bence bu yıl en iyi erkek oyuncu ödülü bradley cooper'ın hakkı. cidden iyi oynamış.
  • başka bir film izlerken tam ortasında kapatıp bu filmi açtım. canım film izlemek istemiyordu ama yine de açtım en fazla yine bırakırdım.

aa o da ne film su gibi aktı. cooper cooper o nasıl bir oyunculuk. bayıldım. en iyi erkek oyuncu ödülü sana verilmezse kime verilir ki!

beni eşiyle olan ilişkisi hiç rahatsız etmedi. sanatçıların bir çoğu sanırım ya gay ya lezbiyen ya da biseksüel. aksini iddia edenlerin de hayatlarını anlatan filmlerde ortaya çıkıyor ne yaptıkları asfghjj.

ben beğendim her teknikten azar azar kullanılmış.
    e güzel de olmuş.
  • oyuncuların yönettiği hollywood filmlerde genelde benzer sorun oluyor. oyunculuk çok iddialı oluyor, teknik açıdan da sıradışı oluyorlar, fakat hikaye anlatımında bocalıyorlar. görünüşte bir başyapıt gibi görünüyor ama içerikte bir tat vermiyor.

mesela başta düşünüldüğü gibi spielberg çekse eminim soluksuz izlerdik bu filmi ve akılda kalırdı. şu an akılda kalan tek sahnesi var konserde orkestrayı yönettiği sahne. onu da 4 yıl çalışmış, gerçekten canlı yönetmiş orkestrayı. oyunculuk oscarı alsın artık.
  • filmin ilk yarısında büyük oranda bradley cooper'ın oyunculuğu sizi tutuyor, diğer yarısında ise film zaten akıyor.

filmin teması bilindik; iz bırakmış sanatçıların tipik sıradışı ve ben merkezli yaşamları, diğer tarafta da bunu baştan kabul eden ama kendinden çok veren partnerlerinin dramı.

konu itibariyle çekici ya da en azından yenilikçi değil ama kamera ve oyunculuklar bence çok üst seviyede.

işin sanat yönüne bakarım diyorsanız mutlaka izleyin.
hesabın var mı? giriş yap