• bu entry'de mado'nun bir zamanlar gezi direnişindeki tutumlardan ötürü taksim şubesinin yerildiği bir içerik bulunmaktaydı ancak gg gerekçesiyle aradan geçen 3 yılın ardından silindi. gg'lik birşey yoktu tabi. canlandırdım tekrar silindi. canlandırdım tekrar silindi. bu kadar inatlaşmaya ben yoruldum ama sözlük yorulmadı.

o halde artık ekşi sözlüğe yakışacak şu şekilde kutsal bir bilgi ile ile değiştirelim içeriği:
    mado; maraş'ın ma'sı dondurma'nın do'su ile yapılmış bir marka.
  • gerçekten su satmadılarsa gayet doğru olarak topa tutulan işletme. istediğine bedava verir, istediğine satmaz, bu da kimseyi ilgilendirmez değildir. sen türkiye'de bir ticarethaneysen, buranın yasalarına göre müşterilerinin tipine, düşüncesine ırkına, rengine, kaşına, gözüne göre adam seçme hakkın yoktur. yani sana su satmadı diye suçlu mudur: evet suçludur!
  • yarın taksim'deki şubesine girip on iki kilo maraş dondurması siparişi verip iki kilo maraş dondurması siparişi veren müşterisinin hesabına kitleyeceğim işletme. görsün bakalım fuhuş neymiş.
  • asla gitmeyecegimdir. tanidigim neyin varsa da kesinlikle kapisindan girmemesi yonunde telkin edecegimdir.

sebebi de sudur:
    http://imgim.com/bhzntdecuaaiba-large.png

ticari karalama degil, musteri hassasiyeti nedir bilmeyen bir firmaya karsi protestomdur.
    fikirleri ne olursa olsun, cok daha duzgun aciklama yapabilirdiler.

o degil zaten dondurmalarini da sevmezdim, dondurmalarini yedikten sonra midemin bozulmuslugu var.
  • çok net söylüyorum, dünya üzerinde son sütlü tatlı bu lalelerde olsun, yer de krizi giderirsem adi şerefsizim. yazın ulan bi yere.

bundan sonra önünden geçerken özellikle çiçek abbas filmindeki şakir gibi yere tükürmezsem o mado'nun koltukları bana girsin.

oldu mu lan ispitçi?

bokum gibidir.

tamam mı la ispitçiii?
  • bu aksam 7 kisilik arkadas grubuyla bahcesehir'de nereye girelim derken tam buranin onunden geciyorduk... millet hadi madoya gidelim derken ben girmem oraya diyerek cok net bir tavir sergiledim ve farkli bir mekana gectik...

ha tum masalari doluydu, ve hatta tiklim tiklimdi ama 7 ekstra musterisi olmadi bu aksam ve bundan sonra elimden gelen her durumda da olmayacak...

kesinlikle bir daha ugramayacagim ticari kurum...

uzun zaman sonra editi: ben hala 1 kuruş kazandırmadım bu şirkete!
  • maltepe sahilde lc waikiki'nin hemen karşısında yuvarlak bir alan vardır. eskiden boş olan bu alana bir cafe açıldığını gördüğümde gidip bir limonata içiyim dedim bugün. limonata ve çay içildi, hesap geldiğinde adisyon'un üzerinde "mado" amblemini görmemle betim benzim attı. maltepe'de oturanların aklında olsun, herhangi bir tabelası bulunmayan bu cafe "mado cafe".

tanım: kişisel olarak boykot ettiğim dondurmacı.
  • ihtiyacı olana su satmayan, ihtiyacı olmayana masaya sipariş verilmeden getirilen suyu kakalamaya çalışan firma. bir şubenin yaptığını sahiplensem mi sahiplemesem mi diye şaşırmış, twitter'dan saçmalamış sonunda da twitter hesabını askıya almış. bir daha içmem suyundan içmem geçmem yolundan geçmem mado.
  • varsayımsallandığı gibi, yaşanan olaylar tek bir şubenin işgüzarlığı ise eğer, 24 saat dolmadan hızlı bir şekilde duruma müdahele etmesi şart olan aksi takdirde maruz kalacağı her tür tepki ve protestoyu sonuna kadar hak eden avm pastanesi.

(franchise'ını ite kopuğa emanet edecek kadar ilgisiz olması bile yeterince kötü ya aslında...)
  • atanamayan saray muhallebicisi.
hesabın var mı? giriş yap