• uzun saçlı hallerini, avrupa zamanlarını hatırlayanların gözleri yaşlı...
    yaşayan efsane
    19' dünya kupasının yıldızı 39'luk basketçi evet 39...
  • dünya kupasında 39 yaşında fransa'ya karşı şov yapıyor kendisi. arjantin'in efsane 2002 kadrosundan kalan son kale. yarı finalde 28 sayı 13 ribaunt. vay arkadaş helal olsun. finalde ispanya piçlerine karşı arjantin'i tutmayan bizden değildir.
  • çılgın atıyor bugün. üç kere ribaundu aldıktan sonra tam saha dribling yapıp turnike attı, yetmedi üçlük attı. döve döve hücum ribaundu alıyor, faul yaptırıyor. izlerken ben yoruldum. dünya kupası olsun da akıllarını alayım kamillerin diye bekliyor pezevenk.
  • gerçekten inanılmaz.

faal nba mvp'sinin* ve tartışmasız nba'in en iyi savunmacısının* yer aldığı bir dünya şampiyonasını domine etmiş olan tuhaf adam. 40 yaşına merdiven dayamış vaziyette, saçında aklarla 5. dünya şampiyonasını oynuyor olması da cabası. kendisinin çin liginde bir nevi yarı emekli şekilde takıldığını da belirtelim. grup aşamasında çok güçsüz ülkeler bulunsa da, ikinci tur ve eleme maçlarında baya iyi basketbol oynanan kaliteli bir turnuva olduğunu da söyleyebiliriz.

bundan tam 17 sene önce, 2002 dünya basketbol şampiyonası'nı finalde çok tartışmalı hakem kararlarıyla sırbistan'a kaybetmişlerdi. o gün sakatlığı nedeniyle çok az oynayabilen manu ginobili önderliğindeki takımda scola da vardı. aynı scola, uzun yıllar sonra maçı kenardan izleyen ginobili'nin önünde arjantin'i destansı bir şekilde finale çıkardı. tabi bir de kobe bryant'ın alkışları eşliğinde.

basketbol çok tuhaf. pazar günü mavi-beyaz giymeyen de bizden değildir ..
  • fiba 2019 turnuvasindaki performansiyla 2023 dunya basketbol sampiyonasi ve 2024 paris olimpiyatlarinda patlama yapacaginin sinyallerini veren 1980 dogumlu genc yetenek.
  • ne kadar büyük oyuncu olduğunu anlamak için istatistiklere bakmak yetmez, sahada bu istatistikleri nasıl yaptığına bakmak gerekir çünkü maç içinde diğer oyunculardan ne farkı olduğunu bilmeyen gözler anlamaz. maçın içinde, oyunun akışı sırasında o kadar iyi ve doğru yapıyor ki her şeyi, bir maçta 35-40 sayı attığını veya 10-15 rebound aldığını ancak istatistiklere göz attığınızda fark ediyorsunuz. büyük oyuncu olmak budur işte, bol kabartma tozlu skorer nba oyuncularının yaptığı gibi her hücumda topu eline alıp bire bir zorlamalarla maç başı 20 şut atmak değil. fotoğraflı sözlüklerde basketbolcu kelimesinin yanında fotoğrafı olması gereken insandır.
  • dünya kupası yarı final maçında fransa'ya karşı ilk çeyrekte 10 sayı, 4 ribaund, 1 asist ve 1 top çalma istatistikleriyle oynayan underrated kelimesinin sözlük anlamının yanında ismi yazılı 39 yaşındaki efsane.

maç sonu edit: maçı 28 sayı, 13 ribaund, 2 asist, 1 top çalma ve 32 verimlilik puanıyla tamamladı. seni finalde şampiyon yapmazsa başta o çemçük ağızlı rudy olmak üzere bütün ağlak ispanyollara laflar hazırladım.
  • saçına ak düşmesine rağmen an itibariyle 13 eylül 2019 arjantin fransa maçında alev almaya başladı. hakikaten muazzam bir karakter.
  • 39 yaşında, yıldızlarla dolu sırbistan'ı tokatladı. profesyonel.
  • an itibarıyla nijerya'nın içinden geçen eski toprak.

ben 7 yaşındayken acb'de yılın çaylağı seçilmişti. şimdi 27 yaşındayım, herif hâlâ oynuyor, hem de dünya kupasında double double yapıyor. 21 sayı 11 ribaund. arjantin'in altın jenerasyonunun son temsilcisi. kendisine bakınca 2004'te abd'nin içinden geçen ulu arjanları, manu'yu ve "bittik biz beyler" bakışı atan ergen lebron'u hatırlıyorum. saygı&sevgi.
hesabın var mı? giriş yap